YENİ TOHUMLAR DİKİLDİ

Kodla Büyü
Çevre dostu okulda tohumlar toprağa düştü

Çevre ve doğa sevgisinin yeni nesillere aktarılması için okullarda hobi bahçelerinin oluşturulması ve bu tür projelerin uygulanması çok önem arz ediyor. Eğitim öğretimi teoriden çıkarıp uygulamaya ve davranış haline dönüştürmediğimiz sürece ağaç sevgisi de kuru bir söz den ibaret kalmakta. Bu tür faaliyetleri ile Ömer Gültekin Yavuz Selim İlköğretim okulu Müdürü Saffet Karayama örnek çalışmalarıyla bir model oluşturuyor. Okul bahçesindeki atıl bir aralığı hobi bahçesine dönüştüren okul yönetimi, burada çeşitli çevre faaliyetleri ve projeler yürütmekte. Baharın gelmesi ile birlikte Hobi bahçesine öğrenciler tarafından yeni tohumlar dikildi. Ömer Gültekin Yavuz Selim öğrencilerince yürütülen bu etkinliğe Doğa kolejlerinden de gelen bir grup öğrenci de katıldı. Öğrenciler yaz boyu biriktirdikleri meyve çekirdeklerini minik elleriyle toprağa diktiler. Önceki yıl diktikleri çekirdeklerin şimdi fidan olduklarını gördüler ve onları da büyük saksılara aktardılar. Peygamber efendimizin dediği gibi;''kıyamet kopacağını bilsen dahi bir ağaç dik''.

kaynak:Yerel haber büyükçekmece/medya-34

Geçen sene ben de böyle bir etkinlik denedim hatta öğrenciler minik fidelerini etrafına sopalarla iplerle çevrelediler ki ezilmesin diye gelin görünki bir tane bile sağlam kalmadı hepsi darmadağın olmuş

tohum dikmeden önce tohum üretmesini öğret... köyde halk kalmamış,, hepsi şehir merkezine hücum. istimlak şu bu derken. sen istediğin kadar minni minnacık toprağa tohum dit kendini avut. Tohum nerden. İsrailden. Çıkan ürünlerin çekirdeği bile yok.. "Allah'ın ayetleriyle oynamayın" dan maksat buydu. yaratılan her şeyle oynuyorlar.

Geri