Faz-2 İmaj (Win10) - Eylül 2022

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Faz-2 Etkileşimli Tahtalar için oluşturduğum imaj çalışmasıdır. Detaylar açıklamada ve görselde yer almaktadır.

* 6 Eylül 2022 Tarihi itibarıyla sistem (21H2 - 19044.1949) ve programlar günceldir.
* İmaj boyutu 12 GB'tır. Tüm diski sıfırlar.
* Faz-2 tahtaların Intel ve AMD işlemcili sistemleri ile uyumludur.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir. İnternete bağlı olması gerekir.
* Gereksiz windows uygulamaları ve sistem kalıntıları silinmiştir. Sistem stabil ve sadedir.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz.
* Yerel Disk D içerisinde Araçlar klasörü yer almaktadır. Etkinleştirmeden sonra sistem güncelleştirmelerini kapatmanızı (Windows Update Blocker) öneririm. Sistem koruma yazılımı olarak Shadow Defender öneririm.
* Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Winsetupfromusb ve Ventoy programları test edilmiştir.

Ekran klavyesini otomatik açmak için:
Arama kısmına "Dokunmatik" yazınca Dokunmatik Klavye Ayarları çıkar. Açılan pencereden "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavye düğmesini göster" kısmını aktif etmeniz lazım.

İndirme Linkleri:
Google Drive
Alternatif
Alternatif 2
Alternatif 3 (Teşekkürler @hasan)

MD5: 1193B4AA702ECEB2CEFA47B88049807E
SHA-1: 48A54E17CA31E6C5185585463DE050103B8718E8

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Son düzenleme:
Hocam her yaptığınız çalışma bizleri bir öteye taşıyor. Emeğiniz büyük. Allah razı olsun. Allah çalışmalarınızda üstün başarılar nasip etsin... Çok değerli bir kardeşimizsiniz.

Hocalarım merhaba, iki gündür imajı indirmeye çalışıyorum her defasında 9,3gb seviyesinde hata verip indirmeyi durduruyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum

Sadece faz2 ye mi uygun okulumda da faz1 ve faz 3 tahtalar var hepsine uygun bir imaj arıyorum. Önerebileceğiniz bir imaj varsa çok memnun olurum

Elinize sağlık hocam. Kullanan arkadaşımız var mı? Netsupport etkin bir şekilde çalışıyor mu?

Merhaba, meb hattından indirilemiyor mu? Yasak uyarısı alıyorum, indirme işlemi bitince.

Hem evde hem de okulda indirmeye çalışıyorum ama indiremiyorum. Başarısız Ağ Hatası veriyor.

Son düzenleme:
Hocam elinize sağlık
İki gündür deniyorum başarılı bir şekilde inmedi. Evde de okulda da sonlara doğru "Başarısız Ağ Hatası" verdi.
Şimdi de "Kota Aşıldı" uyarısı veriyor. İndiremedim maalesef.

Arkadaşlar ben deneme yanılma ile durumu şöyle çözdüm. 10Gb üstündeki imaj dosyalarında indirirken 9.3gb civarında ağ hatası veriyor ve indirdiğimiz boşa gidiyor. İnternet download manager IDM ile sorunsuz indirdim. Sorun çıksa bile tekrar devam etme özelliğinden dolayı kaldığı yerden devam ediyor. Bu imajda kotadan dolayı deneme şansım olmadı ama Hafızoğlu.net adresindeki imajları bu şekilde indirdim.

indiremeyen arkadaşlar evde ilk denememde başarısız iptal gibi uyarılar aldım sonraki denememde sorunsuz indi şimdi rufusla imaj atıyorum. yükleyenin emeklerine sağlık.
soru: rufus'da imaj atarken iso mu dd mi diye soruyor? hangisi seçilmeli?

Arkadaşlar ben deneme yanılma ile durumu şöyle çözdüm. 10Gb üstündeki imaj dosyalarında indirirken 9.3gb civarında ağ hatası veriyor ve indirdiğimiz boşa gidiyor. İnternet download manager IDM ile sorunsuz indirdim. Sorun çıksa bile tekrar devam etme özelliğinden dolayı kaldığı yerden devam ediyor. Bu imajda kotadan dolayı deneme şansım olmadı ama Hafızoğlu.net adresindeki imajları bu şekilde indirdim.
Hocam ilaclı idm var mı?

Fazla yüklendik sanırım
indirmeye çalıştığımda bu uyarıyı veriyor
Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez veya indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin.

İlk mesaja alternatif link eklenmiştir.

İmajı indirecek arkadaşların tarayıcı yerine Internet Download Manager gibi bir indirme programı kullanmasını tavsiye ederim. Tarayıcı ile indirmelerde yarıda kalma ihtimali yüksek oluyor. IDM'de ise sonradan devam edebiliyorsunuz. Problemsiz upload işlemi gerçekleşti ve IDM ile bir sorun yaşanmadı indirmede.

Google Drive indirmelerinde tarayıcıda Google hesabınızın açık ve bağlı olmasında fayda vardır.

Geri