BTLab Bilgisayarları için Hazır Sistem (Imaj) - Win10Pro - Ekim2022

Kodla Büyü
Hocam bu imajı laptop için kullandım, nvidia ekran kartı driveri ve USB driveri yüklenmemişti, güncellemeyi açarak ekran kartınınkini yükledim fakat ekran çözünürlük ayarı halâ 3 adet görünüyor ve en yükseğine getirsem bile 15.4 ekran için uygun olan çözünürlük sağlanamıyor.
nvidia üzerinden güncel sürücüleri kendiniz kurun.

İmaj bitiminde reboot edince bu ekran gelmişti

Ekli dosyalar

• IMG_20221013_192018.jpg
    IMG_20221013_192018.jpg
    323.6 KB · Görüntüleme: 81
bu imajı fatih ağında indirirken yarısı geçtikten sonra indirme otomatik olarak kesiliyor ve yasak ibaresi çıkıyor

Paint 3d imajın içinde yok bunu dışarıdan nasıl kurabiliriz okuldan pcye direk inmiyor

@doganytu hocam masaüstü bilgisayara imajı kurmak için başlatınca aşğıdaki açıklama yazısı geliyor tab'a basıncada diğer yazılar geliyor ve öyle kalıyor imaj atamadım.

Ekli dosyalar

• IMG_20221015_205610.jpg
    IMG_20221015_205610.jpg
    115.1 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20221015_205618.jpg
    IMG_20221015_205618.jpg
    311.8 KB · Görüntüleme: 63
Hocam bu imajı laptop için kullandım, nvidia ekran kartı driveri ve USB driveri yüklenmemişti, güncellemeyi açarak ekran kartınınkini yükledim fakat ekran çözünürlük ayarı halâ 3 adet görünüyor ve en yükseğine getirsem bile 15.4 ekran için uygun olan çözünürlük sağlanamıyor.
Çözümü şöyle buldum, önce gümcelleştirmeleri aktif yapıp sistem vs ne varsa tüm güncelleştirmeleri yüklemesini bekledim, ondan sonra ekran çözünürlük ayarları normale döndü, sonra driver yükleyici programlarla eksik kalan diğer sürücüleride yüklemiş oldum.

piktes lab için kurmaya çalıştım.ventoy ile denedim. m2 ssd ye kuramadım ve çözemedimde sebebini.

WhatsApp Image 2022-10-20 at 15.02.09.jpeg

hocam yaklaşık 30 pc ye kurdm bikaç tanesinde bu hatayı verip yeniden başlatıyor fişi çıkardım kapattım ama bazen bu hatayı alıyorum çözümü var mıdır acaba? teşekkürler şimdiden...

Ekli dosyayı görüntüle 71881
hocam yaklaşık 30 pc ye kurdm bikaç tanesinde bu hatayı verip yeniden başlatıyor fişi çıkardım kapattım ama bazen bu hatayı alıyorum çözümü var mıdır acaba? teşekkürler şimdiden...
Hocam bende kuruyorum şu anda, aldığınız hata fare ile alakalı büyük ihtimal. Bende aynı hatayı alıyordum. Fare değişikliği yapınca düzeldi. Bu arada SSD sistemlere de uygulanabilir mi bu imaj? Önerirmisiniz?

Son düzenleme:
Hocam ilk olarak ellerinize sağlık. Bu iso dosyası akıllı tahtalara kurulum esnasında sıkntı çıkarırmı
Sonrasında tahtanın ayarlama ve sürücülerini yaparsanız sorun olmayacaktır.
piktes lab için kurmaya çalıştım.ventoy ile denedim. m2 ssd ye kuramadım ve çözemedimde sebebini.
Piktese kuruldu hocam. Nasıl bir sorunla karşılaştınız?
Ekli dosyayı görüntüle 71881
Klavye ya da fare kaynaklı hocam. Hocamın dediği gibi bunları değiştirince bu hatayı vermiyor. SSD sistemlere de problemsiz kurulur. Min disk boyutu 80 GB olacak.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. İmaj dosyasını ne yaptıysam indiremedim. VPN kullandım. İDM vb programlar kullandım. Programsız indirmeye çalıştım. Her iki linkte de her seferinde %80 den sonra dosya indirmesi kesiliyor. Hem okuldaki bilgisayardan hem şahsi bilgisayarımdan denedim. Ki iki bilgisayarda iyi bilgisayarlar. Eski bilgisayarlar değil. Her seferinde aynı şekilde %80'den sonra indirmiyor. Aklıma gelen her yolu denedim. Artık laboratuvardaki bilgisayarlardan birine sıfırdan kurulum yapıp gerekli programları yükledikten sonra imaj alıp diğer bilgisayarlara kuracağım. Hepsinin özellikleri aynı olduğu için problem yaşamayacağım.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. İmaj dosyasını ne yaptıysam indiremedim. VPN kullandım. İDM vb programlar kullandım. Programsız indirmeye çalıştım. Her iki linkte de her seferinde %80 den sonra dosya indirmesi kesiliyor. Hem okuldaki bilgisayardan hem şahsi bilgisayarımdan denedim. Ki iki bilgisayarda iyi bilgisayarlar. Eski bilgisayarlar değil. Her seferinde aynı şekilde %80'den sonra indirmiyor. Aklıma gelen her yolu denedim. Artık laboratuvardaki bilgisayarlardan birine sıfırdan kurulum yapıp gerekli programları yükledikten sonra imaj alıp diğer bilgisayarlara kuracağım. Hepsinin özellikleri aynı olduğu için problem yaşamayacağım.
imaj dosyasını indirirken jdownloader programını kullandım. Ayrıca drive linkini doğrudan indirme desteklemedigi için drive linki üzerinde paylas üzerinden yaptığım bir kaç işlem oldu, kendi drive kullanıcı adı ve şifremi ile işlemler yapınca jdownloader a linki ekledim ve indirme işlemi sorunsuz tamamlandı.

@doganytu hocam masaüstü bilgisayara imajı kurmak için başlatınca aşğıdaki açıklama yazısı geliyor tab'a basıncada diğer yazılar geliyor ve öyle kalıyor imaj atamadım.
Usb belleği değiştirmeyi deneyin.

Konuda ve forumda da arkadaşların paylaştığı gibi bazı yöntemler ile bu sorun aşılıyor hocam. Sorunun neyden kaynaklandığı konusunda başka bir fikrim yok maalesef.
@doganytu bu mesaj için cevabınızı bekliyorum.
Flash belleği değiştirin ya da yeniden oluşturun flash belleğinizi hocam.

driver2.jpeg
driver.jpeg

imajı aidata marka as-907 model öğrenci pc ye kurdum sorunsuz çalışıyor fakat internet erişimi yok. Driver ı elle indirip kurayım dedim olmadı realtek sürücüsünü kurdum yine olmadı. elinde uygun driver olan var mı varsa paylaşabilir mi bendekilerin hiçbirini kabul etmedi. Not: imajdan önce internet erişimi vardı

17 bilgisayara kurdum. 3-4 tanesinde fareyi değiştirmem gerekti.

masaüstü arka planının resmini jpg ya da png olarak alabilir miyiz hocam ?

Ekli dosyayı görüntüle 71916Ekli dosyayı görüntüle 71917
imajı aidata marka as-907 model öğrenci pc ye kurdum sorunsuz çalışıyor fakat internet erişimi yok. Driver ı elle indirip kurayım dedim olmadı realtek sürücüsünü kurdum yine olmadı. elinde uygun driver olan var mı varsa paylaşabilir mi bendekilerin hiçbirini kabul etmedi. Not: imajdan önce internet erişimi vardı
Driverları genelde Driver Pack Solution offline paketi ile kurarım hocam.
17 bilgisayara kurdum. 3-4 tanesinde fareyi değiştirmem gerekti.
Bu sorun biraz tuhaf bir durum. Fare değişince düzeliyor.
masaüstü arka planının resmini jpg ya da png olarak alabilir miyiz hocam ?
Resimler klasörü içinde var hocam.

hocam çok teşekkür ederiz emeklerinize sağlık
aynı imajı öğretmen bilgisayarına kursak netsupport diğer bilgisayarları yönetebilir mi

Hocam bir türlü indiremedim, en sonun da hata veriyor. İnternet download manager ile denedik, yine hüsran.

hocam çok teşekkür ederiz emeklerinize sağlık
aynı imajı öğretmen bilgisayarına kursak netsupport diğer bilgisayarları yönetebilir mi
bu imajda netsupport öğrenci yazılımı var silip öğretmen yazılımını yüklemelisiniz. Ben de silip öğretmen yazılımını yükledidm bi türlü bağlanamadım oda adı ağ ayarlarını da kontrol ettim ama bağlantı olmuyor.

v11.41.7 sürümünü yükledim öğretmen pc sine.var mı bilgisi olan pc ler hepsi win 10

Geri