YENİ BT SINIFI İÇİN FİKİR ALIŞVERİŞİ

Kodla Büyü

erdal_erdal_0

Site Gezgini
ARKADAŞLAR OKULUMUZDA BT SINIFI YOKTU MALUM DERSİN ZORUNLU OLMASIYLA YAPMAK İÇİN BİRAZ ÇALIŞTIK VE ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAM BİR KANAK BULDUK.
ÜCRET İLE İLGİLİ SIKINTIMIZ YOK
BENİM FİKRİM U ŞEKLİNDE DÜZENLENMİŞ BİR SİSTEM VE ÇOCUKLaRIN MONİTÖR KLAVE FARE HARİÇ KASAA ULAŞAMAACaKLARI ŞEKİLDe DİZAN EDİLMİŞ BİR SINIF APMAK İSTİYORUM
15 ÖĞREnCİ 1 ÖĞRETMEn BİLGİSAARIMIZ OLACAK
SİZDEN BİLGİSAAR VE MASA TASARIMI KONUSUNDa FİKİR BEKLİYORUM
AKLIMA En ÇOK TaKILAN DA ALL İN ONE PC Mİ ALMaLIIM MaSAÜSTÜMÜ?

hocam markalı masaüstü alın, toplama almayın. hele hp, dell gibi kalite marka olursa uzun yıllar problemsiz kullanırsınız.

all in one sıkıntılı olur hocam masaüstündeki problemlerde parça değişimi yaparak problemleri halledip uzun süre kullanabilirsiniz.

all in one ilköğretim için her pc için tavsiye edilmeyebilir ama kaynağınız iyiyse, sınıfta 1 adet all in one alın. öğrenciler o teknolojiyi de ara ara kullansın.

Hocam masaları tek masa gibi yaparsanız iyi olur yamuk yumuk durmaz tek düzen olur kasanın masanın altında olması iyi oluyor ama belli yükseklikte olsun ve kasanın etrafına da kutu şeklinde kasa yaptırabilirsiniz öğrenciler dokunmasın diye. Biz de bu sene yeni laboratuvar kurduk burada paylaşmıştım linkini veriyorum belki fikir açısından faydası olur.

her-telden-f29/bolumumuz-yenilendi-t112297.html

erdal_erdal_0' Alıntı:
ARKADAŞLAR OKULUMUZDA BT SINIFI YOKTU MALUM DERSİN ZORUNLU OLMASIYLA YAPMAK İÇİN BİRAZ ÇALIŞTIK VE ÇOK ŞÜKÜR SAĞLAM BİR KANAK BULDUK.
ÜCRET İLE İLGİLİ SIKINTIMIZ YOK
BENİM FİKRİM U ŞEKLİNDE DÜZENLENMİŞ BİR SİSTEM VE ÇOCUKLaRIN MONİTÖR KLAVE FARE HARİÇ KASAA ULAŞAMAACaKLARI ŞEKİLDe DİZAN EDİLMİŞ BİR SINIF APMAK İSTİYORUM
15 ÖĞREnCİ 1 ÖĞRETMEn BİLGİSAARIMIZ OLACAK
SİZDEN BİLGİSAAR VE MASA TASARIMI KONUSUNDa FİKİR BEKLİYORUM
AKLIMA En ÇOK TaKILAN DA ALL İN ONE PC Mİ ALMaLIIM MaSAÜSTÜMÜ?

Ncomputing sistem kurabilirsiniz.

http://www.kayhankayihan.com/ncomputing-ve-avantajlari/

arkadaşlar anafikir şöyle aslında u şeklinde bir düzen ve ortada öğretmen bilgisayarı akıllı tahta projeksiyon vs koymayacağım çünkü öğrenci bilgisayarlarını net support vs ile kontrol edicem aslında tam bir teknoloji sınıfı olsun istiyorum öğrenciler teknolojiye dair istedikleri bir çok şeyi görebilsinler buna bir xbox da dahil edilebilir mesela çocuklar köy çocukları böyle teknolojileri göremiyolar malesef amaç onları oyun oynatmaktan ziyade teknolojiden haberdar etme
sadece bilgisayar olarak düşünmeyelim teknolojiye dair bulunabilecek neler olabilir bu yönde de fikirlerinizi bekliyorum

panacea' Alıntı:
Hocam masaları tek masa gibi yaparsanız iyi olur yamuk yumuk durmaz tek düzen olur kasanın masanın altında olması iyi oluyor ama belli yükseklikte olsun ve kasanın etrafına da kutu şeklinde kasa yaptırabilirsiniz öğrenciler dokunmasın diye. Biz de bu sene yeni laboratuvar kurduk burada paylaşmıştım linkini veriyorum belki fikir açısından faydası olur.

her-telden-f29/bolumumuz-yenilendi-t112297.html

hocam çok güzel olmuş düzen açısından bende benzeri bir sistem düşündüm özellikle sandalyeleriniz beğendim ama ben bu sandalyeleri masa yada yere sabitlemek istiyorum biz ortaokul olduğumuz için nizami açıdan daha net tedbirler almamız gerekiyor diye düşşünüyorum

Hocam sandalyeleri sabitleyince masaların altlarının temizliği zor olur diye düşünüyorum Sabitleme fikri de iyi aslında bizim sandaleyeler dubel ile sabitlenebilir ayaklarına aparat yapılmak sureti ile. Projeksiyon bence her zaman gerekli çünkü net supprot tarzı program kullanırken öğrenciler birbirinden bağımsız ya da öğrencilere izletmek istediğiniz bir şey olduğunda ağ çok yavaşlıyor videoyu yayınlayamayabilirsiniz.Ben denedim zor kapattım videoyu ağı çok kasıyor çünkü. Ben de genelde ders anlatırken net up kullanıyorum ama projeksiyon cihazına da ihtiyacım oluyor.

Ayrıca sınıfın ortasına bir masa koyup kablosuz mouse ve klavye ile projeksiyon cihazı kullanarak bilgisayarı yönetebilirsiniz.Bir arkadaşım o şekilde yapıyor gayet hoş olmuş.

Geri