YEDEK SONRASI ETKİNLEŞTİRME HATASI YARDIM

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda win 8.1 tahtalar var. İçlerinde tamamen çökenler hiç açılmayanlar ve stabil çalışmayan bir sürü tahta vardı. Neyse sağlam olan bir tahtadan acronis ile image alıp tüm tahtalara yükledim hiç birinde sıkıntı yok gayet güzel çalışıyorlar. Yalnız tahtalarımızda geçen yıl net vardı bu sene yok. Ve bilgisayar>sağ tık özellikler yapınca orada windows etkinleştirilemedi diye bir yazı var. Ben bir kaç tahtanın imageden önce windows ürün koduna bakmıştım imagedan sonra da aynı yani herhangi bir değişiklik yok. Sadece tahtaların isimleri image aldığım tahta ile aynı oluyor onları da sınıf isimleri ile değiştiriyorum. Sormak istediğim bu windows etkinleştirilemedi kısmı net olmadığı için mi var? Net gelince windows etkinleştirilemedi hatasından dolayı korsan kullanım gibi bir durum mu olacak?

gezegen10' Alıntı:
cep telefonuyla bağlandığında etkinleşir hocam

net olmadığı için mi bu şekilde hocam emin misiniz? facebook gruplarında sordum çok farklı şeyler yazdılar ondan dolayı soruyorum

Evet hocam net olmadığından henüz etkinleşmemiştir. Telefonunuzun internetine tahtadan bağlanır, etkinleşir.

Aynı hata bende de var. Bugün Mersin Win 10 imajını yükledim. Okulun internetiyle de cepten de denedim, etkinleştirilmiyor. "Önceki Windows sürümünü zamanında yükseltmediginiz için, etkinlestirme yapilamiyor." diyor. Bu problemi halledebilen var mi? Halleden varsa lütfen paylaşsin

unsaldogan' Alıntı:
Aynı hata bende de var. Bugün Mersin Win 10 imajını yükledim. Okulun internetiyle de cepten de denedim, etkinleştirilmiyor. "Önceki Windows sürümünü zamanında yükseltmediginiz için, etkinlestirme yapilamiyor." diyor. Bu problemi halledebilen var mi? Halleden varsa lütfen paylaşsin
Aynı yöntemle başka bir ET'ye denedim. İlk basta olmadı bir gun sonra baktığımda etkinleştirilmişti. Şimdi diğer ET'lere de kurmayı düşünüyorum.

Geri