Yeğitek genel müdürü canlı yayında idi...

Kodla Büyü

Kara Kule 61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün EBA UZEM internet sitesi üzerinden gerçekleşen, saat 11 deki canlı yayında Yeğitek genel müdürü vardı.Bir mail ile bir bt öğretmeni soru sordu.Fatih projesinde BT öğretmenleri ne olacak.
Yeğitek başkanı 2 senedir çalışmaların sürdüğünü söyledi.Bir çalışma yapılacağını söyledi.
Ayrıca özellikle ortaokul ve liselerde bt sınıflarının kapatılmasını istemediklerini ,okul kütüphanesi ile birleştirilebileceğini (çoğu okulda yapılmaya başlandı) söyledi.
Not: Yayın tüm il milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerine yapıldı.

Kara Kule 61' Alıntı:
Bugün EBA UZEM internet sitesi üzerinden gerçekleşen, saat 11 deki canlı yayında Yeğitek genel müdürü vardı.Bir mail ile bir bt öğretmeni soru sordu.Fatih projesinde BT öğretmenleri ne olacak.
Yeğitek başkanı 2 senedir çalışmaların sürdüğünü söyledi.Bir çalışma yapılacağını söyledi.
Ayrıca özellikle ortaokul ve liselerde bt sınıflarının kapatılmasını istemediklerini ,okul kütüphanesi ile birleştirilebileceğini (çoğu okulda yapılmaya başlandı) söyledi.
Not: Yayın tüm il milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerine yapıldı.
:alkis: Daha çok çalışırlar hocam...

Biz bu Sonbaharda bulusacaktik,Bahar geldi gecti,
Sen gelmez oldun.
Biz bu Sonbaharda bulusacaktik,Bahar geldi gecti,
Sen gelmez oldun.
Taslarami döndü Kalbin,gelmedin.
Aylar geldi gecti sen gelmez oldun.
Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun.

Yarim,gözlerim Yolda,beklerim ama, Sen gelmez oldun.

Demistik Kapina gelirim diye,Yillar oldu Kapida ses vermez oldun.
Demistik Kapina gelirim diye,Yillar oldu Kapida ses vermez oldun.
Bosyere mi Yemin ettik ikimiz,Kuslar Yuva kurdu sen gelmez oldun.
Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun.
Yarim,gözlerim Yolda,beklerim ama, Sen gelmez oldun.
Yarim,gözlerim Yolda,beklerim ama,Sen Gelmez.....
Sen Gelmez.....
Sen Gelmez oldun......

Kara Kule 61' Alıntı:
Benim dikkat ettiğim seneler geçiyor 2 sene değişmiyor ,geçen senede 2 sene idi ondan önceki senede. :)
Çocuklar bir gün Nasreddin hocaya sormuşlar: "Hocam kaç yaşındasın?" diye. Hoca yanıtlamış: "60 yaşındayım." Aradan 10 sene geçmiş, çocuklar büyümüş, birer yetişkin olmuşlar ve hocaya yine kaç yaşında olduğunu sormuşlar. Hoca yine 60 diye yanıt vermiş. "Hocam nasıl oluyor da hep aynı yaşta kalıyorsun?" diye sormuşlar bu sefer. Hoca: "Erkek adam sözünden döner mi?" demiş.

Bizimki de o hesap sanırım.

:alkis: :alkis: :alkis:
omd' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Benim dikkat ettiğim seneler geçiyor 2 sene değişmiyor ,geçen senede 2 sene idi ondan önceki senede. :)
Çocuklar bir gün Nasreddin hocaya sormuşlar: "Hocam kaç yaşındasın?" diye. Hoca yanıtlamış: "60 yaşındayım." Aradan 10 sene geçmiş, çocuklar büyümüş, birer yetişkin olmuşlar ve hocaya yine kaç yaşında olduğunu sormuşlar. Hoca yine 60 diye yanıt vermiş. "Hocam nasıl oluyor da hep aynı yaşta kalıyorsun?" diye sormuşlar bu sefer. Hoca: "Erkek adam sözünden döner mi?" demiş.

Bizimki de o hesap sanırım.

bunların zaman kavramı yok 1 ayda koca eğitim sistemini yaptılar fatih+4+4+4 ama bir bilişimcilere ne yapacaklarını çözemediler ne önemli bir meseleymişiz demek ki çok hassas çalışıyorlar bizimle ilgili bizi kırmak üzmek istemiyorlar biz bu ülkenin bel kemiğiyiz hata şansı yok bizimle ilgili binlerce uzman yuvarlak masada bizi konuşup tartışıyolar kolay değil

Bizden 10-15 kişiyi 5 günlük seminer adı altında çalıştaya alsalardı bitmeyen çalışmaların tamamını bitirir üste yeni projeler bile üretmiş olurduk.

ne kütüphanesi arkadaşlar ya sinir oluyorum şu lafa. kütüphaneyle birleşince ne olacakmış yani. sanki bizim lab. lar kocaman sınıflar ya bir kütüphane eksikti

kütüphanelerle birleşmesi demek bizim kütüphane memuru olmamız demektir :-1:

desenize akıbetimiz yavaş yavaş belli oluyor. formatörlüğü canla başla isteyen sahiplenen arkadaşların yüzü suyu hürmetine kütüphane memuru olucaz yani bizde :(

aysef' Alıntı:
desenize akıbetimiz yavaş yavaş belli oluyor. formatörlüğü canla başla isteyen sahiplenen arkadaşların yüzü suyu hürmetine kütüphane memuru olucaz yani bizde :(

öğretmenliğin çok mu kıymeti kaldı ki... ellerinden gelse eğitimi de özelleştirirler. özle sektör de bizi her çeşit kullanır.

Kütüphanenin BT Sınıfı ile bütünleşmesine karşı çıkan, garipseyen hatta hakir gören arkadaşlar, keşke biraz daha somut cümlelerle yazabilseler/konuşabilseler. Böylece biz de ampul kıvamına gelirdik. Dersimin milliyetçisiyim ama BT Sınıflarının da canlı kitaplıklar olduğu ve basılı kitaplarla aynı yerde olmasının çok çok yerinde olacağını düşünüyorum. Kullanılmayan BT Sınıflarına üzülüyorum. BT Sınıflarında biz derslerimizi yapmalıyız, öğrenciler BT dersi dışı zamanlarda en verimli şekilde kullanabilmeli. Okullardaki tüm öğretmenleri BT Sınıfını kullanmaya teşvik etmek BÖTE mezunu öğretmenlerin görevi değil midir? Ne zaman unuttuk aldığımız dersleri. Öte yandan bilinçli bilişim eğitimini vermek de bizim asli görevimiz.
Lütfen beni aydınlatınız, kütüphane+BTS neden olmaz? Herşeye karşı çıkarken, lütfen arkasını getirin yapıcı eleştiriler getirin.
IKEA alışveriş merkezlerinde satılan ev aksesuarlarını görünce mevcut evimin duvarlarını hatta tavanını ne kadar verimsiz kullandığımı fark ediyorum. Okullarda da koridorlar da dahil olmak üzere duvarlar çoğunlukla boştur. BT Sınıfı duvarları da duvar panoları ve afişlerle dolu. Kitaplıklarla dolsa keşke. Panolar için ya da afişler için yine yer bulunur. Ama kitapların sınıflarımızda olması demek, bilgiye erişilen en güçlü okul öğesi olması demek!
Biz "bilgi toplumu" için çalışan öğretmenler değil miyiz? O halde bilgiye erişimin en kolay ve çeşitli olacağı Kütüphane+BTS fikri son yıllarda düşünülmüş -bence- en iyi projelerden biridir. Okulumun yeterli bütçesi olsa yarın duvarlarıma raf çaktırmaya başlarım.

@tdemirparmak aynı şeyleri düşünüyormuşuz aslında. Standart kuru düzen kütüphane ve bilişim sınıflarından kurtulsak, modern renkli, dolu dolu sınıflarımız olsa ne güzel olurdu. İçi boş sadece yapmış olmak için yapılacak bir başka proje daha olmaz umarım.

tdemirparmak hocam bende sizinle sonuna kadar aynı düşüncedeyim. bende evimin bir odasını kütüphaneye çevirdim. ama malesef bazı gerçekler var ki göz ardı edilemez. benim bt sınıfımda iki kişi yanyana zor duruyor bir de kitaplıkları düşünemiyorum genelde de bt sınıfları bu şekilde en azından benim bulunduğum bölgede. tabii ki de aktif olarak kullanılsın ama kullanan kişiler titizdavranmayacakları iöin sadece kendi adıma çekincelerim var okadar. yoksa tabii ki de hemfikiriz

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
bunların zaman kavramı yok 1 ayda koca eğitim sistemini yaptılar fatih+4+4+4 ama bir bilişimcilere ne yapacaklarını çözemediler ne önemli bir meseleymişiz demek ki çok hassas çalışıyorlar bizimle ilgili bizi kırmak üzmek istemiyorlar biz bu ülkenin bel kemiğiyiz hata şansı yok bizimle ilgili binlerce uzman yuvarlak masada bizi konuşup tartışıyolar kolay değil
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Bt sınıflarının görsel, işitsel açıdan donanımlı olması gerekiyor.oturma düzeninin grup etkileşimini sağlayacak şekilde olması gerekir. sadece monitör kasaların olduğu bir sınıf artık geride kaldı. Dersin içinde zeka oyunları olmalı. eğlenerek öğrenmeli.

Bt sınıflarının görsel, işitsel açıdan donanımlı olması gerekiyor.oturma düzeninin grup etkileşimini sağlayacak şekilde olması gerekir. sadece monitör kasaların olduğu bir sınıf artık geride kaldı. Dersin içinde zeka oyunları olmalı. eğlenerek öğrenmeli.

Teşekkürler arkadaşlar. Madem benim gibi düşünenler var, o zaman biraz beyin fırtınası yapalım derim. Hem mevcut sınıflarımızdaki güzellikleri hem de henüz yapamadığımız düzenlemeleri biraraya getirelim.
İlki benden olsun:
1. Bilişim Teknolojileri Sınıflarımızda her köşede birer adet hoparlörün olacağı bir ses sistemi olmalı. 20 liralık stereo kablo ile 2 adet ses çoklayıcı marifeti ile 2 adet çift hoparlör dört köşeye yerleştirilebilir. (Bunu denemiştim önceki okullarımın birinde, elbette manuel bir çoklama da olsa sınıfın her köşesinden aynı anda çıkan ses gerçekten etkileyici.) Tahmini maliyeti 20+2+20+20=62 TL

Geri