YEĞİTEKten gönderilen 136 öğretmen için Soru Önergesi verild

Kodla Büyü

hemenyardim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, bakanlık bünyesindeki Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü(EĞİTEK) bünyesinde çalışan 136 öğretmenin nereye ve neden gönderildiğini sordu CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, bakanlık bünyesindeki Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü(YEĞİTEK) bünyesinde çalışan 136 öğretmenin nereye ve neden gönderildiğini sordu.
TBMM Başkanlığı'na Bakan Avcı'nın yazılı cevaplaması istemiyle bir soru önergesi veren Aldan, "Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) bünyesinde çalışan 136 öğretmen, hiçbir gerekçe gösterilmeden, 13 Şubat 2013 tarihinde, kurumdan gönderildi" diyerek şu konulara ilişkin bilgi istedi: "Bu bağlamda; EĞİTEK, radyo, televizyon ve internet için eğitim materyalleri üreten bir kurumdur. Gönderilen öğretmenler maaş karşılığı bu materyalleri oluşturuyordu. Yıllardır EĞİTEK bünyesinde çalışan bu uzman öğretmenler neden gönderilmiştir? Gönderilen bu öğretmenlerin görevini kimler yapacaktır? EĞİTEK'ten gönderilen öğretmenler nerede görevlendirilecektir? Ankara'da öğretmen açığı olmadığına göre bu öğretmenler boş oturacaklar mıdır?EĞİTEK'te görev yapması için Türksat ve Türk Telekom'dan uzmanlar transfer edilmiş midir? Bu uzmanlara ne kadar ücret ödenecektir? EĞİTEK, daha önce kurum bünyesinde oluşturduğu eğitim materyallerini, kurum dışında özel firmalara yaptırmakta mıdır? Yaptırıyor ise bunun gerekçesi nedir?"

YEĞİTEK ile bir haber daha...

Öğretmenlere Gelince Para Yok , Özele Gelince Milyonlar Havada Uçuşuyor.

Yeğitek’de öğretmenlerin görevlerine tek tek son verilirken öğretmenlerin 2.000 Tl maaşla yapmış olduğu işleri dışarıdan hizmet alımı yoluyla 6.000 TL ile 36.000 tl arasında maaşla bu işler yaptırılıyor. Öğretmenlere ek ödeme konusunda ipeun seren ve para yok diyen Hükümet bu haberi iyi okumalıdır. Öğretmenlere vermediğiniz paralar bakın kimlere veriliyor...

Haberin tam metni için ...
http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/ ... 44186.html

çok fazla öğretmen varmış.
ne iş yapıyorlardı.
pek bu işleri kim yapmaya devam edecek.
sebep neymişki

ve fatih projeside fiyaskotyla sonuçlanacak gibi. projeyi tamamlayacaklar fakat bt snıfları projesinden farksız olacak sadece sınıflarda gereksiz yer kaplayacak garantileride dolunca okul müdürleri sınıflardan söktürüp atacaklar bunları göreceksiniz.

birilerinin cebini doldurmak tan ileri gidemeyecek F@tih bt öğretmenlerinin hali bu iken

Geri