Yazın Okuluma Stajer öğrenci gönderiliyor ne yapmam lazım

Kodla Büyü

serci2001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2-18 temmuz tarihleri arasında okuluma 2 tane öğrenciyi staj için gönderiyorlar geçen yıl böyle bir uygulama yoktu şimdi bu öğrencilere ne gibi işlemler yaptıraçağım yaptırmam gereken işler diye yazılı bir döküman varmı acaba

serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar 2-18 temmuz tarihleri arasında okuluma 2 tane öğrenciyi staj için gönderiyorlar geçen yıl böyle bir uygulama yoktu şimdi bu öğrencilere ne gibi işlemler yaptıraçağım yaptırmam gereken işler diye yazılı bir döküman varmı acaba
..
hocam öğrenciler sizin okulunuza gönderilmez. il dışında staj yapmak istemiştir ve en yakın okul sizin okuldur. öğrenci iş yerini zaten bulmuştur. bulmadıysa staj yeri ayarlayın. staja başlatın. kaç saat staj yapacaksa o sürede kontrolünü yapın. gerekli evrakları doldurun yeterli. Bunun için size haftada 5-6 saaat koordinatörlük görevi verilebilir...

eğer okulunuzda yaz koordinatörlüğü yoksa (yani teknik liseler yazın staja gitmiyorsa) bu işi genellikle teknik öğretmen olan bir müdür yardımcısı (varsa teknik müdür yardımcısı) üstlenir..

serci2001' Alıntı:
Sayın hocam benim okulum ilköğretim okulu teknik lise değil
..
hocam gelen öğrenciler ne için geliyorlar biraz daha açıklarmısınız. ilköğretimde böyle bir uygulamayı ilk defa sizden duyuyorum...

BaRBaRYaN' Alıntı:
serci2001' Alıntı:
Sayın hocam benim okulum ilköğretim okulu teknik lise değil
..
hocam gelen öğrenciler ne için geliyorlar biraz daha açıklarmısınız. ilköğretimde böyle bir uygulamayı ilk defa sizden duyuyorum...

ilk defa duydum ben de sayın hocam...İlköğretime staj için gelinebiliyor mu? Üniversiteden proje geribildirimleri için 5. sınıflara uygulanmak üzere bir öğrenci geldi...Ama dediğim gibi staj falan değil, programın okullarda uygulaması hakkındaydı sadece...

Bir yolu yordamı vardır geldilerse hocam...Biraz araştırın, araştıralım...

Arkdaşlar gelen yazıda sadece okulunuza aşağıdaki ismi yazılı öğrenciler 2 temmuz 18 temmuz tarihleri arasında staj yapmak için görevlendirilmiştir tarzında bir yazı vardı okadar başka bişey yoktu pazartesi günü yazının tamamını buraya eklerim artık

Evet okulu iş yeri olarak değerlendireceklerdir. Sizinle bir işi olmaz, idareciler halleder.

Geri