Yazıklar Olsun Fenerbahçe...

Kodla Büyü

azaz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fenerbahçe'nin yarın deplasmanda AEL Limassol takımı ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde taraftara "Stada KKTC veya Türk bayraklarını stada götürmeyeceğim'' belgesi imzalatımıştı. Sarı-lacivertli kulüp, bu imza ile ilgili "Söz konusu durum ile ilgili yegane tasarrufu bu olup Yönetim Kurulumuzun anılan müsabakaya bayrak götürülmemesi konusunda herhangi bir talimatı ve yönlendirmesi bulunmamaktadır" açıklaması yapmıştı. Ancak KKTC'de yayınlanan Havadis Gazetesi yayınladığı belgede Fenerbahçe Spor Kulübü Dış İlişkiler Müdürü Turgay Acar, Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz ve Komite Başkanı Bülent Erciyas'ın imzası bulunuyor.

HÜRRİYET’in hafta sonu Türkiye gündemine bomba gibi düşen ‘Bayrak açmayacağıma söz veriyorum” haberinde yer alan, Fenerbahçe Yönetimi ile KKTC’deki taraftar dernekleri arasında imzalanan 12 maddelik yasaklar protokolü KKTC’de ortaya çıktı.

KIBRIS DERNEKLERİNİN YAPACAKLARI UYGULAMALAR

1. Taraftar kartı olanlara maç bileti verilecektir.
2. Taraftar takibinde mesuliyet tamamen derneklere aittir
3. 650 adet bilet KKTC Fenerbahçeliler Derneği’ne, 350 adet Bilet Kıbrıs Türk Fenerbahçe Taraftar Derneği’ne, 140 adet bilet kulüp tarafından alınmaz ise, 50 tanesi Kıbrıs Türk Taraftar Derneği’ne, kalanı da KKTC Fenerbahçeliler Derneği’ne verilecektir.
4. “UEFA Bağlayıcı Güvenlik ve Emniyet Talimatları”nın İngilizce ve Türkçe kopyaları, dernek yetkililerine bilet alacak taraftarları bilgilendirmek üzere teslim edilecektir.
5. Türk ve KKTC bayrağı götürülmeyecektir, sadece Fenerbahçe bayrakları götürülecektir.6. Fenerbahçe Kafilesi, havaalanında KKTC tarafları tarafından karşılanmayacaktır.
7. Taraftarlar maç saatinden önce hudut kapısında bulunacak, stada maç başlamasına 2 saat kala alınacaktır.
8. Bilet alacak kişilerin doğum tarihi, adı soyadı, bilet numaraları listeye kaydedilecektir. Bilgiler İngilizce kaydedilecektir.
9. Hudut geçişinde 10 dakika arayla 4 veya 5 otobüs aynı anda giriş yapacaktır.
10. Otobüslerin plaka ve gidiş-dönüş saatleri bildirilecektir.
11. Otobüslere alkollü binilmeyecektir.
12. Taciz edici pankartlar ve zoomlu fotoğraf makinaları alınmayacaktır.
13. Komite Bülent Erciyas’ın Başkanlığı’nda; Gökan Necipoğlu, Erçin Çoban, Ali Cansu’dan oluşacaktır.

İMZALAR

Turgut ACAR - Fenerbahçe Spor Kulübü Dış İlişkiler Müdürü
Murat BOYRAZ - Fenerbahçe Spor Kulübü Dernekler Sorumlusu

Bülent ERCİYAS - Komite Başkanı
Gökhan NECİPOĞLU - KTFT Derneği As Başkanı
Ersin Çoban KKTC - Fenerbahçeliler Dernek Başkanı
Ali CANSU KTFT - Derneği Başkanvekili.
Not: Linke tıklayıp belgeyi görebilirsiniz...
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/21772126.asp

ee ne olmuş hocam? bırakın artık bu tür geri kalmış düşünceleri savunmayı..ilimde tıpta fende ielrleyelim..Türkiyeyi bayrak sallayarak ileri götüremeyiz..Yıllardır bu yüzden yerimizde sayıyoruz.

fenerlide değilim ayrıca.

tcoalngsau' Alıntı:
ee ne olmuş hocam? bırakın artık bu tür geri kalmış düşünceleri savunmayı..ilimde tıpta fende ielrleyelim..Türkiyeyi bayrak sallayarak ileri götüremeyiz..Yıllardır bu yüzden yerimizde sayıyoruz.

sen bırak bu işleri Kimden tırstında Türk Bayrağını eline almaktan korkuyorsun?... Sen Türk'üm demeyede korkanlardansındır. Birde bizim yönetimimizin böyle bir tasarrufu yok deniyor.Söylenenle yapılan tutmasa bile sen yalanı destekliyorsun.. Tebrikler senin gibi İstiklal marşımızı okusak ne olur? Türk'üm demeyelim ne gerek var. Bayrak sallamaya asmaya ne gerek var diyenler yüzünden memleket uyuşturulmuş şekilde sessiz ve sakin onlarca şehit vb. olay umrunuzda bile değil...

azaz' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

sen bırak bu işleri Kimden tırstında Türk Bayrağını eline almaktan korkuyorsun?... Sen Türk'üm demeyede korkanlardansındır. Birde bizim yönetimimizin böyle bir tasarrufu yok deniyor.Söylenenle yapılan tutmasa bile sen yalanı destekliyorsun.. Tebrikler senin gibi İstiklal marşımızı okusak ne olur? Türk'üm demeyelim ne gerek var. Bayrak sallamaya asmaya ne gerek var diyenler yüzünden memleket uyuşturulmuş şekilde sessiz ve sakin onlarca şehit vb. olay umrunuzda bile değil...

ahmet altan geçenlerde çok güzell bir yazısı vardı milliyetçilikle ilgili tavsiye ederim azaz okuyun.. hatta ben paylaşayım ondan önce de şunu sorayım türkiyede değilde rum kesiminde doğsaydınız şu anda o bayrak ülkeye girmesin diye mücadele veriyordunuz farkında mısınız? artık farkına varın koordinatlar hiçbir şeyi değiştirmez ve savunulacak bir tarafı da yoktur... hiç kimse ailesini milliyetini dilini ırkını seçemez...

Geçenlerde milliyetçilik hastalığına tutulmuş bir delikanlıyla konuşuyordum.

Aslında zeki biriydi ama milliyetçiliğin insanı sersemletip sıradanlaştıran klişelerine takılarak konuştuğunda, karşısındakinde zekâsıyla ilgili kuşkular yaratıyordu.

“Ben,” diyordu, “Türk olmakla övünüyorum”.

“Niye övünüyorsun” diye sordum, “Türk olmanda senin övünmeni sağlayacak nasıl bir rolün var, öyle bir rolün yo
k, tesadüfen Türk olarak doğdun, Samoalı, Nijeryalı, Amerikalı olarak da doğabilirdin, o zaman da Samoalı olmakla övünecektin. Öyle değil mi?”

“Evet,” dedi, “öyle övünecektim, herkes ait olduğu ulusla övünür. Tesadüfen de olsa Türk doğdum, onun için Türk olmakla övünüyorum”.

“Ama övündüğün şey sadece coğrafi bir tesadüf. Sekiz yüz kilometre aşağıda doğsan Suriyeli, sekiz yüz kilometre yukarda doğsan Rus, sekiz yüz kilometre batıda doğsan Yunan olacaktın. Sekiz yüz kilometrelik bir fark mı bütün hayatını ve kimliğini belirliyor?”

“Evet,” dedi, “o belirliyor. Herkesinkini o tesadüf belirliyor, dünyadaki bütün insanlar uluslarıyla övünüyorlar ve hepsi de tesadüfen o ulusun parçası”.

Ona dedim ki, “Benim gençliğimde bir dizi vardı Uzay Yolu diye, orada gördüğümüz her şey gerçekleşiyor. Mesela ellerindeki küçük aletlerle konuşurlardı, en sevdiğimiz laf da ‘Işınla beni Scotty’ lafıydı, şimdi aynı küçük aletlerle biz konuşuyoruz. Binlerce kilometre ötedeki insanla cep telefonları sayesinde haberleşebiliyoruz. Bugün Uzay Yolu’ndaki o sahnenin konuşma kısmı gerçekleşti, yarın sen benim yaşıma geldiğinde, belki daha da önce o sahnenin öbür bölümü de gerçekleşecek... Sizi ışınlayacaklar...”.

“Olabilir” dedi.

“Ama öyle karışık işlemlerde bazen terslikler de olabilir, düşünsene ya seni Türk olarak ışınlarlarsa da sen diğer tarafa İsrailli ya da Yunanlı olarak varırsan ne olacak?”

Delikanlı birden güldü.

“Yunanlı ya da İsrailli olmakla övüneceğim” dedi.

Ben de güldüm.

“Kararlısın yani mutlaka bir tesadüfle övünmeye?”

“Kararlıyım.”

“Peki,” dedim, “niye dünyadaki insanların büyük bir bölümü, ait oldukları kalabalıklarla, tarihle, coğrafyayla övünüyorlar hiç düşündün mü?”

Bunu öylesine doğal bir gerçek olarak kabul etmiş ki nedenini hiç merak etmemiş.

“İnsanlar, böyle övünmeseler, ait oldukları ulusun dünyanın en muhteşem, en değerli, en kutsal kalabalığı olduğunu hiç sorgusuz kabullenmeseler, gidip savaşlarda ölürler mi?”

“Ölmezler herhalde.”

“Eğer senin bana anlattığın biçimdeki bir ulusuyla övünme hastalığı olmasaydı, Hitler, milyonlarca Almanı kollarına gamalı haç takıp savaşa gönderebilir miydi? Onları oralarda öldürtebilir miydi?”

Onun sesini çıkarmadığını görünce ben devam ettim.

“O insanlar Almanlığın kutsal olduğuna inandıkları için, Alman olmakla çok övündükleri için savaşa gittiler, toplama kamplarında milyonlarca Yahudi’yi öldürdüler, kendileri de cephelerde kırılıp gittiler. Hitler için yapmadılar bunları, kutsal Almanya için yaptılar. Kendi ülkelerine, uluslarına, ırklarına duydukları sevgi onları mahvetti.”

Söylediklerimi anlıyordu ama ne kadarını benimsiyordu, söylediklerimin ne kadarı onun bu konuyu düşünmesini sağlıyordu bilmiyorum.

Dünyadaki bütün ülke yöneticilerinin halklarını yönetmek, onları gerektiğinde ölüme göndermek, bazen cellât bazen kurban yapmak için kullandıkları o korkunç “milliyetçilik” kozu yeryüzünde hâlâ geçerli.

En parlak genç insanlarda bile bu hastalığı görüyorsunuz.

Kendisiyle, kendi yaptıklarıyla, kendisinin topluma katkılarıyla değil, kendisiyle hiç alakası olmayan bir tesadüfle övünmenin zavallılığını fark edemiyorlar her zaman.

Gerçi, bana “Türklüğüyle övündüğünü” söyleyen genç de dâhil çok sayıda insanın artık öyle koşarak askere, savaşa gitmediğini, gitmeyeceğini biliyoruz; bir yandan “uluslarıyla” övünüyorlar ama bir yandan da savaşmanın pek iyi bir iş olmadığının da farkındalar.

İnsanlar, “ben savaşa gitmeyeceğim” dedikçe milliyetçilik de azalacaktır.

Milliyetçilik, savaşta gençleri öldürtmek için lazımdır, eğer gençler ölmeye razı gelmezse milliyetçiliğin hiçbir getirisi kalmaz yöneticilere, onlar da vazgeçerler.

Savaşlar bitecek yeryüzünde.

O zaman milliyetçilik de bitecek.

“Işınla beni Scotty” diye bir Türk, diğer tarafa Yeni Gineli olarak varmaktan hiç gocunmayacak.

Belki biraz sıcaktan şikâyet edecek o kadar.

tcoalngsau' Alıntı:

yav ilimde tıpta geri kalalım da bayrak sallayalım demiyo ki kimse :D
ilim tıp ne alakaaaaa bayrak sallama ne alaka...
komik olmayın lütfen...

bu arada ahmet altanın yazısında geçen tesadüfe inanmam herşey yaratıcımızın isteğiyle ve dilemesiyle olur..

azaz' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Bayram arifesinde bir insan ancak bu kadar saçmayabilirdi. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum...
Doğuda çalış deseler elli bahane üretirsin, bayramda görev yazacaklar diye üç gün önceden tasa çekersin hatta eminim yarın Fener gol yediğinde kıs kıs gülersin de. Ama iş klavye milliyetçiliğine gelince mangalda kül bıraksın. Uyuşturulmuş dediğin memlekette ayık kalanlar arasında sen varsan yanındakilerle beraber sefere çık yarın da milletimizi en güzel şekilde temsil et güney kıbrısta.

ozgurel' Alıntı:
azaz' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Bayram arifesinde bir insan ancak bu kadar saçmayabilirdi. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum...
Doğuda çalış deseler elli bahane üretirsin, bayramda görev yazacaklar diye üç gün önceden tasa çekersin hatta eminim yarın Fener gol yediğinde kıs kıs gülersin de. Ama iş klavye milliyetçiliğine gelince mangalda kül bıraksın. Uyuşturulmuş dediğin memlekette ayık kalanlar arasında sen varsan yanındakilerle beraber sefere çık yarın da milletimizi en güzel şekilde temsil et güney kıbrısta.

cuk diye oturmuş..sesi çıkmaz artık elemanın..

at gözlüklerini atın artık dışarıda ki dünyayı görün beyler. Bizdeki kuralcılık,bürakrasi,gösteriş kimselerde yok..İş çalışmaya geldimi herkes üç kağıtçı devletini dolandırır..Bayrak sallamakla bu ülkeye katkın olmaz..kimse sallamayalım demiyor ama olayı vatan millet sakaryaya taşımanın alemi yok. Senin o sallamaya çalıştığın bayrağı göğsünde taşıyan bir milli takım var..ama sadece adı var futbol yerlerde..Onlar önce bayrağımızı şanlı şekilde yüceltsin sonra lig takımlarını eleştirelim..

egitimci.' Alıntı:
azaz' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

ahmet altan geçenlerde çok güzell bir yazısı vardı milliyetçilikle ilgili tavsiye ederim azaz okuyun.. hatta ben paylaşayım ondan önce de şunu sorayım türkiyede değilde rum kesiminde doğsaydınız şu anda o bayrak ülkeye girmesin diye mücadele veriyordunuz farkında mısınız? artık farkına varın koordinatlar hiçbir şeyi değiştirmez ve savunulacak bir tarafı da yoktur... hiç kimse ailesini milliyetini dilini ırkını seçemez...

Geçenlerde milliyetçilik hastalığına tutulmuş bir delikanlıyla konuşuyordum.

Aslında zeki biriydi ama milliyetçiliğin insanı sersemletip sıradanlaştıran klişelerine takılarak konuştuğunda, karşısındakinde zekâsıyla ilgili kuşkular yaratıyordu.

“Ben,” diyordu, “Türk olmakla övünüyorum”.

“Niye övünüyorsun” diye sordum, “Türk olmanda senin övünmeni sağlayacak nasıl bir rolün var, öyle bir rolün yo
k, tesadüfen Türk olarak doğdun, Samoalı, Nijeryalı, Amerikalı olarak da doğabilirdin, o zaman da Samoalı olmakla övünecektin. Öyle değil mi?”

“Evet,” dedi, “öyle övünecektim, herkes ait olduğu ulusla övünür. Tesadüfen de olsa Türk doğdum, onun için Türk olmakla övünüyorum”.

“Ama övündüğün şey sadece coğrafi bir tesadüf. Sekiz yüz kilometre aşağıda doğsan Suriyeli, sekiz yüz kilometre yukarda doğsan Rus, sekiz yüz kilometre batıda doğsan Yunan olacaktın. Sekiz yüz kilometrelik bir fark mı bütün hayatını ve kimliğini belirliyor?”

“Evet,” dedi, “o belirliyor. Herkesinkini o tesadüf belirliyor, dünyadaki bütün insanlar uluslarıyla övünüyorlar ve hepsi de tesadüfen o ulusun parçası”.

Ona dedim ki, “Benim gençliğimde bir dizi vardı Uzay Yolu diye, orada gördüğümüz her şey gerçekleşiyor. Mesela ellerindeki küçük aletlerle konuşurlardı, en sevdiğimiz laf da ‘Işınla beni Scotty’ lafıydı, şimdi aynı küçük aletlerle biz konuşuyoruz. Binlerce kilometre ötedeki insanla cep telefonları sayesinde haberleşebiliyoruz. Bugün Uzay Yolu’ndaki o sahnenin konuşma kısmı gerçekleşti, yarın sen benim yaşıma geldiğinde, belki daha da önce o sahnenin öbür bölümü de gerçekleşecek... Sizi ışınlayacaklar...”.

“Olabilir” dedi.

“Ama öyle karışık işlemlerde bazen terslikler de olabilir, düşünsene ya seni Türk olarak ışınlarlarsa da sen diğer tarafa İsrailli ya da Yunanlı olarak varırsan ne olacak?”

Delikanlı birden güldü.

“Yunanlı ya da İsrailli olmakla övüneceğim” dedi.

Ben de güldüm.

“Kararlısın yani mutlaka bir tesadüfle övünmeye?”

“Kararlıyım.”

“Peki,” dedim, “niye dünyadaki insanların büyük bir bölümü, ait oldukları kalabalıklarla, tarihle, coğrafyayla övünüyorlar hiç düşündün mü?”

Bunu öylesine doğal bir gerçek olarak kabul etmiş ki nedenini hiç merak etmemiş.

“İnsanlar, böyle övünmeseler, ait oldukları ulusun dünyanın en muhteşem, en değerli, en kutsal kalabalığı olduğunu hiç sorgusuz kabullenmeseler, gidip savaşlarda ölürler mi?”

“Ölmezler herhalde.”

“Eğer senin bana anlattığın biçimdeki bir ulusuyla övünme hastalığı olmasaydı, Hitler, milyonlarca Almanı kollarına gamalı haç takıp savaşa gönderebilir miydi? Onları oralarda öldürtebilir miydi?”

Onun sesini çıkarmadığını görünce ben devam ettim.

“O insanlar Almanlığın kutsal olduğuna inandıkları için, Alman olmakla çok övündükleri için savaşa gittiler, toplama kamplarında milyonlarca Yahudi’yi öldürdüler, kendileri de cephelerde kırılıp gittiler. Hitler için yapmadılar bunları, kutsal Almanya için yaptılar. Kendi ülkelerine, uluslarına, ırklarına duydukları sevgi onları mahvetti.”

Söylediklerimi anlıyordu ama ne kadarını benimsiyordu, söylediklerimin ne kadarı onun bu konuyu düşünmesini sağlıyordu bilmiyorum.

Dünyadaki bütün ülke yöneticilerinin halklarını yönetmek, onları gerektiğinde ölüme göndermek, bazen cellât bazen kurban yapmak için kullandıkları o korkunç “milliyetçilik” kozu yeryüzünde hâlâ geçerli.

En parlak genç insanlarda bile bu hastalığı görüyorsunuz.

Kendisiyle, kendi yaptıklarıyla, kendisinin topluma katkılarıyla değil, kendisiyle hiç alakası olmayan bir tesadüfle övünmenin zavallılığını fark edemiyorlar her zaman.

Gerçi, bana “Türklüğüyle övündüğünü” söyleyen genç de dâhil çok sayıda insanın artık öyle koşarak askere, savaşa gitmediğini, gitmeyeceğini biliyoruz; bir yandan “uluslarıyla” övünüyorlar ama bir yandan da savaşmanın pek iyi bir iş olmadığının da farkındalar.

İnsanlar, “ben savaşa gitmeyeceğim” dedikçe milliyetçilik de azalacaktır.

Milliyetçilik, savaşta gençleri öldürtmek için lazımdır, eğer gençler ölmeye razı gelmezse milliyetçiliğin hiçbir getirisi kalmaz yöneticilere, onlar da vazgeçerler.

Savaşlar bitecek yeryüzünde.

O zaman milliyetçilik de bitecek.

“Işınla beni Scotty” diye bir Türk, diğer tarafa Yeni Gineli olarak varmaktan hiç gocunmayacak.

Belki biraz sıcaktan şikâyet edecek o kadar.

Ahmet Altan Taraf yazarı değil mi?

Yazısında da saçmalamış bence, 1 cümlede söylenecek şeyi uzatmış da uzatmış, uzattıkça inandırıcı olacağını düşünmüş herhalde.

Milliyetini at bir kenara, afrikada doğsan zenci olurdun.
Dinini at bir kenara , Vatikanda doğsan hristiyan olurdun.
Örfünü adetini at bir kenara, burda değil de orda doğsaydın böyle olurdu..
vs. vs.

diye diye bitiriyorlar...

tcoalngsau' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:
azaz' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

cuk diye oturmuş..sesi çıkmaz artık elemanın..

at gözlüklerini atın artık dışarıda ki dünyayı görün beyler. Bizdeki kuralcılık,bürakrasi,gösteriş kimselerde yok..İş çalışmaya geldimi herkes üç kağıtçı devletini dolandırır..Bayrak sallamakla bu ülkeye katkın olmaz..kimse sallamayalım demiyor ama olayı vatan millet sakaryaya taşımanın alemi yok. Senin o sallamaya çalıştığın bayrağı göğsünde taşıyan bir milli takım var..ama sadece adı var futbol yerlerde..Onlar önce bayrağımızı şanlı şekilde yüceltsin sonra lig takımlarını eleştirelim..

boş konuşuyosun hocam demogoji yapma şimdi kimse senin dediğin milli takım futbolun yerlerde olması veya sadece bayrak sallamakla bişey olmaz gibi şeylere bişey demiyor demezde ama sen ve senin gibilerde KKTC ve Türk bayrağının sallanmasından bu kadar rahatsız olmasın sen kıbrıs Türklerine ne kadar haksızlık yapıldığının farkında değilsin sanırm ac biraz kitap okuda öğren

biri bayrak sallansa ne olur demiş, biri tıpta , ilimde ilerleyelim bayraksız olsak ne olur demiş. Siz bayraksız ta mutlu olabilirsiniz, bayrak sizin için birşey ifade etmiyor olabilir başka bir birey için özgürlüğünü ifade eder. Siz haberin içeriğini iyi okuyun at gözlükle bakmayın bir büyük kulübün dediği ile yaptığı farklı çıkıyor altına imzayı çakıyor sonra burda yok bayrak ne işe yarar yok ilim,fen,tıp vs. sallıyorsunuz. Önce yalana sahip çıkmamayı öğrenin dürüst olun... Yalanı sahiplenme eğitimcilere bile sıçramışsa vay halimize...

Aitlik, her canlıda var olan duygudur. Yabani hayvanlar bile kendilerince bir yaşam alanı oluşturup onun sınırlarını belirliyor. O alanın içine başka bir hayvan girdiğinde sahip olduğu alanı savunma mücadelesine giriyor. Bayrak deyip geçmeyelim. Bayrağın temsil ettiği manaya önem verelim. Bayrak ve vatan sevgisini de hafife almayalım. (Hubbul vatan minel iman) Vatan sevgisi imandandır. Konuyu açan arkadaşımız kendince bir hassasiyet göstermiş. Bana göre haklıdır. Günümüzde bayrak konusunda hassasiyet gösterenlere karşı bir hakir görme anlayışı mevcut. Yok efendim bayrak asmayalım tahrik olanlar olabilir. Kendi ülkemde bile bayrak asanlara ve taşıyanlara şöyle bir bakanlar var. Rövanşta göreceksiniz Rum taraftarlar kendi bayraklarını sallayacaklar. Ve bunu anlayışla karşılayacak bazıları. Bence Fenerbahçe yönetimi bu işin içinde olmayacaktı. Sporu bu işlere alet etmeyecekler. Adadaki mevcut durumu bu hale getirenler düşünsün. Bana göre adadaki durumun baş sorumlusu ve çözüm yanlısı olmayan tarafıdır Rumlar. Biz Türkiye olarak her türlü adımı attık. Onlar ise çözümsüzlüğü tercih ettiler. Bayrağımı her yerde taşırım ve sallarım. Kimse bundan dolayı beni hakir göremez ve geri düşünceli olarak nitelendiremez.

Ekli dosyalar

• 32gr.gif
    32gr.gif
    29.7 KB · Görüntüleme: 1,279
Büyükleri imzalayın demiştir, onlarda imzalamıştır ne var bunda.
Ermenistan maçına azerbaycan bayrağıyla gidebildik mi. Doğuda Türk bayraklarını provokasyon olur diye indirmiyorlar mı. Niye bu kadar şaşırıyorsunuz. örgüte ve ermenilere açılım yapan büyüklerimiz, bir de rumlara yapmıştır ne olacak yani. Zaten gittiğimiz yer Kıbrıs Cumhuriyeti...

branta' Alıntı:
Ahmet Altan Taraf yazarı değil mi?

Yazısında da saçmalamış bence, 1 cümlede söylenecek şeyi uzatmış da uzatmış, uzattıkça inandırıcı olacağını düşünmüş herhalde.

Milliyetini at bir kenara, afrikada doğsan zenci olurdun.
Dinini at bir kenara , Vatikanda doğsan hristiyan olurdun.
Örfünü adetini at bir kenara, burda değil de orda doğsaydın böyle olurdu..
vs. vs.

diye diye bitiriyorlar...

taraf yazarı olması ile saçmalamış olması ne alaka onu anlamadım? önemli olan bu konudaki yazdığı yazıdır benim için ahmet altan umrumda bile değil... Ben sadece bu yazının yerinde olduğunu belirtmek için bunu yazdım ancak siz önyargıyla yaklaşıp önce taraf gazetesine(ki konuyla hiç ilgisi yok) sonra ahmet altana ön yargılı yaklaşmışsınız... Yalnız unutmamak gerekir doğru varsa her yerde doğrudur..

bu şekilde bitirmeleri gayet doğal çünkü böyle olacaktı... Hıristiyan doğsaydın da bu sefer hıristiyan olarak seçilmiş olduğunu düşünecektin veya yahudi doğsan seçilmiş olduğunu düşünüp Allahın cenneti sana tahsis ettiğini söyleyecektin...ama işte dünyadaki hiç kimse seçilmiş değildir... Mutlaka ama mutlaka herkes sorgulayarak doğruyu araştırarak hak olana yani çelişkisiz tutarlı sürekli olana ulaşmak zorundadır.. Yoksa bir hıristiyan da atalarının dinine uyar yahudi de müslümanım diyen de... biraz farkında olursak bu Allaha adaletsiz diyenlere büyük bir fırsattır.. Ancak Allah bütün bunlardan uzaktır... Yani dünyadaki koordinatların hiçbir önemi yoktur önemli olan sınavı doğru yoldan doğru sonuçla bitirmektir...

Birileri Türk bayrağının sallanmasından bile rahatsız oluyor artık memlekette aman bayrak sallayınca faşist oluruz Türk deyince faşist oluruz diye korkan asalaklarda var :) Adamın savunmaya bak bayrak sallamayalımda tıpta fende ilerleyelim diyor sanki bayrak sallayınca milli marşını okuyunca tıpta fende ilerlenmiyor.

Bıkmadılar demogoji yapmaya birde lafa gelince demokrasi insan haklarını dillerinden düşürmüyorlar mı tam ayar oluyorum. Tüküreyim sizin böyle demokrasi ve ilerleme anlayışınıza.

birileri türklük kimliğini unutturup arap liderliğine soyunuyo ama havasını alır. cihan sultanlarına bile nasip olmadı bu

bu da bişey mi? bursa'daki milli maçta bayrak getirilmesini yasaklamışlardı unuttunuz mu?

Fenerin aldığı karara mı ,
Ne olmuş miliyetçilik tehlikelidir görüşü savunan kimliksizlere mi
Bayraktan korkan soysuzlara mı üzülsem bilemedim....

Biz daha ne konuşuyoruz, aydın olduğunu iddia eden,
Kendini aydınlatmaktan aciz insanlar
Mesleğimizi yerlere düşüren,
İnsanları Milli şahsiyet ve kimlikten bir haber
yetiştiriyorlar...

Yaratıcı sonumuzu hayır etsin....

Fenerbahçe'nin kararı skandaldır... tepki verilmesi gerekli... ancak Azerbaycan bayrağı olayında bu forumda bu kadar milliyetçi adam çıkmamıştı hatta konusu bile olmadı ilginç... (her 2 maçtada bayrak götürülmesin diyen tutarlı arkadaşlara lafım yok... her ne kadar fikirlerine katılmasam da)

Ezik fener. Kendini cumhuriyet sanan leblebi beyinli fener. Ha fenerbahçe cumhuriyeti ha demokratik kongo cumhuriyeti eğlensin gençler bırakın bugün yarın elenir gider zaten tartışmaya bile luzüm yok.

bazı yorumlar çok üzücü.
bir öğretmen olarak manevi değerleri bu kadar hafife almak, bunun yerine tıpta ilerlemeyi öne koşmak nasrettin hoca misali güldürürken düşündüren fikirler...
uefanın hadi fener gel seni aldık dediği bir takım değil, türkiyeyi temsilen giden bir türk takımı. madem türk bayrağı tahrik edecek ya onlardan temsilci alınmasın yada bizden. yani bu cümle bile çok saçma. futbolun sporun ruhuna aykırı.
"türk bayrağı tahrik unsuru" bunu empati yaparak karşı tarafa hak vermek yarın bu bayrak altında yetişecek gençleri manevi değerlerden yoksun bırakarak sadece tabiat bilgisi vererek yetiştirmek ne kadar doğru olur. bir ürün alırken bile çin malımı alman malı mı diye dikkat ediyoruz. almanyadaki hangi adam veya çindeki hangi adam ürettiği bizi ilgilendirmiyor.
eğitimde bile yakından uzağa ilkesi var. önce kendi çevresi sonra uzak çevresi. kendi ailesine yakınlarına milletine hayrı olmayan insanlık alemine nasıl fayda sağlar.
velhasıl velkelam bizim bayrağımız tahrik unsuru olamaz. biz hiç bir zaman sömürgeci emperyal devlet olmadık. bizim alnımız ak. bu olayın altına imza atanlar en hafif tabirle gaflet içindeler.

Bakın Beyler...
Maçın oynanacağı yer Güney Kıbrıs Rum Kesimi. Yani bizim varlığını kabul etmediğimiz - tanımadığımız bir yer. Dolayısıyla bizimle bırakın büyükelçiliği katip düzeyinde bile muhattap olamayan bir yerden bahsediyoruz.
Klavye milliyetçisi arkadaşlar fırsat bu fırsat Fener'e sallamak için yok "yazıklar olsun" yok "nasıl bayrak götürülmez diye" :?: yazmışlar... Ya oraya THY ile bile gitmeye izin yok, Türkiye'den gidecek seyirciye bile izin yok, tanımadığımız bir ülke için bayrağada izin vermek istemediler. Fenerbahçe'nin hatasımıda burda bu şekilde başlık açılıyor.
Bence Fener'e değil de bu bayram günü milletin arasına nifak tohumları atan bu başlığı açana yazıklar olsun. Amacına ulaşmış, milleti sinir küpü yapıp birbirine düşürmeyi başarmış...

ozgurel boş boş konuşma ya fener gs beşiktaş diyen yok sana bu resmen saçmalıktır diyorum kısaca hangi takım yaparsa yapsın. Sen türk takımısın bayrak götürmüyorsun çok mantıklıymış cidden allahım sen akır fikir ver.

pisagorean' Alıntı:
Ezik fener. Kendini cumhuriyet sanan leblebi beyinli fener. Ha fenerbahçe cumhuriyeti ha demokratik kongo cumhuriyeti eğlensin gençler bırakın bugün yarın elenir gider zaten tartışmaya bile luzüm yok.
Ezik ve leblebi beyinli PİSagorean, Bayrak götürülmemesine tahammül edemeyecek kadar milliyetçiysen önce kendine Türkçe bir kullanıcı adı alarak başla işe :wink: Daha tutarlı olursun

Geri