Yazıcıya Dosya Gönderirken .xps Formatla Kaydetme Hatası

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar yazıcıdan word dosyası yazdırmak istediğimde kaydetme penceresi çıkıyor ve .xps uzantıyla kaydediyor. Yazıcıdan dosya yazdıramıyorum. Problemin çözümü ne olabilir?

aynı şey benim de başıma geldi hocam, ama çözümü bulamadım:(( sorun hala devam ediyor..

yes_im hocam ben kendi sorunumu çözemedim ama bu sorunun %90 çözümünü sağlayan bir yöntem var;

denetim masasından hizmetler'e ya da kısa yoldan başlat çubuğu> çalıştır'a services.msc yazarak girin. Ordaki hizmetlerden en aşağılarda "Yazdırma Biriktiricisi" hizmeti var. Onu "Otomatik" ve "Başladı" şeklinde çalıştırın. Muhtemelen sorununuz düzelecektir. Ben daha önceki .xps kaydetme penceresi çıkartan hatayı bu şekilde gideriyordum ama şimdi bir öğretmen arkadaşın bilgisayarında aynı sorunu çözemedim gitti.

Yazdırma biriktiricisine ilave olarak ;
Varsayılan yazıcının Office XPS document Writer olarak ayarlanmasından kaynaklanabilir.
Önce yazıcıyı tanıtıp daha sonra Office yüklendiğinde yaşanıyor . Office yüklenince varsayılan yazıcıyı olarak kendi sanal yazıcısını atıyor .

fahrican' Alıntı:
Yazdırma biriktiricisine ilave olarak ;
Varsayılan yazıcının Office XPS document Writer olarak ayarlanmasından kaynaklanabilir.
Önce yazıcıyı tanıtıp daha sonra Office yüklendiğinde yaşanıyor . Office yüklenince varsayılan yazıcıyı olarak kendi sanal yazıcısını atıyor .
Yazıcıyı kaldırıp tekrar kurarak deneyelim bir de. Teşekkürler fahrican hocam.

Bilgisayarınızda varsayılan yazıcı olarak Microsoft XPS Document Writer yazıcısı seçili durumda. Varsayılan yazıcıyı kullandığınız yazıcı olarak belirleyin..

aynı problemle karşılaştım yukarıdakileri denedim ama olmadı başka çözüm önerisi olan var mı?

Geri