Yaz tatili ve Yurt Dışı Çıkışı hakkında

Kodla Büyü

gökalp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yazın Temmuz 15 - Agustos 15 gibi Yurt dışına seyehat düşünüyoruz inş.
Müdür bey İl milli eğitimden izin almam gerektiğini söyledi. Ama tamda bilmiyorum bir araştır dedi!
İnternetten YURT DIŞINA ÇIKIŞ İZİN İSTEK FORMU adlı bir belge buldum bunu nereye vereceğim bilgisi olan varmıdır?

hocam ben daha önce kullandım. doldurup okula veriyorsunuz. okul resmi prosedürle valiye kadar gönderiyor onaylanıp geri okula geliyor.

hocam Kıbrıs haricindeki yurt dışına çıkışlarda Valilikten şahsen izin alınması gerekiyor.

rtyucel' Alıntı:
hocam Kıbrıs haricindeki yurt dışına çıkışlarda Valilikten şahsen izin alınması gerekiyor.
ben iki defa aldım. avrupa ve arabistan. şahsen degil formu doldurup okuluma verdim...

arkadaşlar en son kim verdi? bende okula vermeyi düşünüyorum ama !
ilçe mem'e soralım en iyisi
ilginiz için tşkler...

İzin yönergesinde şöyle bir madde var:

Yurt Dışına Çıkış İzni hakkında

Madde 43- Kanuni izin sürelerini yurt dışında geçirmek istediğini (EK-3) form ile bildiren memurlardan durumları uygun görülenlerin yurt dışına çıkış izinleri, merkez teşkilâtında görevli olanlardan 15 inci maddenin (a) bendinde belirtilenler için Bakan, diğerleri için birim amirinin uygun görüşü ile Personel Genel Müdürü, taşra teşkilâtında görevli olanlar için ise il millî eğitim müdürünün teklifi üzerine vali tarafından verilir. İl milli eğitim müdürlerinin yurt dışına çıkış izinleri hakkında Personel Genel Müdürlüğüne önceden bilgi verilir.

arkadaşlar seminer döneminde 1 hafta yurt dışı turuna katılmayı düşünüyorum... ama bunun için izin almam gerekiyor..Okuldan mı izin alacağım, yoksa il Mem'den ya da valilikten mi?? bilginiz varsa yazar mısınız... acil...

eeeee' Alıntı:
arkadaşlar seminer döneminde 1 hafta yurt dışı turuna katılmayı düşünüyorum... ama bunun için izin almam gerekiyor..Okuldan mı izin alacağım, yoksa il Mem'den ya da valilikten mi?? bilginiz varsa yazar mısınız... acil...

önceden valilik, mem le yapılıyordu daha yeni değiştirildi hocam aylıksız izin dışında tüm izinleri okul halledicek

hgx2' Alıntı:
önceden valilik, mem le yapılıyordu daha yeni değiştirildi hocam aylıksız izin dışında tüm izinleri okul halledicek

Öyle birşey varsa çok güzel olmuş. 2 sene önce tam 1 hafta uğraşmıştım. (vizede istenilen evraklar dahil)

çok ii olmuş o zaman..tatiller dışında yurt dışı turlarına katılabiliriz demek..teşekkür ederim hocam....

formu doldurup okula vermeniz yeterli hocam yoksa prosedürü beklerseniz tatil biter işlem tamamlanana kadar :)

Geri