yazıcıma bişey oldu!!

Kodla Büyü

donmezz87

Aktif Üye
bilgisayarıma yuklu hp deskjet D1360 yazıcım var. arada bi yazıcıya bişeyler oluyodu yazdırmıyodu falan kaldırıp bi daha yukluyodum yaklasık 3 hafta kadar önce yine böyle oldu bende tekrar yukledim ve cıktımı aldım.sorun yoktu.daha sonra bugune kadar hiç çıktı almadım. ama bugun yuklu yazıcı yok diyo. yuklemey kalkıyorum hata veriyo. cd den de kabul etmiyo. yazıcı ekle yeni donanım ekle hepsini yaptım bağlantısı usb den .. onun da yerini deiştirdim diğer usb lerden birine taktım, yazıcımın ışığı da yanıyo guc geliyo yani. sizce ne olmuş olabilir ne yapabilirim?

Başka bilgisayarda yazıcının sağlam çalışıp çalışmadığını dene. Sorun bil. da mı yazıcıda mı kolayca anlarsın.

Virus problemin olabilir, ben de CD yi yükleyip, çıktı aldığım yazıcıyı, kapatıp-açtıktan sonra göremiyordum. Kolay gelsin.

arkadaşlar yok mu bu işin bi çözümü :cry: yardım bekliyorum ne varsa denedim aklıma gelmeyen bişey mi var acaba :?:

bağlantı kablosunu değiştir dene %99 sorunun çözülecek genellikle kablodan kaynaklanıyor . artık oksitleniyormu içten yanıyor mu.....

yazıcının driver'ını internetten indirin. driver'ı yüklemeden önce yazıcıyı açmayın ve farklı bir usb kablosu kullanmayı deneyin.

Hp yazcılarda sürekli sorunlar oluyor.Kablolarda da sorun yoksa söylediklerimi yapın sorun hallolacaktır.(Benim de başım gelmişti aynı olaylar)
1-Yazıcıya dair bilgisayardaki tüm driverları kaldırın.
2-Bilgisayarı ve yazıcıyı kapatıp açın.(Gerekli görüyorsanız Güvenli Modda Antivirüsle taratın.)
3-Yazıcının driverlarını tekrar kurun.

usb kablosunu değiştir sorun ondan kaynaklanabilir, kurarken bazı yazıcılar önce yazılım yüklemesini ister daha sonra yazıcı bağlantısını yaparsın. ona da dikkat et bi dene...

öncelikle arkadaslar hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için :roll: yalnız şöyle bi durum war yazıcıma gene bişey oldu bu sefer çalışıyo :) ulu 2000 arkadasımın dediği gibi sanırım küçük bi virüs problemiymiş :x dandik pc ya ne zaman ne yapacağı belli olmuyo :x bazen diyorum patlat yere :lol: ama olmuyo gene de :+1:

Geri