Yazıcı Yorumlarınız, Varsa Tavsiye Lütfen..

Kodla Büyü

emine82

Aktif Üye
Sevgili öğretmen arkadaşlarım evde kullanmak için mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu bir yazıcı almak istiyorum. Aşağıda özelliklerini belirttiğim yazıcıyı almayı düşünüyorum. :shock: Sizler ne dersiniz, varsa önerilerinizi alabilirim. :idea: Bu hafta içinde acilen almam gerekiyor. Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum :oops:

HP DESKJET 3515 YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ
Baskı Hızı Dakikada 13 sayfa s/b , 12 sayfa renkli
Baskı Çözünürlüğü 1200 x 600 dpi
Tarayıcı Çözünürlüğü 1200 dpi
Fotokopi Çözünürlüğü 600 x 300 dpi
Tarayıcı Renk Derinliği 24 Bit
Küçültme/Büyütme %25 - %400
Kağıt Seçenekleri A4, A5, Fotoğraf
Kağıt Besleme Kapasitesi 60 Sayfa
Aylık İş Hacmi Max 1.000 Sayfa
Faks Özelliği Yok
LCD Ekran 1.9 inch
Kartuş Sayısı 2 Adet
Ölçüler (Ağırlık/YxGxD) 3.9kg /431,4 X 438,9 X 251,6 MM
Uyumlu İşletim Sistemleri Windows® 8, Windows 7, Windows Vista®, Windows XP (SP2)* veya üstü (sadece 32 bit) , Mac OS X v 10.6, OS X Lion, OS X Mountain Lion
Bağlantı Özellikleri USB, Wi-Fi
Menşei ABD

Hocanım
canon pixma 230-235 al.Başka yoruma bakma bile.Yum gözünü al.Bana dua edersin.Başkası cebini yakar maliyeti fazladır.
Yazıcıyı bilgisayar öğretmeninden değil, evi ve sınıfı için çok kullanan sınıf öğretmeninden soracaksın.Sadece içindeki hazır mürekkeple en az 3000 renkli çıktı alırsın.Mürekkebide ucuz ve her yerde bulursun.
Kusurları :..................(en acımasız eleştirme ile)
-fotokopi özelliği yoktur.
örneğin 50 renkli fotokopi çekmek için, 50 kere fotokopi tuşuna basarsın.yada 50 kere siyah beyaz fotokopi tuşuna basarsın.
Çözüm: Bilgisayarında Icopy free türkçe portable yazılımını kullanarak onuda halledersin.
-Arka taraftan, Üstten kağıt alır böyle kağıt alanı kağıt alanı ben pek sevmem ama bence kusur sayılmaz.
-20 sn de bir renkli çıktı alırsın.Zaten mürekkeplilerde en hızlı olarak fast modunda istediğin en rekortmen yazıcı bile 10 sn de bir çıktı verir.Ama böyle yazıcıları 400 tl den aşağı alamassın.kartuş mürekkep fiyatı maliyeti fazladır.Zaten Evde zaten zaman bolluğu var önemi yok bunun
-Çıkan kağıt için tepsi yok.Çıktıları masaya bırakıyor.Bence en önemli kusur ama naparsın?İdare edeceksin artık.
-wi-fi fax yok..... ve bencede gereğide yok.
Artıları:.....................
kartuşları kolay kolay kurumaz .Ama yinede ayda bir çıktı almakta fayda var. Benim başıma gelmedi
mürekkebi ucuzdur her 3-4 bin çıktıda bir mürekkep eklersin.
fiyatı ucuzdur. 1 Epson 2 HP denedim yukarda anlattım hp ler yaraı yarıya daha hızlı ama bitmeyen kartuş sistemi uygulanamaz kartuşları resetlenemez ve maliyeti fazladır.

Bence çocuğuna veya kendine haftada ayda bir-iki çıktı alan birine mürekkep dahi almadan 7-8 yıl yeter.

http://www.biribenibitirsin.com/uru...n-mp230-mp235---ocp-murekkepli/q?urunid=30906
Bence çok arasan bile en fazla 10 tl aşağıya bulursun.Ama garanti yada danışma bu sitede iyi.
Bizim okuldaki diğer sınıf öğretmenleride sınıflarında yazıcı ve fotokopi niyetine kullanıyorlar.Maliyet sadece kağıt maliyeti kadar.
Hayırlı olsun diyelim.Başarılar.

Brother HL-1111 lazer yazıcı. Çip derdi de yok. Kendim kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim. 175 TL / 6 taksit satın aldım.

Geri