Yazıcı-taryıcı-fotokopi üçü bir arada olan bir yazıcı tavsiy

Kodla Büyü

fa_tu_ra

Aktif Üye
arkadaşlar yazıcı alıcam evime, düzgün bişe almak istiyorum evde kardeşim de var fotokopi işimiz çok oluyor. tarayıcı ve fotokopi özelliği de olsun diyorum, zırt pırt bişeye lazım oluyor. sorun çıkarmicak düzgün bişe önerebilir misiniz?

dolum vs gibi sorununuz olmasın diyorsanız marka seçiminiz hp olmalı.

çok çıktı alacaksanız laser olacak, hp 1132 iyidir,

az çıktı alacaksanız inkjet olacak 1510 dahi yeter.

Re: Ynt: Yazıcı-taryıcı-fotokopi üçü bir arada olan bir yazıcı t

Hocam ben aralık ayında hp5525 mürekkep püskürtme yazıcı aldım. 4 renk ayrı kartuş, wifi tarama fotokopi ozellikleri, 250tl vatanbilgisayar da haftasonu indiriminden. Orjinal kartuşları 20 tl idi bir takım da kartuş aldım.
Orjinal kartuşları normal ayarda 600 civarında çıktı veriyor, düşük ayarda 750 sayfaya kadar verebiliyor muş.
Baskı kalitesi çok iyi, fotoğraf kağıdı çıktı kutudan, baya güzel foto basiyor. Wifi cok kullanışlı, otomatik çift taraflı yazdırma özelliği var. Kullanan biri olarak tavsiye ederim.

Elimdeki kartuşlar bitince bitmeyenkartus sitesinden uyumlu kolay dolan kartuşlardan alacam, üzeri plastik tıpalı, çip resetli, bittikçe doldur boşalt

O iş kolay değil hocam.
150 tl civarı canon - pixma 230 seriden bitmeyen kartuşlu sistem al.Sorunsuz 5000 renkli çıktı alırsın.

0803534775213.gif

elimde kullanmadığım hp 5610 Office Jet var isteyene makul bir fiyat karşılığı verebilirim.

Bitmeyen kartuşlu sistem kullanıyorum. Pek önermiyorum. Hava yapıyor ve ara ara mürekkebin aktığı kablo sıkışıyor.

Geçen epson un mürekkep tanklı yazıcılarını gördüm. Baya hoşuma gitti.
Daha önce görseydim bitmeyen kartuşlu yazıcı yerine bunu tercih ederdim.
Tank ve kablolar orjinal fabrika üretimi. Mürekkepleri kartuşlara göre baya uygun.

yenersonmez' Alıntı:
dolum vs gibi sorununuz olmasın diyorsanız marka seçiminiz hp olmalı.

çok çıktı alacaksanız laser olacak, hp 1132 iyidir,

az çıktı alacaksanız inkjet olacak 1510 dahi yeter.

çok çıktı alıyorum hocam...fikirlerinizi için teşekkürler..

sert_hard' Alıntı:
Hocam ben aralık ayında hp5525 mürekkep püskürtme yazıcı aldım. 4 renk ayrı kartuş, wifi tarama fotokopi ozellikleri, 250tl vatanbilgisayar da haftasonu indiriminden. Orjinal kartuşları 20 tl idi bir takım da kartuş aldım.
Orjinal kartuşları normal ayarda 600 civarında çıktı veriyor, düşük ayarda 750 sayfaya kadar verebiliyor muş.
Baskı kalitesi çok iyi, fotoğraf kağıdı çıktı kutudan, baya güzel foto basiyor. Wifi cok kullanışlı, otomatik çift taraflı yazdırma özelliği var. Kullanan biri olarak tavsiye ederim.

otomatik çift taraflı yazdırma özelliği güzelmiş hocam fiyatı epey yüksek gibi..

webcevap' Alıntı:
Bitmeyen kartuşlu sistem kullanıyorum. Pek önermiyorum. Hava yapıyor ve ara ara mürekkebin aktığı kablo sıkışıyor.

Geçen epson un mürekkep tanklı yazıcılarını gördüm. Baya hoşuma gitti.
Daha önce görseydim bitmeyen kartuşlu yazıcı yerine bunu tercih ederdim.
Tank ve kablolar orjinal fabrika üretimi. Mürekkepleri kartuşlara göre baya uygun.
SORUN-1 HAVA YAPIYOR
ÇÖZÜM; ŞEFFAF BÜYÜK TANKLI SİSTEM ALIN (İLK KULLANIM DOLU ve 5000 REKLİ ÇIKTI ALIRSINIZ BU ARADA BİR MÜREKKEBİN BİTİP BİTMEDİĞİNE BAKIN.HAVA YAPMASININ SEBEBİ BİTMİŞ ve OLMAYAN MÜREKKEPLE YAZDIRMAYA ÇALIŞMAKTIR .AYRICA BASİT BİR ENJEKTÖR İLE HAVANIN NASIL ALINACAĞINA DAİR VİDEOLAR YOUTUBE da MEVCUT.DEĞERMİ 500 TL PARA VERİP ORİJİNAL TANKLI ALMAYA.
SORUN-2 KABLO SIKIŞMASI
ÇÖZÜM; MÜREKKEP HORTUMUNU KOLİ BANDI İLE GÖVDENİN DIŞINA SABİTLERSENİZ SORUN YARATMAZ.BU ARADA BEN TANKINI'DA YAZICI GÖVDESİNE SABİTLEDİM. UZUN HORTUM BU AÇIDAN ÇOK İYİ BANA GÖRE.
NOT;EPSON L... SERİSİNDE (fiyatı 500tl üzeri) ORİNALİNDEDE DEVASA KALINLIKTAKİ HORTUMUNDA FAZLALIK VAR.DEMEKKİ BASINÇ AYARI İLE İLGİLİ.
SORUN-3 MÜREKKEP FİYATI
ÇÖZÜM; CANON MP 230 series KULLANIYORUM.CANON UYUMLU MÜREKKEBİ 4 RENK (4KİLO)70 TL YA ALDIM.KARGO DAHİL.ZARAR ETTİM ŞİMDİ 66 TL YA DÜŞMÜŞ.NE YANİ EPSON MÜREKKEPLER DAHAMI UCUZ???
YAPMAYIN ETMEYİN HOCAM.DAHA HESAPLISI VARSA BİLEN YAZSIN.

Geri