Yatırım Fonları Hakkında

Kodla Büyü

ntopcu2

Aktif Üye
Faiz hassasiyetimden dolayı popüler fonlara yatırım yapmak istemiyorum. İçlerinde katılım endeksine uygun olmayan hisselere ve mevduat faizine yatırım yapanlar oluyor sanırım. Katılım endeksine uygun olan hangi fonları biriktiriyorsunuz? Portföyünüzde yer alan katılım fonları hangileri? :) İlk kez fon yatırımı yapacak birine tavsiyeler verirseniz sevinirim. Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bir ara helâl fonları çok araştırmıştım. Ancak piyasada sözde islami şirketlerin bile cüzide olsa kâr getirilerinde faiz olduğunu gördüm. Sonrasında bu defteri tamammen kapattım.

Hassasiyeti olanların şüpheli şeylerden uzak durması daha iyidir.Katılmayan, Karşı çıkanlar olabilir bu beni şahsi fikrim.

Bir ara helâl fonları çok araştırmıştım. Ancak piyasada sözde islami şirketlerin bile cüzide olsa kâr getirilerinde faiz olduğunu gördüm. Sonrasında bu defteri tamammen kapattım.

Hassasiyeti olanların şüpheli şeylerden uzak durması daha iyidir.Katılmayan, Karşı çıkanlar olabilir bu beni şahsi fikrim.
Hocam şu anda hangi yatırım aracını uygun görüyorsunuz. TL'de kaybediyoruz, mevduat faizi zaten haram. Dolar ve altın baskılanınca enflasyonun altında kalıyor. Son olarak Hisse senetleri ve fonlar kalıyor. Eğer bunların haricinde yatırım yaptığınız araçlar varsa tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Hkh, kpc, zpe, gkv katılım hisse senedi fonlarından ama fbc diye yeni bir fon daha var, arındırma işlemlerini kendileri yapıyorlar.

Hedef portföy 1.hisse senedi fonu ve koç grubu istiraklarinin fonu var bende adını hatırlayamadım güzel getirileri var başlık ile ilgili olmayabilir 😃

Geri