Yaris: Micra-Jazz ile yarisir mi?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
evet arkadaşlar Yaris ile aynı sekmentte değil ancak aklımda olan bir iki model var, değerli yorumlarınız yazarsanız çok sevinirim. Yaris ile Micra ve Jazz arasında kaldım. bu modeller sizin için neler ifade ediyor? yardımlarınız ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

yadigartbaykal' Alıntı:
eğer dizel olarak düşünüyorsanız hocam kesinlikle yaris derim performans bakımından bir harika.
5 üzerinden değerlendirecek olursak
yakıt 5
konfor 3
performans 6
:) yokuş yukarı çıkarken gerçekten farkı hissedersiniz :)

evet hocam öncelikli olarak dizel tercihim zaten, otomatik mi yarı otomatik mi peki hocam?

Jazz in dizeli yok zaten..

Dizel derseniz yaris, hybrit derseniz gene yaris, benzinli derseniz jazz dusunulebilir fiyatina gore ama. Ben gene yaris alirdim.. Micra bunlarin yanina yaklasanaz bence, nissan japonluktan cikmistir benim gozumde cipini bile duster cakmadi yapiyor artik..

Sifir alacaksaniz yaris in hybrit ini ciddi sekilde duynebilirsiniz derim toyotaclubtr de kullanan birkac uye var

branta' Alıntı:

Dizel derseniz yaris, hybrit derseniz gene yaris, benzinli derseniz jazz dusunulebilir fiyatina gore ama. Ben gene yaris alirdim.. Micra bunlarin yanina yaklasanaz bence, nissan japonluktan cikmistir benim gozumde cipini bile duster cakmadi yapiyor artik..

Sifir alacaksaniz yaris in hybrit ini ciddi sekilde duynebilirsiniz derim toyotaclubtr de kullanan birkac uye var

siz hangi model kullanıyorsunuz hocam? yarisin sıfırı mı 2.el mi tavsiye edersiniz?

valla yarisi sadece ş.içi için kullanabilrisiniz;bizzat alacaktım adama bagajı açtırdığım da bırakıp arkama bakmadan geri döndüm..ayrıca arka koltuklarda sıkışık..Yani ş.dışı 15-30 günlük uzun seyahatleriniz olacaksa ve evliyseniz bulaşmayın..Jazz yada Colt alın..yoksa çok güzel arabadır..

yadigartbaykal' Alıntı:
2006 yaris dizel sol special sahibiyim, 2. ellerde sıkıntı olmuyor tüm dizellerde olduğu gibi yeter ki bakımları zamanında yapılmış olsun. bu arada otomatik vites olursa daha sonra satarken alıcısı daha çok olur :p

bu sizin oto mu hocam:) yaris ile bekarlığa veda etmişsiniz galiba hayırlı olsun :) evet otomatik vites düşünüyorum bende, fiyat aralığı nedir hocam?

spider23' Alıntı:
valla yarisi sadece ş.içi için kullanabilrisiniz;bizzat alacaktım adama bagajı açtırdığım da bırakıp arkama bakmadan geri döndüm..ayrıca arka koltuklarda sıkışık..Yani ş.dışı 15-30 günlük uzun seyahatleriniz olacaksa ve evliyseniz bulaşmayın..Jazz yada Colt alın..yoksa çok güzel arabadır..

öyle uzun seyahatlarim yok hocam zaten, jazz mı colt mu peki önerirsiniz ve neden?

zodiac' Alıntı:
branta' Alıntı:

siz hangi model kullanıyorsunuz hocam? yarisin sıfırı mı 2.el mi tavsiye edersiniz?

Hocam bende auris var..

Sifir- 2.el butce meselesi, yaris kullanan 2 arkadasim var gerek dizel gerek benzinli gayet memnunlar. Tip olarak mevcut kasa yaris i begeniyorum.. Bagaj spider hocamin dedigi gibi biraz az ama sinifina gore ortalama, yinede jazz in bagajiyla yarisamaz.. Ha bagaj olayini da 400-500 tl ye alacaginiz port bagaj ile cozersiniz :)

Hani para var sifir alacagim derseniz, hele yogun bir sehir ici trafiginde binecekseniz hybrid i kesin inceleyin derim..

Jazz in da suspansiyonu cok sert geldi bana bu arada konforu hosuma gitmedi, ama yakit olarak fonksiyonellik olarak jazz da cok iyidir..( arka koltuklarin katlanmasi falan)

Jazz kasa degistirecek bu arada yanilmiyorsam o da aklinizda olsun..

Otomatik kasa alacaksan yariste mutlaka yeni kasa derim, multidrive..

branta' Alıntı:
Hocam bende auris var..

Sifir- 2.el butce meselesi, yaris kullanan 2 arkadasim var gerek dizel gerek benzinli gayet memnunlar. Tip olarak mevcut kasa yaris i begeniyorum.. Bagaj spider hocamin dedigi gibi biraz az ama sinifina gore ortalama, yinede jazz in bagajiyla yarisamaz.. Ha bagaj olayini da 400-500 tl ye alacaginiz port bagaj ile cozersiniz :)

Hani para var sifir alacagim derseniz, hele yogun bir sehir ici trafiginde binecekseniz hybrid i kesin inceleyin derim..

Jazz in da suspansiyonu cok sert geldi bana bu arada konforu hosuma gitmedi, ama yakit olarak fonksiyonellik olarak jazz da cok iyidir..( arka koltuklarin katlanmasi falan)

Jazz kasa degistirecek bu arada yanilmiyorsam o da aklinizda olsun..

Otomatik kasa alacaksan yariste mutlaka yeni kasa derim, multidrive..

valla hocam öyle güzel yazmışsınız ki okurken bile keyif aldım, benim için bagaj çok önemli degil, tasarım-güvenlik-otomatik-dizel olayları daha önemli.
evet şehiriçinde genelde kullanacağım.

zodiac' Alıntı:
branta' Alıntı:

videolar süpermiş hocam valla, teknoloji okadar gelişti ki arabaları bile alırken bence mutlaka videolardan bakmak gerekli :)

Jazz gercekten kullanisli bir arac videodan da anlasilacagi uzere :) yalniz sehir ici bol durkalkli bir yerde kullanacaksam 45 000 jazz a verecegime az daha verir yarise hybrite binerim.. Toyotanin hybrid deneyimi gercekten kayda deger..

bu üç seçenek arasından micra yı direkt elerdir ben olsam.

Benzinli ve otomatik olacaksa jazz düşünülebilir, özellikle bayanlar biniciler için jazz güzel.
Yaris güzel araç, ben olsam yaris alırdım

oziie' Alıntı:
bu üç seçenek arasından micra yı direkt elerdir ben olsam.

Benzinli ve otomatik olacaksa jazz düşünülebilir, özellikle bayanlar biniciler için jazz güzel.
Yaris güzel araç, ben olsam yaris alırdım

yarisi neden peki hocam ? herkesin çünkü mutlaka farklı bildiği yönler vardır bence:)

Geri