Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında erkansultan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. erkansultan

erkansultan Üye

arkadaşlar herkese selamlar.bir sorum var
    elinizdeki bir IP adresinin hangi ile ve ilçeye bağlı olduğunu bulan ücretsiz program var mıdır acaba?
    ülke ve genel bilgi veren siteler var ama benim için biraz daha ayrıntı önemli...
    yorum ve bilgilerinizi bekliyorum...

2. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam güzel bi soru :) Tebrikler. Benle birlikte herkes merak etmiştir böyle bişeyi.

Türkiye için bu hizmeti il bazında veren bir sunucu yok diye biliyorum. Bölge olarak telekomun her bir bölgede bi serveri var ondan daha detaylı bilgiyi zor galiba. duymadım rastlamadım. Ancak telekom bunun kaydını tutuyor. çok önemliyse savcılık kanalıyla bulunabiliyor. Duyup rastlayan arkadaslar yardımcı olurlarsa bende sevinecem :)

3. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Hocam bu bilgiyi net bir şekilde öğrenmenizin bir yolu yok.Nedeni ise Telekomun ana serverlarının il ve ilçe bazında konumlandırılmaması.Her ilde ana server bulunmuyor..Örneğin şuan Yozgat Şefaatlideyim ama ip aramasından

Latitude / Longtitude : 39.933 LATITUDE, 32.867 LONGITUDE
    Connecting through : TURK TELEKOM ADSL-METEKSAN
    Time Zone : UTC +02:00
    Net Speed : DSL

gibi bir bilgi alabiliyorum.Şuan Ankara serverına bağlıyım.Telekom alt yapısını genişlettikçe bunu öğrenme olanağımız olacaktır.

Bağlı bulunan ana merkezi bulmak için...

http://www.ip2location.com/ adresine girin ve sayfanın ortasına bakın..bilgileriniz orada olacak.. :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal