yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

Kodla Büyü
arkadaşlar herkese selamlar.bir sorum var
elinizdeki bir IP adresinin hangi ile ve ilçeye bağlı olduğunu bulan ücretsiz program var mıdır acaba?
ülke ve genel bilgi veren siteler var ama benim için biraz daha ayrıntı önemli...
yorum ve bilgilerinizi bekliyorum...

Hocam güzel bi soru :) Tebrikler. Benle birlikte herkes merak etmiştir böyle bişeyi.

Türkiye için bu hizmeti il bazında veren bir sunucu yok diye biliyorum. Bölge olarak telekomun her bir bölgede bi serveri var ondan daha detaylı bilgiyi zor galiba. duymadım rastlamadım. Ancak telekom bunun kaydını tutuyor. çok önemliyse savcılık kanalıyla bulunabiliyor. Duyup rastlayan arkadaslar yardımcı olurlarsa bende sevinecem :)

Hocam bu bilgiyi net bir şekilde öğrenmenizin bir yolu yok.Nedeni ise Telekomun ana serverlarının il ve ilçe bazında konumlandırılmaması.Her ilde ana server bulunmuyor..Örneğin şuan Yozgat Şefaatlideyim ama ip aramasından

Latitude / Longtitude : 39.933 LATITUDE, 32.867 LONGITUDE
Connecting through : TURK TELEKOM ADSL-METEKSAN
Time Zone : UTC +02:00
Net Speed : DSL

gibi bir bilgi alabiliyorum.Şuan Ankara serverına bağlıyım.Telekom alt yapısını genişlettikçe bunu öğrenme olanağımız olacaktır.

Bağlı bulunan ana merkezi bulmak için...

http://www.ip2location.com/ adresine girin ve sayfanın ortasına bakın..bilgileriniz orada olacak.. :)

Geri