Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Yaprak Testleri vsınıf ile gönderme?

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında dikistutmazsabri tarafından paylaşıldı.

1. dikistutmazsabri

dikistutmazsabri Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayardan eba-ders bölümüne girdim. Sınavlarım kısmındaki yaprak testler bölümüne girdim. Yeni yaprak test ekleye tıkladım. Daha önceden fotoğrafını çektiğim test sayfasını ekledim ve cevap anahtarını işaretleyip kaydettim. Buraya kadar tamam.
    Şimdi bu testi öğrencilere gönderebiliyorum. Öğrenciler eba-ders'e girip yapabiliyorlar. Ben de gönderdiklerim kısmından istatistikleri görebiliyorum.
    Peki bu testi ders esnasında tabletlerdeki v-sınıf uygulamasıyla nasıl gönderebilirim? Böyle bir imkan var mı?
    Öğrenciler derste v-sınıf'a hiç girmeden tarayıcıdan eba-ders'e girip yapabilirler ama v-sınıf üzerinden olmuyor mu?

2. kemal_ari

kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

Güzel bir soru. Ben de yapılamıyor diye biliyorum. Ama yapılabiliyorsa öğrenmek isterim.

3. dikistutmazsabri

eba-ders ile v-sınıf arasında tam bir senkronizasyon yok gibi duruyor

4. hasanemre

hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

Malesef eklediklerinİ gonderilmiyor. Sunu yapabilirsiniz kısıtlamalardan galeri için olaninkaldirin resim olarak yollayabilirsiniz çocuklarda oradan görebilir. Üzerinde işlem yapmasını istiyorsa ni galiba ekran görüntüsü alıp nott defter uygulamasına aktarabiliyorsunuz galiba yanlış anlatmadım.umarim

5. dikistutmazsabri

Gönderilememesinin sebebi telif hakları olabilir mi? Yoksa o özelliği eklemeyi mi unuttular?

6. aracnida

aracnida Aktif Üye

hocam evde hazırladığınız testinizi tabletinize yükleyip V sınıf uygulamasındaki ''kendi dosyalarım'' bölümünden öğrenci ve tahta ile paylaşabilirsiniz.

7. hasanemre

hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

Gönderme işlemi oluyor ana keske öğrenci üzerinde soruyu cozebilme imkanına sahip olsa. Malesef o yokk

8. kemal_ari

kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

Peki kendi dosyalarım kısmından pdf dosyasını seçebildiniz mi? galeri, fotoğraflar, kişiler ve müzikler uygulamaları gözüküyor, onlarla da pdf seçemedik. Deneyen var mı?

9. dikistutmazsabri

Bu yöntemle gönderildiğinde öğrenciler cevap şıklarını işaretleyip sistem doğru yanlış sayılarını veriyor mu?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal