Yapay Zeka ile internetten haber çekmek

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar yapay zeka ile birkaç siteden aynı haberi çekip nasıl karşılaştırabilrim

"yapay zeka" tanımı ne çok ilgisiz yerde kullanılıyor, sözüm size değil hocam yanlış anlamayın. Hele hele yapay zekanın y'si bile olmayan işlerde bu tabiri kullanmak bana yanlış geliyor. Her hazırlanan program yapay zeka demek değildir. Ama yapay zeka sanki bugün bulunmuş gibi son 2 yılda revaçta olan bir tabir olunca ister istemez kullanılıyor.

eskiden sizin dediğiniz rss'ler vardı, şimdi biz o zaman buna yapay zeka mı diyecektik? Tekrar yazıyorum, söylediklerim size değil özellikle.

"yapay zeka" tanımı ne çok ilgisiz yerde kullanılıyor, sözüm size değil hocam yanlış anlamayın. Hele hele yapay zekanın y'si bile olmayan işlerde bu tabiri kullanmak bana yanlış geliyor. Her hazırlanan program yapay zeka demek değildir. Ama yapay zeka sanki bugün bulunmuş gibi son 2 yılda revaçta olan bir tabir olunca ister istemez kullanılıyor.

eskiden sizin dediğiniz rss'ler vardı, şimdi biz o zaman buna yapay zeka mı diyecektik? Tekrar yazıyorum, söylediklerim size değil özellikle.
Biraz yanlış anlaşılma veya eksik var sanırım hocam. Haberleri çekmek ve birebir string karşılaştırması yaptırmak tabi ki yapay zeka değil.

Aynı haber farklı sitelerde farklı cümlelerle ve başlıklarla yayınlanmış olabilir. Sanırım hocamız yazılımın bunları analiz edip aynı haber olduğuna kanaat getirebilmesini kastediyor. Bu durumda da evet bu bir yapay zeka uygulamasıdır.

Geri