yangınları bilerek çıkarıyorlarmış

Kodla Büyü

eemree

Süper Üye
Süper Üye
siirt teki evinde yangın çıkan ailenin sırrını gizli kameralara çözmüş:
evde kameralardan sonra yangın çıkmamış, çocuklarının cebinde de
çakmak çıkmış.
Kendileri yakıyor denilmiş raporda.

Babanın son sözü ibretlik:
Okumuş adamlar böyle yapıyorsa cahil adam ne yapar diyo :)

bende cinler falan diye düşünenlerdim. :?

raporda psikolojik destek filan da diyordu yanılmıyorsam. Allah akıl fikir versin.
Gülsek mi acısak mı üzülsek mi?

O kadar hurafe var ki dinimizin içine sokulmuş, çoğuda ya şıhlar kendini uçurmak için, ya da mürit veya şakirtler şıhlarını uçurmak için uydurmuş. Eh, böyle safsatalara inanan bir zihin "cinler yangın çıkarıyor" safsatasına da inanıyor. Cinler haktır, Kur'an'da bildirilmişlerdir. Ancak Peygamber efendimizin zamanından sonra artık dünyaya gelemezler. Gelen varsa, cini olan, cini olan birini tanıyan varsa bana musallat etsin. Veya müstakil cinlere sesleniyorum, gelin bana musallat olun. Kafanızı gözünüzü dağıtırım. :p

Akıl ve fikirden yoksun olan insanlar ne yapacaksın halkta bunu istiyor.

İşin garibi o günlerde bu ailenin çocuklarının okuduğu okulda öğretmenlik yapan meslektaşlarımız da haber bültenlerinde konuyla ilgili konuşmuşlar ve sanki yangınlar kendiliğinden çıkıyormuş gibi kanaat bildirmişlerdi. Evet şaşırtıcı bir durum olabilir, ancak öğretmen "çocuk kendi yapmıştır" ihtimalini hiç dillendirmeden, olayın şaşırtıcı olma, metafizik boyutuna dalıyorsa demek ki öğretmen dahi böyle şıh uçurtma safsatalarına inanabilir manasına geliyor.

Bilimsel değerlendirme sonucuna göre kameranın olduğu yere 3 harfliler uğramıyormuş :puhaha:

fahrican' Alıntı:
Bilimsel değerlendirme sonucuna göre kameranın olduğu yere 3 harfliler uğramıyormuş :puhaha:

koptum valla ya :puhaha: :puhaha:

aklım bir fıkra geldi. temel pirenin bir bacağını koparmış
zıpla demiş
pire zıplamış
başka bir bacağını koparmış
zıpla demiş pire zıplamış
üçüncü bacak pire zıplıyor
son bacağını koparmış
zıpla demiş pire zıplamamış
zıpla demiş pire zıplamamış

deney sonucu: pirenin tüm bacaklarını koparınca pire duyma yetisini kaybediyor. :p

Geri