Yakın zamanda araba alım satımı yapanlar.

Kodla Büyü

twetyynet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kısmetse yarın bir araç almak için satıcıyla buluşacağız fakat ne tür bir yol izleyeceğim konusunda hiç bir fikrim yok. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi.

hocam ilk başta arabayı iyi bir ustaya göster. hoşuna giderse araba gerisi kolay. bide yanında bir kişi daha bulunsun. Ne olur ne olmaz

fiyatta anlaştıktan sonra notere gidersiniz orada paranızı verirsiniz. İmzaları atarsınız. Eğer ruhsat için beklemek istemiyorsanız. Sigortacıya gidip sigorta yaptırır. Ordan da emniyete gidip ruhsatınızı alırsınız. Hadi hayırlı olsun.... :)

para nakit olarak yanımda mı olmalı yoksa bankadan havale ile olabilir mi para alışverişi

nakit para taşıma hocam ne olur ne olmaz. ne kadarlık bir araç alacaksın bilmem ama 10-15 bin bile cepte taşınacak olsa tehlikeli bir durum. yanında bir arkadaşının olması yararlı olur. alacağın araç krediyle falan mı alınmış? krediyle alındıysa kredisi bitmiş mi bu da önemli. alım satım işleri gecikiyor.

designbote' Alıntı:
nakit para taşıma hocam ne olur ne olmaz. ne kadarlık bir araç alacaksın bilmem ama 10-15 bin bile cepte taşınacak olsa tehlikeli bir durum. yanında bir arkadaşının olması yararlı olur. alacağın araç krediyle falan mı alınmış? krediyle alındıysa kredisi bitmiş mi bu da önemli. alım satım işleri gecikiyor.
kredili değil. 2007 opel astra 62.00 km de 27 bin e anlaştık. evet bende yanımda para taşıma taraftarı değilim o yüzden tecrübeli arkadaşların deneyimlerinden faydalanmak istiyorum

twetyynet' Alıntı:
designbote' Alıntı:
kredili değil. 2007 opel astra 62.00 km de 27 bin e anlaştık. evet bende yanımda para taşıma taraftarı değilim o yüzden tecrübeli arkadaşların deneyimlerinden faydalanmak istiyorum

IBAN NO SUNU ALIN TELEFONUNDAN EFT VEYA HAVALE YAPIN. EN SAĞLIKLISI BUDUR. SONRA ARABAYI SATAN ADAM PARA EKSİK FALAN DER EN GÜZELİ ELEKTRONİK ORTAM. TAVSİYE OLUNUR..

ppll' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:
designbote' Alıntı:

IBAN NO SUNU ALIN TELEFONUNDAN EFT VEYA HAVALE YAPIN. EN SAĞLIKLISI BUDUR. SONRA ARABAYI SATAN ADAM PARA EKSİK FALAN DER EN GÜZELİ ELEKTRONİK ORTAM. TAVSİYE OLUNUR..
teşekkürler

alirkende satarkende riske girilmemeli.. ben araci aldigimda devri aldim sonra parasini eve gidip eft yaptim adam cok rahatti ben olsam o kadar rahat olamazdim..

Araba almaya giderken yanında mutlaka biri olsun. Çünkü araba alırken bir çok şeyi göremiyoruz. İşten anlayan birine muhakkak göster. Ben noterden parayı verdim.

Bende yeni aldim sayilir.ekspertize soktum araci ama bence iyi bir ustaya gostermek daha iyi olur. Gecmisindeki hasar kayitlarini sigortacidan ogrenin pert kaydi var mi baksin. Cok el degistirmemis arac almaya bakin. Hele galericilerin elinden gectiyse km ile kesin oynuyorlar.Noterde islemler basladiginda saticinin iban numarasina şu plakali araci satin aldim notu yazip cep tel ile eft yaptim. Saticinin oglu bankamatikten para takibini yapti. Eft ile para sayilmasi ile ugrasmadik ve sahte para gibi durumda soz konusu olamaz birde elektronik ortamda kayit var yani heryonden avantajli. Ama bu islerden anlamayan biri parayi nakit isteyebilir.

Paylaşımlar için teşekkürler. Bir sorum daha olacak ekspertiz süresi ne kadar 1 saat 2 saat vb gibi

hocam arkadaşlar zaten gerekeni söylemişler, bende şunu ekleyim aracı birde e-devlet'ten sorgulat. üzerinde haciz maciz var mı? Allah korusun bizim arkadaşın aldığı araç vergi dairesinin emniyete haczi geç bildirmesinden dolayı gitti. bi sürü mahkeme falan uğraştı.

Hocam 5664 hasar sorgusu da yap mutlaka ayrıca hasar bildiriminden 1-2 saat sonra bir mesaj daha geliyor son 2 muayenede ki km giriş bilgilerini veriyor. O dönemde km ile oynama varsa görebilirsiniz. Piyasadaki dolandırıcılar insanı paranoyak yapıyorlar adeta...

aracı almaya gitmeden önce KM'sini kesinlikle sorgulatın hocam özellikle böyle düşük km'li araçlarda oynanmış olabiliyor. Bir de aracın yanına gidince ruhsatı iyi inceleyin, ben arabamı alırken onu gözden kaçırmıştım sonra LPG'yi işletmek için 250-300 lira daha masraf ettim.

Geri