Yüksek lisans yapsam mı?

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Yüksek lisans yapmak istiyorum arkadaşlar fakat 3 çocuk var bende ufak ufak çok yorucu olacak. Yorulduğuma değecek artıları olacak mı benim için? Yuksek lisans yapmanın MEB de ne gibi getirileri var öğretmenler için?

Hocam öğretmenler için şuan tek getirisi; % 5 ek ders ücretinde artış.

Yöneticiliği düşünüyorsanız atanmada filan ek puan veriliyor galiba. 3-5 puan gibi birşey. Tabii yeni yönetici yönetmeliğinde var mı bilmiyorum.

Eğer ki uzman öğretmenlik bir daha gelirse yüksek lisans yapan öğretmene ek puan verileceği de söylentiler arasında...

Sayın Hocam Yüksek Lisansın artıları:
  • Ek Ders Ücretinde %5 lik artış
  • Uzman Öğretmen Ünvanı (bununla ilgili foruda konu açılmış, yüksek lisans yapan öğretmenlerin Uzman Öğretmen olabilmeleri için dilekçe örneği verilmişti)

Not: İmkanınız varsa yapın, şimdi olmasa da ilerde belirgin etkileri olabilir. Cebinizde bulunsun.

Doğu görevini yapıyorum, ales puanım 92 ama dil puanım henüz yok. Uzaktan eğitimle yüksek lisans yapma olayı hala var mı arkadaşlar?

1- %5 artırımlı ek ders.
Ancak sadece fiilen girilen dersler için, bu sebeple ders sayısı az olduğu için şu an BTR'ler için çok bir getirisi yok bu hakkın.

2- Uzman öğretmenlik hk.
Dava açarak bu hakkı kazananlar oldu. Ancak diplomayı aldıktan sonra 7-8 aylık bir süreç alıyor. Fakat kariyer basamaklar gibi konular şu an sıkça görüşülüyor. Bu yüzden yakın zamanda bu hakkı vermemek için bir düzenleme de gelebilir diye düşünüyorum.

3- Yöneticilikte alan mezunu yl mezunlara 8 puan veriliyordu. Ancak yeni yönetmeliğe göre 8 puanın da % 30'u alınacağı için neredeyse hiç bir artısı kalmadı.

4- Yl yapanlara iki yarım gün öğrenim izni vardı. Ancak sanırım bu ifade de yönetmelikten çıkarıldı. Ayrıca okuldan ayrı kalacağınız her günü ek dersi de kesileceği için yl eğitiminiz süresince zaten epeyce bir kesinti yaşayacağınız ortada. (Bu madde BTR'ler için geçerli)

Şu aralar uzaktan eğitim aracılığıyla yapılan yl eğitimler yaygınlaşmış gibi görünüyor. Belki bu tercih edilebilir ama onun dışında ben bir artısını henüz göremedim.

hocam bence hiç bulaşmayın..Ben bir kere bulaştım çok sıkıntı yaşıyorum.İnsanların triplerini çekmek bu saatden sonra özellkle zor geliyor....Adam Prof. seninle doğru dürüst konuşmuyor bile..Böyle durumlar var işte.....Takdir sizin tabi.

meb uzaktan eğitimle yüksek lisans hazırlığı ne alemde acaba

Geri