Yüksek lisans mezunu btr arttırımlı ek ders alır mı?

Kodla Büyü
Hocam idarecilerin fiili olarak derse girme ve ders görevi üzerinden ek ders alma imkanları var şuan.yüksek lisansını yapmış idareciler 6 saatin üzerine arttırımlı ek ders alıyorlar.yönetim görevlerini arttırımlı alır diyen bir mahkeme kararı varsa atın da bakalım.kulaktan dolma bilgilere lütfen itibar etmeyin.

Son olarak PDR kpss ile ataması yapılan bir alan/branşken BTR görevlendirmedir.zorunlu değildir.
Buyrun Hocam, Sendikanın açıklaması. Kulaktan dolma gibi görünüyor mu ?

Buyrun Hocam, Sendikanın açıklaması. Kulaktan dolma gibi görünüyor mu ?
Tam da aynen öyle gözüküyor hocam.mahkeme kararını okudunuz mu acaba?ilgili sendika öyle bir başlık ve yazı atıyor ki mahkeme kararıyla haber metninin alakası yok.ilgili şikayet rehber öğretmenden bahsediyor.fiili derse girme imkanı bulunmadığı için de arttırımlı almalı diyor mahkeme.sendika haberinin başlığına bakın idareciler diyor.vallahi yazık siz bari böylelerinin peşine düşmeyin.insanları kandırıyorlar.mahkeme kararının yapılan şikayetin yüksek lisans bitiren idarecilerle hiç bir alakası yok.
Ben de bilişim öğretmeniyim ve idareciyim keşke bize de arttırımlı ödense.ama mevcut mevzuatta malesef mümkün değil.rehber öğretmenlerin durumu bizimkine benzemiyor çünkü onların gireceği ders yok.
Çözüm yüksek lisansı olan tüm öğretmen ve idarecilerin ek derslerinin nöbet hariç tamamının(fiili,yönetim,planlama vs) arttırımlı ödenmesi şeklinde mevzuatta değişikliği gidilmesidir.

Son düzenleme:
Geri