Yönetim yoklama fişlerini e okula işlemiyor

Kodla Büyü

__AtmacA__

Site Gezgini
Bizim okul benim yok yazdığım öğrencileri e okula işlemiyor, kafasına göre iş yapıyor. Öğrencilerin derse giriş çıkışlarından rahatsız oluyorum. Yönrtimin yaptığı suç mudur? Şikayet edilirlerse halleri ne olur?

Gerisi sizi ilgilendirmez.Siz görevinizi yapıyorsunuz.Ama boşuna yoklama yapıyorsunuz gibi.
müfettiş denetiminde neden ortaya çıkmaz bunlar anlamıyorum.
Bizim idarecilerde yoklamaları e okula işleme görevinide bize yıktı.
Aslında bunun ADEY genelgesine aykırı olduğunu biliyorum.

işlesede sınıfta bırakamayacagın için, boşa can sıkmana gerek yok...
kağıt yükünden kurtulmak için işlemiyordur sanırım

boşver hocam sen yok yazmaya devam et. Birinin başına bişey gelir allah korusun kendini kurtaramazsın. Sen yazda bırak sorumluluk onların olsun...

Hocam geçmiş yıllarda öğrencilerin artisliğini çok gördüm, bu sene de o duruma doğru gidiyor. Adamın 20. kez kalması lazım ama bakıyo kalmıyorum ne gelicem gidicem moduna geçiyor hatta dersin öğretmenini iplemez duruma dahi geliyor.

__AtmacA__' Alıntı:
Hocam geçmiş yıllarda öğrencilerin artisliğini çok gördüm, bu sene de o duruma doğru gidiyor. Adamın 20. kez kalması lazım ama bakıyo kalmıyorum ne gelicem gidicem moduna geçiyor hatta dersin öğretmenini iplemez duruma dahi geliyor.

Hocam yüksek bi ihtimal doğrultusunda merkezi bir yerde çalışmıyosun. Merkezde böyle şeyler olmaz çünkü. Köylerde çok oluyor diye düşünüyorum bunlar. Zaten okulda bırakma yok. Müfettişlerde umursamıyor. Yapacağın birşey yok. Ki senin şikayet etme durumunda yok.
Ancak öğrencilerin dersleri ve öğretmenleri kaale almaması gerçekten üzücü. Sanırım çoğu yerde durum böyle...

Hocam ortaokulda mısınız lisede mi ?

ilk ve ortaokulda devamsızlıktan kalmak yok. Okula bir kaç günlüğüne gelen bir öğrenci bile sınıfı geçiyor

Lisede ise mazeretsiz 10 gün devamsızlık yapan sınıfta kalıyor. Öğrencinin gün içinde 1 ders bile girmemesi yarım gün devamsızlıktan sayılıyor

fahrican' Alıntı:
Hocam ortaokulda mısınız lisede mi ?

ilk ve ortaokulda devamsızlıktan kalmak yok. Okula bir kaç günlüğüne gelen bir öğrenci bile sınıfı geçiyor

Lisede ise mazeretsiz 10 gün devamsızlık yapan sınıfta kalıyor. Öğrencinin gün içinde 1 ders bile girmemesi yarım gün devamsızlıktan sayılıyor

Hocam meslek lisesi, mazeret filan değil öylesine fişi geçmiyolar e okula.

bravo sizin idareye..helal olsun o idarecilere..büyük cesaret işlememek...

eğer bir anlaşmazlık durumunda e-okul daki bilgiler değil,
kağıt ve tutanaklardaki bilgiler esastır. e-okul sadece uzak mesafelere bilgi paylaşımıdır.
daha 3-4 sene öncesine kadar yoklamalar BİLSA ya girilidi. E-okul yoktu.
mesele dersten kalma sınıf tekrarı durumları yoklama fişi ile belirlenir.
eğer not defterinin genelge ile kardırılması gibi yoklama fişlerinin de kaldırılması için genelge yayınlanırsa iş ciddi. %100 E-okul'u dikkate alın.
ben ve tüm arkadaşlarımın tek anlamlı cevabı :
siz yoklamalarda düzgün ve tutarlı şekilde yok yazmaya devam edin.
diğer işlemlerin de idarenin sorumluluğunda olduğunu bilin. kasmayın. serinkanlı olun.

Hocam biz bi kaç hoca yönetim ile biraz soğuk savaş içindeyiz ama işi abartmak da istemiyorum, çok canımı sıkarlarsa bi soruşturma geçirme ihtimallerini öğrenmeye çalışıyorum.

__AtmacA__' Alıntı:
Hocam biz bi kaç hoca yönetim ile biraz soğuk savaş içindeyiz ama işi abartmak da istemiyorum, çok canımı sıkarlarsa bi soruşturma geçirme ihtimallerini öğrenmeye çalışıyorum.

az sabret zaten 30 Haziran itibari ile yasa gereği tüm idari müdürler felan iptal olacak yüksek ihtimalle de yeni 3-4 idarecin olacak. serin kanlı ol, bizim öğrencilere hep bahsettiğimiz "birbirinizle iyi geçinin" sözünü hayatında en azından iş için uygula.
ancak bu demek değildir ki tüm kanunsuzluklara göz yum, tabiki yumma, bir hırsızlık bir kamu zararı bir hak yeme varsa tabiki kullan tüm yolları. ama bunun için tavsiye etmem.

Hocam kesin değişir mi, bizimkisi vekaleten başka okuldan gelmedi bizden müdürlüğü almak isteyen olmadığı için.

1 idareyle senin işin olmaz
2 idareciyle kötü olma
3 sen işini idare işini yapar
4 30 haziranda iadereci giderse yine idareci gelecek
5 soruşturma olursa herkesi alır idare soruşturmaya

bilo' Alıntı:
1 idareyle senin işin olmaz
2 idareciyle kötü olma
3 sen işini idare işini yapar
4 30 haziranda iadereci giderse yine idareci gelecek
5 soruşturma olursa herkesi alır idare soruşturmaya

1. Olur, çünkü bulaşıyorlar bize.
2. Kimseden korkum yok, haklarımı biliyim yeter.
3. Ben işimi yapıyorum idarenin yapamadığı aşikar :)
4. Vekaleten acemi bi idare var gerçek idareciler gelirse müdürümdür eyvallah.
5. İmzalanmamış sahte hiç bir fişim yok içim rahat girerim soruşturmaya.

Geri