Yönetim:Işıl_okul_sablonu_v2.6 / Yönetim Panelli

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Işıl_okul_sablonu_v2.6 / Php-MySQL

Test edilen tarayıcılar; Google Chrome 20, MozillaFireFox 14, İnternet Explorer 9.0, İnternet Explorer 8.0

Yenilik:
Ayın öğrencisi modülü üste alındı.
Site istatistiği modülü eklendi.
Duyuru modülünde iyileştirme çalışmaları yapıldı.
Bütün duyuruların görüntülenebileceği yeni bir sayfa hazırlandı.
Spam koruma özelliği eklendi.
Sürüm kontrol özelliği eklendi.
Görsellerde iyileştirme yapıldı
Meb bağlantılarında güncelleme yapıldı.
link konumları değişti.
-------------------------------------------------------------
Anasayfadaki haberlerin kelimelerden kesilmesi sağlandı.
Silme olaylarında onay istemesi sağlandı.
windows sunucularında kullanılabilmesi için "web.config" dosyası eklendi.
Galerideki resim değiştirildi boyutu büyütüldü.
Anasayfada ki kayma sorunu giderildi.
Sayfa pozisyonları düzeltildi.
İdari Personel bölümünde müdürün yalnız gösterilmesi sağlandı.
Meb haber bandı sorunu giderildi.
Google Chromedaki sayfanın büyüme sorunu giderildi.
Kodlarda iyileştirme yapıldı.

-------------------------------------------------------
Bu sürümde çok ciddi güvenlik açıkları giderildi. SEO yapılandırması yapıldı. Md5 şifreleme eklendi.

Tanıtım:
Site baştan php ve mysql desteğiyle geliştirildi böylece tek bir kullanıcı şifresi ile hiçbir kodla uğraşmadan kolayca site yönetilebilir hale getirildi. Yönetim panelindeki geniş seçenekler sayesinde birkaç tıklamayla yapmak istediklerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Modüller
Özgeçmiş Modülü:
Bu modül sayesinde personeller için özgeçmişler oluşturulabiliyor. Yönetim panelinden silinip eklenebiliyor düzenlenebiliyor.
Ziyaretçi Sayacı:
Çerez sayesinde 24 saatte bir site tekrar ziyaret edildiğinde kullanıcı ziyaretçi sayısı artmaktadır böylece site her açıldığında sürekli kayıt girmesi engelledinmiştir. Bu sistem sayesinde tek bir hat üstünden sitenize bağlanacak olan kullanıcılar içinde kayıt oluşturulabiliyor.
Ayın Öğrencisi:
Bu modül sayesinde okulunuzda başarı gösteren öğrencileri her ay düzenli olarak yayınlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden kolayca güncelleyebilirsiniz.
Son Yorum:
Ziyaretçilerin sitenizle ilgili görüşlerini yazdığı ziyaretçi defterindeki son yorumun ana sayfada gösterilmesini sağlar.
Atatürk Köşesi:
Ulu önder Atatürk’ü anlatan modüldür.
Etkinlikler Bölümü:
Bu bölümde okulunuzda yapmış olduğunuz etkinlikleri göstermenizi sağlar. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Misyon Vizyon:
Bu bölümde okulunuzun misyonunu vizyonunu göstermenizi sağlar. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Hakkında:
Bu bölümde okulunuzu bu bölümde tanıtabilirsiniz.. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Rehberlik:
Bu bölümde öğrencilerinizi uzaktan motive edebilir onlara rehberlik edebilirsiniz. Yönetim bölümünden kolayca değiştirilebiliyor.
Bilgi Bankası:
Bu bölümde okulunuzun öğrencilerinizle faydalı bilgiler paylaşabilirsiniz.
Yönetici Modülü:
Bu bölümde sitenin yönetilmesi için yeni yöneticiler ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Bağlantılar Modülü:
Web bağlantılarını bu modül sayesinde yayınlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden hızlıca bağlantı ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir ve sırasını değiştirebilirsiniz.
Duyuru Modülü:
Bu modül sayesinde duyurularınızı yapabilirsiniz. Yönetim bölümünden duyuru ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir, listeleyebilirsiniz.
Anket Modülü:
Bu modül sayesinde sitenize anket ekleyebilirsiniz. Yönetim bölümünden anket ekleyebilir, seçenek değiştirebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Sayfalar Modülü:
Bu modül sayesinde yeni sayfalar ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Ziyaretçi Sayacı:
Bu modül sayesinde ziyaretçilerin görüşlerini yazmasını sağlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden yapılan yorumu onaylayabilir silebilirsiniz. Ayrıca yönetim bölümüne girişte onaylanmamış yorumların listelenmesi sağlanmıştır.
Site Bilgileri Modülü:
Bu bölümde sitenizin genel ayarlarını yapabilirsiniz.
Yararlı Dosyalar:
Öğrenci ve Öğretmenlerin işine yaracağını düşündüğünüz dosyaların yüklenip gösterilmesini sağlar. Yönetim bölümünden hızlıca dosya ekleyebilir, silebilir, bağlantı ekleyebilirsiniz.
Günün Sözü:
Bu bölümde güzel sözler yayınlamanızı sağlar. Yönetim bölümünden yeni söz ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Meb Haber Modülü:
Meb tarafından yayınlanan güncel haberlerin takip edilmesinini sağlar.
Site İçi Arama Modülü:
Bu modül sayesinde sitenin içerisindeki bilgilere hızlıca ulaşmayı sağlar.
Haber Modülü:
Haberlerin kolayca listelenmesini sağlar. Yönetim bölümünden haber ekleme, silme, güncelleme, haber resmi ekleme, haberi yayına sokup yayından kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.
Galeri Modülü:
Bu modül sayesinde kategori halinde resimlerin görüntülenmesini sağlar. Yönetim bölümünden kategori ekleyebilir ,silebilir, sıralayabilir, resim ekleyip kategori belirleyebilir, bu kayıtları listeleyebilirsiniz.
Personel Modülü:
Bu modül sayesinde okuldaki personelleri düzenleyebilirsiniz. Bu modülde branş ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Personel ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir, branşını belirleyebilirsiniz.

Şablonun Geliştirilmesinde Dikkat Edilen Unsurlar;

1-Geliştirilebilir
2-Kullanılabilirlik
3-Fonksiyonellik
4-Zengin içerik
5-Görsellik
6-Mebin yönergelerine uygun olması
7-Farklı tarayıcılarada sorunsuz kullanım
8-Farklı ekranlarda sorunsuz görüntülenme

NOT:
Ana dizinde:
"ayin_ogrencisi", "okul_resmi", "personel", "sayfalar" klasörlerinin
yonetici dizininde:
"galeri", "haber_resimleri", "dosyalar" klasörlerinin
CMOD değerleri 777 olmalıdır.

Yararlı olması dileğiyleeee....
BilgisayarBilisim.NET Yönetimi

Site Demosu:
Işıl_v2.6 (Tıklayınız.)

Yönetim Paneli:
Kullanıcı Adı: demo
Şifre: 12345

İndir.

LocalHost:
Wamp Server İndir.

Şablonun Yeni Sürümü (v3.5):
template-icon-gif-png-f110/isil-okul-sablonu-v3-5-t91955.html

Önceki Sürümler:
HTML:
template-icon-gif-png-f110/yonetim-bbnet-okul-sablonu-v1-8-t52480.html

Ekli dosyalar

• 9.png
    9.png
    80.2 KB · Görüntüleme: 5,262
  • 8.png
    8.png
    109.5 KB · Görüntüleme: 5,260
  • 7.png
    7.png
    119.3 KB · Görüntüleme: 5,256
  • 6.png
    6.png
    69.6 KB · Görüntüleme: 5,251
  • 5.png
    5.png
    333.6 KB · Görüntüleme: 5,254
  • 4.png
    4.png
    83.9 KB · Görüntüleme: 5,254
  • 3.png
    3.png
    100 KB · Görüntüleme: 5,246
  • 2.png
    2.png
    80.2 KB · Görüntüleme: 5,239
  • 1.png
    1.png
    100 KB · Görüntüleme: 5,263
Re: Yönetim:Işıl_okul_sablonu_v2.5 / Yönetim Panelli

Önemli Notlar:

NOT-1
Wamp Sever kullanıyorsanız rewrite_module aktif hale getirmeniz gerekiyor.
Nasıl aktifleştirilir:
Wamp server çalıştırın bildirim alanında yeşile dönünce bu simgeye tıklayın. Apache>Apache modülleri>rewrite_module tıklayın aktif olsun. Daha sonra wamp kapatıp yeniden başlatın.
NOT-2
Veritabanına bağlanamadı hatası alırsanız. Hostunuzun veritabanı sunucusu farklıdır bunun için "baglan.php" dosyanızda sunucu kısmına size verilen veritabanı sunucu ismini ve ya İp adresini girmek zorundasınız. Bu bazı sunucular için geçerlidir.

Sitede karşılaştığınız hata ve sorunları bize biraz ayrıntılı yazarsanız sizlere daha iyi yardımcı olabiliriz. Bu hataları bildirirken lütfen site adreslerini de bizimle paylaşınız.

Banneri tek blok yapmak isteyenler bu dosyaları kök dizine kopyalasın. Yönetim bölümünün eskisi gibi kalmasını istiyorsanız buradaki dosyalardan yönetici klasörünü silin.

Ekli dosyalar

• banner_ekleme_v2.6.rar
    4.5 KB · Görüntüleme: 123

teşekkürler hocam. Ellerin dert görmesin. Gerçekten çok kişinin işine yarayan cennetlik adamsın.

Localhosta kurulum videosunu yeniledim hem anlatımı kısaltıp sadeleştirdim hemde kaliteli bir çekim yaptım. Site dosyalarına ekledim indirebilirsiniz.
Ya da şuradan direk izleyebilirsiniz.
Tıkla İzle.

Duyuru modülü bazı tarayıcılarda sorun çıkarıyordu bende bu modülü yeniden elden geçirdim ve tüm tarayıcılarla uyumlu hale getirdim. Ayrıca buna ek olarak bütün duyuruların görüntülenebileceği yeni bir sayfa hazırladım. Demoya yükledim, test edebilirsiniz. Aynı zamanda dosyalarıda güncelledim indirebilirsiniz. :)

Ayın öğrencisi modülü üste alındı ve site istatistiği modülü eklendi. Versiyon yükseltilerek v2.6 yapıldı.

bedavamı bedavamı bedavamı :mrgreen:
alan da veriyon mu hocam?

teşekkürler...

Dosya bölümünde kelime türkçe karakterden kesilince anlamsız "�" şöyle bir karakter çıkıyordu.
Bu sorunu giderdim, dosyaları güncelledim indirebilirsiniz.

Özgeçmiş bölümünde tek tırnak sorun yaratıyordu. Bu sorun giderildi bilginize.

HAsari Hocam ellerinize sağlık çok teşekkürler ediyorum.PHP bilgim sıfır denecek kadar az olduğundan site ilaç gibi geldi. Yönetici paneli olan bir site yapmam gerekiyordu bu sistemle sitemizi yeniledik. Fakat bir problemim var bazı sayfalarıma tıkladığımda örneğin alt menü sayfaları var ya mesela Okul aile birliğine tıkladığımda "The page cannot be found" hatası alıyorum yine galeride resimlere tıklayınca aynı hata resim eklmek istediğimde

"Warning: move_uploaded_file(../galeri/c45147dee729311ef5b5c3003946c4.JPG) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Permission denied in D:\home\erfal.k12.tr\httpdocs\yonetici\resimekle.php on line 21

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move 'C:\WINDOWS\Temp\phpB56D.tmp' to '../galeri/c45147dee729311ef5b5c3003946c4.JPG' in D:\home\erfal.k12.tr\httpdocs\yonetici\resimekle.php on line 21
Resim yüklenemedi! "

bu hatayı veriyor nerede yanlış yaptığımı çözemedim. Bir şey var kesin ama ben anlayamadım kurulumu videoda anlattığınız gibi yaptım fakat bir şeyler yolunda gitmiyor belli. Oysaki siteyi çalışır vaziyette pencerede görünce çok sevinmiştim. Bu sorunlar çok kısıtladı beni.Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ellerine sağlık güzel çalışma faydalı işler çıkarmaya devam ediyorsun hocam tebrikler...

ozruz83' Alıntı:
HAsari Hocam ellerinize sağlık çok teşekkürler ediyorum.PHP bilgim sıfır denecek kadar az olduğundan site ilaç gibi geldi. Yönetici paneli olan bir site yapmam gerekiyordu bu sistemle sitemizi yeniledik. Fakat bir problemim var bazı sayfalarıma tıkladığımda örneğin alt menü sayfaları var ya mesela Okul aile birliğine tıkladığımda "The page cannot be found" hatası alıyorum yine galeride resimlere tıklayınca aynı hata resim eklmek istediğimde

"Warning: move_uploaded_file(../galeri/c45147dee729311ef5b5c3003946c4.JPG) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Permission denied in D:\home\erfal.k12.tr\httpdocs\yonetici\resimekle.php on line 21

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move 'C:\WINDOWS\Temp\phpB56D.tmp' to '../galeri/c45147dee729311ef5b5c3003946c4.JPG' in D:\home\erfal.k12.tr\httpdocs\yonetici\resimekle.php on line 21
Resim yüklenemedi! "

bu hatayı veriyor nerede yanlış yaptığımı çözemedim. Bir şey var kesin ama ben anlayamadım kurulumu videoda anlattığınız gibi yaptım fakat bir şeyler yolunda gitmiyor belli. Oysaki siteyi çalışır vaziyette pencerede görünce çok sevinmiştim. Bu sorunlar çok kısıtladı beni.Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
windows sunucu sorun çıkarıyor keşke linux sunucudan host alsaydınız. Host hizmeti aldığınız firma ile görüşün siteyi linux hostta taşısınlar taşırlarsa hiç bir sorun olmadığını göreceksiniz.

hasari' Alıntı:
Dosya bölümünde kelime türkçe karakterden kesilince anlamsız "�" şöyle bir karakter çıkıyordu.
Bu sorunu giderdim, dosyaları güncelledim indirebilirsiniz.
hocam buna birde videolar bolumü kormusunuz

Geri