YÜKLÜ SES ÇIKIŞ AYGITI YOK

Kodla Büyü

müdüryardımcısı

Site Gezgini
Bilgisayara format attım yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor aygıt yöneticisinden baktım bir sıkıntı yok driverscannerden tekrar realtek kurdum hala ses çıkış aygıtı yok diyor çözüm önerilerinizi bekliyorum

hocam anakartı tekrar kurun bendede aynı prb oluşmuştu çok uğrastım en son anakartı tekrardan kurdum sorun kalktı

bende de buna benzer sorun vardı hocam, virüs windowsun ses hizmetini kapatıyormuş. ayarlarından tekrar girip açılınca düzeliyordu. çalıştır dan services.msc yazıp hizmetlerden windows sesi tekrar başlatıyorum sorun kalkıyor bir süreliğine.. deneyin bi isterseniz...

arkadaşlar yüklü ses aygıtı yok diye hata veriyor ses bi türlü açılmıyor ne yaptıysam açamadım. fikri olan varmı?

hocam hoparlor jack takılımı benim okulda pro2000 de hoparlor jack takılı değilken böyle hata veriyordu jack takınca duzeliyor

driverpack varsa ordan kurun hocam yoksa ve internete bağlıysanız slim driver adlı program ile kurun driveri. tabi önce ilk kurmuş olduklarınızı kaldırın

Arkadaşlar okulda olduğum için dediğiniz programları deneyemedim ama driverı güncellemek istediğimde "Aygıtınız için en iyi sürücü yazılımı zaten yüklü diyor". Kaldırıp yeniden kurdum driverı yine aynı durum. hoparlör taktım yine durum değişmiyor. Bildirim kısmındaki ses simgesinin üzerine gelince yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor. tıkladığımda da sorun giderme sorunu belirleyemedi diyor. ayrıntılarına baktığımda ses aygıtını denetle falan bi sürü şey karşısında hep "sorun yok" yazıyor. İlk defa başıma geliyor sinir oldum bilgisayar öğretmeni bilgisayarın sesini açamıyor! şaka gibi :(((

Geri