XP Paylaşım Sınırını 50 yapmak (Test edildi)

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1 aydır araştırıyorum sonunda buldum, az önce denedim ve şu anda öğretmen bilgisayarında paylaşıma açtığım klasörü 20 öğrenci bilgisayarıda bağlanabiliyor. Bir çok kaynak ve anlatım buldum fakat en kolay olanını sizlere sunacağım, olay gayet basit. Öncelikle ekteki programları bilgisayarınıza indirmelisiniz. (Kaspersk ile virüs taraması yapılmıştır)

Bilindiği üzere Xp Pro da bu sınır 10 dur. İsterseniz önce buna bir göz atalım.

Çalıştır > cmd > net config server

En fazla oturum açan kullanıcı sayısı: 10 olarak gösterilmektedir.

1. Öncelikle Windowsun sistem dosyalarını değiştirmeyi engelleyen dosya korumasını kaldırmalıyız. Bu iş için ekteki 1-Windows File Protection Switcher 1.0.exe programını çalıştırarak patch yapıp, bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

2.Şimdi TCP/IP sınırlamasını patch yapmak için EvID4226Patch.exe dosyasını çalıştıryoruz. Size sunulan kullanıcı sayısı 50 ise Y deyip işlemi tamalayın, isteseniz C ile kendi kullanıcı sayınızı girebilirsiniz.( Ben 50 yaptım).Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

3.Bilgisayar açılırken F8 ile yükleme seçenekleri menüsünden Güvenli Mod seçeneği ile başlatıyoruz. 3-LanServer NoConnectionLimit klasöründeki dosyaları sistem32 klasörüne kopyalayıp patcli dosyaları yerleştiriyoruz. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Artık kullanıcı sınırı 10 yazan yerde sınırsız yazıyor. Bizzat kendim denedim ve şuan kullanıyorum

[/img]

Ekli dosyalar

• LanBaglantisi.rar
    265.2 KB · Görüntüleme: 14,332
Bende denedim... OLDU...
Çok Teşekkürler.
Önceki yöntemlerle çok ugrasmıstım olmamıştı ama bu defa oldu tekrar tşkler..

arkadaşlar birşey sormak istiyorum... geçenlerde paylaşım yapmaya çalıştım bende bt sınıfında... Öğretmen bilgisayarından bir klasörü paylaşıma açtım.. öğrenci bilgisayarından Ağ Bağlantılarım > Çalışma Grubu Bilgisayarlarını Gör > Öğretmen.. tıkladığım zaman öğretmen bilgisayarına bağlanmak için kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere çıktı.. bütün olası seçenekleri denedim ama kabul etmedi.. çözümü bilenler...???

hocam bu söylediklerini hiç bir program kullanmadan da yapabilrsin? neden işleri bukadar karmaşık hale getirmişsin anlamadım

walla ne kadar teşekkür etsem azdır hocam,
bugün kaç saat bu işle uğraştım ama yapamamıştım. dojop dan aldığımız ncomputing ciahzlarını denedim. ana makinadan maksimum 10 tane cihazı görüyodu. ama şimdi sınırsız. tek ana makina ve 20 bilgisayar terminali olacak. iki bilgisayar dan kurtuldum. hem maliyet hemde kontrol açısından.

ellerinize sağlık hocam. çok teşekkürler...

hocam yaa,
bütün hayallerim suya düştü. tam sevinirken işlem tamam diye. makineyi yeniden başlattım ve ilk ana döndü. tekrar kullanıcı sayısı 10 diyo. makinemde deep freeze vb. hiç bi şey yok. tüh yaa. o kdar sevinmiştim. yok mu arkdaşlar bunun bir yolu. bu yapılan ayarların sabit kalması için ne yapabiliriz?

teşekkürler... :(

bende deniyeyim dedim çalışma iki üç defa tekrarladım çalışmadı sorun sözdüm ben dos ta şu kodu giriyormuşum acale ile net congif server hataya bak ya acele işe şeytan karışıyor yaw :x :x

kodavcısı' Alıntı:
bende deniyeyim dedim çalışma iki üç defa tekrarladım çalışmadı sorun sözdüm ben dos ta şu kodu giriyormuşum acale ile net congif server hataya bak ya acele işe şeytan karışıyor yaw :x :x

peki hocam kodu düzelttiğinizde düzeldi m? ben her şeyi yaptım çalıştı. net confgi server yapınca sınırsız gördüm ama kapatıp açınca tekrar eski haline geldi. bu ayarların kalıcı olarak kalmasını sağlamak için bi şey ok mu acaba?

Eğer paylaşıma açtığınız halde şifre ekranı geliyorsa Yerel güvenlik ilkelesi>Yerel ilkeler>Güvenlik seçenekleri>"Hesaplar:Sadece konsol oturumu........."

Hesap sayısını 50 yapmak için de
aynı yolda "Etkileşimli oturum açma:Önbelleğe alınacak oturum açma...."

Re:

gunica' Alıntı:
arkadaşlar birşey sormak istiyorum... geçenlerde paylaşım yapmaya çalıştım bende bt sınıfında... Öğretmen bilgisayarından bir klasörü paylaşıma açtım.. öğrenci bilgisayarından Ağ Bağlantılarım > Çalışma Grubu Bilgisayarlarını Gör > Öğretmen.. tıkladığım zaman öğretmen bilgisayarına bağlanmak için kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere çıktı.. bütün olası seçenekleri denedim ama kabul etmedi.. çözümü bilenler...???
denetim masası>kullanıcı hesapları> kullanıcıların oturum açma kapama şeklini değiştir oradaki iki kutuyuda işaretleyin.

Re:

latcakir' Alıntı:
Eğer paylaşıma açtığınız halde şifre ekranı geliyorsa Yerel güvenlik ilkelesi>Yerel ilkeler>Güvenlik seçenekleri>"Hesaplar:Sadece konsol oturumu........."

bazen bu sorun karşıma çıkıyor hocam. ama bahsettiğiniz "yerel güvenlik ilkesi" böümüne nerden ulaşağım? daha önce karşılaştığımu hatırlıyorum ama nerden girildiğini unuttum :(

SP3'lü güncellemeleri yapılmış bir XP Pro bilgisayarda, denediğim yöntemlerin hiç biri 10 bağlantı engelini aşamadı.
Başka yeni bir yöntem var mı bildiğiniz.

Geri