xp kululumda sxs.dll :"F:\i386\windows\gdiplus.man" hatası

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bir bankanın vermiş odluğu bilgisayarlar var okulda. p4 2.0, 512 ram, 40-80 gb harddisk

kurulum sırasında xp aşağıdaki hatayı veriyor. Aynı CD ile başka bilgisayarda kurulum yaptım sorun çıkmadı. Sorunun çıktığı yerde "39 dakika kaldı" diyor ve başa dönüyorum.

sxs.dll :"F:\i386\windows\gdiplus.man" yayılma yada ilke dosyasının 4. satırında sözdizimi hatası
**
hata: Installation Failed : F:\i386\asm
Error nassage: Yanlış Türev
**
Önemli hata : Windows kurulumu devam etmesi için gereken bileşenlarden biri yüklenmedi.
YAnlış İşlev

Aynı CDlerle başka bilgisayarlarda kurulum yaptım. Sorun yok. Harddisklerde mi sorun var?

alideniz2000' Alıntı:
cd'ler de zamanla yıpranır.
manyetik alandan etkilenir vs.

önerim şu:
hardiskin tüm bölümlerini silin. (c, d artık ne varsa)
başka bir cd ile yeniden kurmayı dneyin.
dediğiniz yaptım, 3 tane ayrı CD kullandım. olmadı. Aynı CD ile başka bilgisayara format çektim oldu..
hardiskteki bölümleri sildim... Ama low format mı yapayım?

Hocam, 5 -6 deneme sonucunda birine kurdu. hata verdiği noktada bilgisayarı yeniden başlattı, başka CD den devam ettirdim zorunan.
Sorduğum diğer arkadaşlar bük bir ihtmalle RAM den kaynalanıyor dediler.

Artık geri kalan bilgisaarları Acronis vs kullanarak harddisk kopyalayacağım. (İnşaallah)

Bulduğum çözüm : Alakasız bir bilisayarın acronis ile yedeği aldım. C'yi ntfs yapıp yedeği buraya yükledim. Flaş bellekten bayağı uzun sürdü ama oldu. Bilgisayarlar 4-5 yıllık olduğu için tüm donanımı tanıdı. Hazırdan tüm programları da kurmuş oldum.

Geri