Xoops Okul Sitesi Yeni Sürüm Önerileride Bulunun

Kodla Büyü

omerbilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okul sitesi kullanan arkadaşlar önerilerde bulunabilirlerse 1-2 aya yeni bir sürüm yapma planım var. Eski sürüm kullananların yükseltme yapamayacağı yeni bir sistem kurmayı planlıyorum.

Modül yapısını biraz daha hafifleterek gereksiz bölümleri temizleyip yenilikler katmayı düşünüyorum.

Birde ayrı bir tema tasarımına geçireceğiz sistemi.

Sizden ricam önerilerinizi buraya yazmanız. Özellikle kullanan arkadaşların önerilerini kesinlikle bekliyorum.
NOT: Bu sürümü bir şekilde lisanslı hale getirip sadece okul yetkililerinin teslim alması sağlanacaktır. Herkesin indirmesine imkan vermeyeceğiz. Fakat her okula açık olacak.

İlk öneriyi ben kendime yapayım:
1. ÖNERİ: Üyelikleri gruplara böleceğiz.
a- Admin (Herşeye yetkili - siteyi yöneten kişiye sadece)
b- Mod Admin (Yönetci yetkilerine yakın yetkilere sahip olacak müdür yardımcıları ve okul müdürlerine verilebilir)
c- Öğretmenler (Özellikle bu hususta çok sorulan bir konuya yoğunlaşacağım. örn: 1. sınıf öğretmeni kendi bölümüne girip yazı resim vs. ekleyebilecek diğer öğretmenler de tabiki)
d- Kayıtlı Kullanıcılar (Öğrenci Öğretmen Veli vs..)
e - Ziyaretçiler zaten var..

Kolay gelsin hocam. Eski sürümde siteye video ve flash gömemiyordum. Sürümden mi yoksa benden mi bilmiyorum :). Yeni sürümde böyle birşey yapma ihtimali var mıdır?

editorde resim ekler gibi flash ekleme butonu var hocam. videoyuda embed koduyla felan eklemek mumkundur sanıyorum editoru bi kurcalayın.

Geri