Xoops Bedava Okul Sitesi V2 İndirin!

Kodla Büyü

omerbilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bedava okul Sitesi V1 hatalarını gidererek oluşturduğumuz V2 sürümü testleri tamamlanarak yayına verilmiştir.

İLK KURULUM İÇİN:

http://xoops-tr.com/depo/surumler/bedav ... _v2.tar.gz

Kuruluma yardımcı gerekli dosyalar:

http://xoops-tr.com/depo/surumler/bedav ... syalar.zip

Kurulum videosu (v1 için hazırlanmıştır ancak v2 içinde geçerlidir.)

http://rapidshare.com/files/405269885/b ... urulum.rar

Kurulum Sonrası Yükseltmeler: (v1 den v2 ye upgradenin kesilmiş halidir)

http://rapidshare.com/files/423087573/y ... pgrade.rar

Açıklama: Bedava Okul Sitesi kurulurken videoda anlatıldığı şekilde kurulum dosyaları sunucuya yüklenerek kurulum yapılır.

Kurulumdan sonra "Kurulum Sonrası Yükseltmeler" videosu izlenerek ayarlar yapılır.

Not: Bedava Okul Sitesi tamamen sorunsuz çalışmaktadır bazı kişilerde sorunlar çıksada bu ya kurulum hatasıdır veya hosting ile ilgili sorunlardan kaynaklanmaktadır. Biz xoops destekli hosting için www.centoshost.com öneriyoruz. Sorunsuz kurulum, sorunsuz çalışma..

Yapımcılar: hacamat=admin=omerbilgin aynı kişiyim :)
www.xoops-tr.com (hacamat)
www.bedavaokulsitesi.com (admin)
www.bilgisayarbilisim.com (omerbilgin)

Ömer hocam emeğine sağlık. Çok daha iyi yerlere gelecek bir proje inşallah!

Bende okul sitesinde xoops a dondum ama biraz ogrenmem gerekiyor :D

Valla hocam bunun benzerlerini 200-300 Liraya satıyorlar biz bedava veriyoruz :) Alın tepe tepe kullanın.

xoop ne oliy ki bi arkadaş anlatsada örensek . bilmemek deil örenmemek ayıp deimi:)))

Bunu kullanmak için PHP ve MYSQL destekli host şart hocam. Malesef Meb alanı bunu desteklemiyor. Biz Xoops için www.centoshost.com öneriyoruz sorunsuz çalışıyor.

Xoops ne oliy? Sorusuna gelince;

Soruyu lakayit bulduğum için cevap vermiyorum. Bilmemek ayıp değil araştırmamak ayıp bu devirde hocam. Bir sürü konu açtık merak etseydiniz okurdunuz zaten.

Görmeyeli xoops bayağı gelişmiş. İlk keşfettiğim dönemlerde bir ders projesi için xoops'un bir temasını kullanmıştım. :)

Omd hocam ben ilk xoopsla tanıştığımda sadece kullanım kolaylığı için tercih etmiştim. Okadar da hakim değildim. Şimdi çok şükür oldukça hakimim grafik bilgim yeterli olmadığı için tema işine pek değinmedim ama xoops ile yapılamayacak şey yok yeterki hayal edin. Oldukça esnektir.

Xoopsu hala eski yapısıyla tanıyorlar forumlarda sağda solda yok xoops geliştirilmiyor felan yazıyorlar ama adam yeni sürümü indirp bakmadan yazıyor..

Ben bu proje ile xoopsun nekadar rahatlıkla esnetilebileceğini göstermek istedim. Gereken ilgiyide bulduğunu düşünüyorum.

Bilgisayar bilişimde bu projeyi tanıtmamın tek nedeni bukadar bilgisayarcı arasından belki 3-5 xoops gönüllüsü çıkarda bizim çalışmalarımıza emek olarak destek verir.

Xoops-Tr.Com ekip olarak yeterli değil. Ekibimize katılmak isteyen her arkadaşa seve seve yardımcı oluruz yol gösteririz.

Hocam xoops kullanan birisine silah dayasanız joomla kullanmaz zaten :) Ha yeni başlamıştır bir onu dener bir bunu dener o ayrı konu.

Joomla temaları xoops ile de yapılır hatta yapılıyor da fakat Xoops Türkiye Desteğini yeteri kadar alamadı. Grafiker destekçilerimiz yok. Şu okul sitesi temalarını bile ben bikaç arkadaşıma rica ederek editlettim.

Photoshop bilen destekçilerimiz olsa biz bu sitelerden kat kat iyisini çıkarırız. Şu bedava okul sitesi projesi 2 kişinin emeğiyle hazırlandı biri ben diğeri b.heyula nickli arkadaşım.

Ne yaptık? varolan modülleri derledik. Okul sitesi haline getirdik. Biraz grafik düzenlemesi yaptık. Oldu size okul sitesi.

Şuan biçok projem daha var buna benze ancak vakit darlığından yetişemedim. Tek işimiz bu değilki :)

İnşallah xoops severler biraz daha artar da özlelikle bilgisayarcılardan böyle bir arzu oılursa çok sevineceğim ...

Gecenin bi yarısı olmuş kurulum videosu hazırlıyorum :) yetişirse bu gece vereceğim yayına..

Hocam, xoops ile yapılmış örnek bir site linki verebilir misiniz? Ben de çok uzun zamandır şu okul sitesi işini halledemedim. Şimdiden teşekkürler...

hocam yardımlarınız için teşekkürler. iki tane site kurdum, birisi sorunsuz çalıştı, diğerinin çalışmaması host kaynaklı, artık biriyle idare edeceğiz ya da başka hosta geçeceğiz.

Geri