Wordpress Site Google Sitemap Hakkında

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir arkadaşın wordpress sitesi için yardımcı olmaya çalışıyorum pekte bilgili sayılmam arkadaşta başka birine yaptırmış kendisi hiç bilmiyor.

Google da çok altlarda çıkıyor, seo filan işini yaptım yeterince tıklama da alıyor ancak üstlerde çıkmıyor. Google sitemap eklemeyi düşünüyorum ancak gsitecrawler ile yapsam olur mu, normal siteleri bu programla yapıyorum wordpress için sakıncası var mıdır yada daha güzel bir program önerecek arkadaş var mı?

teşekkürler

Wordpress sitelerde program kullanmaya gerek yok. WP'nin https://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/ adresindeki eklentisini siteye kurun, etkinleştirip, ayarlarını yapın. Eklenti her yeni yazı yayınlandığında sitemap oluşturup, google'a ping atacaktır. İsterseniz google web master servisinden sitemap'i google'a tanıtarak siteyi daha kısa sürede indekslemesini sağlayabilirsiniz. Wordpress sitemap ekleme şeklinde google'da arama yaparsanız birçok anlatıma ulaşabilirsiniz.

ayrıca seo eklentisi kurmalısın wordpress seo yada kullanımı daha basit olan ama işlev açısından çok ta bir farkı olmayan all in one seo eklentisini kurmalısın bu eklentiler hem seo işini profesyonelce yapar hemde sitemap işini otomatik halleder ancak yakuphan hocamın dediği google web master servisinden sitemap'i google'a tanıtma işini mutlaka yapmalısınız hemen farkedecektir.
ayrıca ilk yapmanız gereken şeyi yaptınızmı bilmiyorum ama yapmadıysanız sitenizi google a tanıtmalısınız aşağıdaki adrese bi uğrayıp site urlsini yazın
http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

all in one seo ile zaten seo işi yapılmış bende baktım sorun yok

ama site hit alıyor fakat google hiç yüz vermiyor neden acaba

bu bir kasaba sitesi kasabanın adını yazınca bu çıkması gerek ama youtube de kasaba videoları dailymotion kasabada videoları ve facebook sayfası üstlerde çıkıyor

site ne zaman kurulmuş domaini alan adı felan acaba eskiden kullanılmışmı yani mimlenmişmi artı sitenin adını adresini buraya yazarsan sitenin üst sıralamaya çıkmasına katkıda sağlarsın 6 ay kadar sıralamada görünmeyebilir ama birdende çıkabilir webmasteri halletmelisin

Geri