Wordpress Joomla tema yükleme farkı

Kodla Büyü

defall

Aktif Üye
Arkadaşlar JOOMLA da site hazırlayabiliyorum fakat wordpress bana biraz karışık geldi, kimileri tam tersini ifade ediyor.

Ben wordpress kullanarak web sitesi portfolio veya manken model portfolio tarzı bir tema ile site hazırlamak istiyorum. Wordpress in admin panelinde portfolio şeklinde arama yapınca temalar listelendi. Ancak beğendim temayı yükleyip varsayılan yapınca temanın önizlemesindeki slider lar sağdaki soldaki modüller benim sitemde görünmüyor.

Bunu joomlada modül pozisyonu ve eklenti kısımlarından ayarlayıp istediğim modülü istediğim modül pozisyonunda gösterebiliyordum. Wordpress te olay nasıl, önizlemede görünen sliderı nasıl tespit edip nereden yükleyeceğim veya nasıl bir yol izleyeceğim tecrübeli arkadaşlar fikir verebilir mi?

hocam sadece tema yeterli olmayabilir eklentiler gerekli olabilir. hangi eklentiler lazım onları incelemen gerekli.

1. Menü oluşturdum ve bir yazıya link vermek için yazının linkini oluşturduğum menü elemanının bağlantı kısmına yapıştırdım.
2. Menü elemanını tıkladığımda oluşturulan yazının sol tarafında oluşturulma tarihi çıkıyordu. Single.php dosyasına gidip o kısmı sildim, tarih şimdi çıkmıyor.

1. ve 2. işlemleri bu şekilde gerçekleştirdim, wordpress te çalışma mantığı böyle mi? sürekli php dosyalarına mı müdahale edilmesi gerekiyor?Bu olay temadan temaya değişiklik gösterir mi?
Yoksa tamamen yanlış yolda mıyım?

Hocam temanın kodlarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor menüler. Bazı kişiler kodlarken ya da çevirirken yanlışlık yapıyor ondan dolayı bu hatalarla karşılaşıyoruz.

Geri