Wordpress Anasayfa değiştirmekle ilgili bir soru

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar wp ön sayfamı sabit sayfa yapmak istiyorum. BUnun için bir sayfa ekledim. Bu sayfanın içine son eklenen yazılar,kategorilere son eklenen yazılar diye ayrı ayrı tablolar yapmak istiyorum.bunun için sayfaya aşağıdaki kodları yapıştırıyorum olmuyor ne yapmam lazım
<?php wp_get_archives(’type=postbypost&limit=10′); ?>
yukarıdaki kodu yapıştırdığım zaman < > içinde kodlar kayboluyor. bunları nereye yapıştırmam lazım. belki çok kolay bir şey ama ne yapılası gerekiyor.

Sonucun nerde görünmesini istiyorsanız kodu oraya yapıştırmanız gerekir. Oluşan sayfanın kaynak kodlarına bakarsanız sorunu bulabilirsiniz.

özgür hocam
ben o kodu oluşturduğum sayfaya yapıştırıyorum ki orda olmasını istiyorum fakat olmuyor.yani dediğiniz şey yapıyorum

Kod:
<br /><h2>Son Yazılar</h2><br /><ul id="tab-posts"><br /><?php $posts = get_posts("numberposts=15&orderby=post_date&order=DESC"); foreach($posts as $post) : ?><br /><li><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li><br /><?php endforeach; ?><br /></ul><br />
yukardaki kodu bir deneyebiirmisin. wp sürüm farklılıklarından kaynaklanabiliyor.

hocam ben mi yanlış yapıyorum bu kodu açtığım sayfanın içine kaynak deyip yapıştırınca geri

<p>&nbsp;</p>
<h2>Son Yazılar</h2>
<p>&nbsp;</p>
<ul id="tab-posts"><?php :="" as="" posts=""><br />
<li><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php></?php></a><?php><br />
<?php><br />
</?php></?php></li>
</?php></ul>
<p><?php :="" as="" posts=""><?php><?php><br />
</?php></?php></?php></p>

bu kodlar kalıyor.

Hocam wordpress oluşturulan sayfalarda ve yazılan yazılarda bulunan php kodlarını yorumlamaz, bu kodları temanızdaki dosyaların içine eklemeniz gerekir yorumlanması için. Temanızdaki index.php, pahe.php ve single.php dosyalarına kodu eklemeyi deneyin.

İçerik olarak eklemişseniz tabi olmaz. Anasayfada php kodu çalıştırmak için home.php veya index.php dosyalarına bu kodu eklemeniz gerekir.

bu şekilde oluyor
7 bileşen ile Palmixio teması

WordPress 3.0.4 kullanıyorsunuz. sürüm bilgisi

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    22.3 KB · Görüntüleme: 715
Hocam eklenti falan kullanmana gerek yok. Sayfa için yazdığın kodları kopyala home.php adında bir dosya oluştur ve bunun içerisine kopyala. Tabi header, sidebar ve footer'ı da dahil etmeyi unutma. Anasayfan olarak bu dosya kullanılacaktır.

Geri