Wordde Her sayfa ciktisinda otomatik sayi yazdirma

Kodla Büyü

saimserin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tablo icerisine istedigim sayidan baslayarak her sayfa ciktisinda otomatik artan numaralar yazdirmak istiyorum. Bunu wordde yapabilmek mümkün mü?

1.Tabloyu oluşturun ve ilgili sütunu seçin
1701600345463.png

2. Giriş sekmesinde aşağıdaki alana gelin.
1701600383618.png

3. Direk madde işaretlerini tıklayın. Aşağıdaki gibi bir sıralama yazacaktır.
1701600672364.png

4. Daha sonra en üstteki 1. yazısını gelip sağ tuşa basın.
1701600712820.png

Numaralandırma değerini ayarla kısmından başlangıç değerini belirleyin.

Son düzenleme:
Arkadaş tek bir word sayfasi olacak icerisindeki her hangi bir metin kutusu ya da tabloda olabilir bunun icerisindeki deger her yazdirma komutunda 1 artacak. Diyelim ki tek bir word sayfasindan 20 tane çıktı alacagiz her çıktıdaki deger otomatik olarak bir artacak!

Arkadaş tek bir word sayfasi olacak icerisindeki her hangi bir metin kutusu ya da tabloda olabilir bunun icerisindeki deger her yazdirma komutunda 1 artacak. Diyelim ki tek bir word sayfasindan 20 tane çıktı alacagiz her çıktıdaki deger otomatik olarak bir artacak!
burada size yardımcı olunmaya çalışılmış.
kendiniz yapın!

Arkadaşım kendim yapamadığım için burdayım zatenn Yardımcı olan arkadaslara cok teşekkür ediyorum. Ama soylediklerimi anlatamadigim icin çözüm olmadı galiba
burada size yardımcı olunmaya çalışılmış.
kendiniz yapın!
Arkadaşım kendim yapamadığım için burdayım zatenn Yardımcı olan arkadaslara cok teşekkür ediyorum. Ama soylediklerimi anlatamadigim icin çözüm olmadı galiba

Hocam, ikinci mesajınızı en başta yazsaydınız, yorumlar böyle olmazdı. Çözüm yazıcı ile alakalı bir durum gibi görünüyor bence

Arkadaşlar tablo icerisine istedigim sayidan baslayarak her sayfa ciktisinda otomatik artan numaralar yazdirmak istiyorum. Bunu wordde yapabilmek mümkün mü?
Hocam geliştirici sekmesinden sayfaya bir yazdır butonu ve bir textbox ekleyerek denedim oldu. butonun içine

Private Sub CommandButton1_Click()
TextBox1.Text = Str(Val(TextBox1.Text) + 1)

Me.PrintPreview

End Sub

kodlarını yazın. numaraların istediğiniz sayıdan başlaması için textboxın değerini elle girebilirsiniz.

Hocam geliştirici sekmesinden sayfaya bir yazdır butonu ve bir textbox ekleyerek denedim oldu. butonun içine

Me.PrintPreview

End Sub

kodlarını yazın. numaraların istediğiniz sayıdan başlaması için textboxın değerini elle girebilirsiniz.
Hocam cok cok teşekkür ediyorum

Me.PrintPreview

End Sub

Hocam söylediğinizi yaptim ama resimdeki gibi bir hata aldim.

Ekli dosyalar

• IMG20231204160717.jpg
    IMG20231204160717.jpg
    65.2 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG20231204160654.jpg
    IMG20231204160654.jpg
    98.1 KB · Görüntüleme: 55
Hocam söylediğinizi yaptim ama resimdeki gibi bir hata aldim.
Hocam komutları şu şekilde değiştirince sorunsuz çalışıyor bende. bunu bi deneyin. ilkinden farkı baskı önizleme yapmadan doğrudan yazdırıyor.

Me.PrintOut

End Sub

Hocam komutları şu şekilde değiştirince sorunsuz çalışıyor bende. bunu bi deneyin. ilkinden farkı baskı önizleme yapmadan doğrudan yazdırıyor.

Me.PrintOut

End Sub
Denedim oldu hocam cok teşekkürler bu da işimizi görür

Geri