word sütunlara çerçeve ekleme

Kodla Büyü

suysal

Üye
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum hemen.

wordde sayfayı 2 sütuna böldüm ve 2 sütuna da ayrı ayrı kenarlık eklemek istiyorum. nasıl yapmam gerekir.şimdiden teşekkürler.

valla arkadaşım dediğini ben de bilmiyorum. Biraz saçma olacak ama ekte yolladığım gibi bişey olabilir mi

Hocam Word de resim kenarlık tüm sayfaya eklenir. Çizgi kenarlık eklemeye çalışıyorsanız yine sütunlarla işiniz zor. İki tane metin kutusu açmayı deneseniz ya da iki sütun tek satırdan oluşan bir tabloda da yapabilirsiniz istediğinizi tabii ben yanlış anlamadıysam...

Hocam sen 2 sutuna boldukten sonra cerceve eklediginden zaten kenarlık 2 sutuna da ayri ayri uygulanacaktir. Tabii bende anlatmak istedigin seyi dogru anladiysam...

2 sütuna böldükten sonra kenarlık ekledğimde tek bir knarlık ekliyor.yine de sağolun arkadaşlar

Hocam kastettigin ey ekteki dosya ise ekliyor gibi sanki, ya da ben yanlis anliyorum.

Ekli dosyalar

• kenarlık.rar
    2.2 KB · Görüntüleme: 317
Nasıl yaptınız diye soracaktım ama inceleyince buldum...

suysal hocam aakcakaza hocamın gönderdiği belge üzerinde işlem yapabilirsiniz ama formatın bozulmamazı için enter a basarak oluşturduğunuz her satır için bir satır silin...

Kolay gelsin...

Nasıl yaptınız diye soracaktım ama inceleyince buldum...

suysal hocam aakcakaza hocamın gönderdiği belge üzerinde işlem yapabilirsiniz ama formatın bozulmamazı için enter a basarak oluşturduğunuz her satır için bir satır silin...

Kolay gelsin...

Hocam burada bilinmesi gereken basit bir tanım var.
Word için Paragraf : Sayfa başıyla ilk enter arası veya iki enter arasında olan her yazıya bir paragarf denilir.
ekteki dosyada iki farklı sütün çalışması var. Sütunlara kenarlık ve gölgelendirme ekleme den önce her sütünun iki enter arasında kalmasına dikkat edeceksin. yani paragraf olmalı.
ekteki ilk sütun çalışmasın dişkkat edersen ilk sütunun altında ikinci sütunun gölgelendirmesi gözüküyor. bunun nedeni ise ikinci sütuna gölgelendirme verilirken uygulama yeri olarak paragraf seçilidir. Yukarıdaki paragrafın tanımına göre ilk çalışmada böyle bir hatanın olması gayet normaldir.
ikinci Sütun çalışması : En baştan anlatmakgerekirse sütun yapılacak paragraflar seçilir. Biçim/Sütunlar.../ iki seçeneği seçilir. Daa sonra ikinci sütunun başına imlec konumlandırılır ve Ekle/Kesme/Sütun Sonuna seçilir. Tekrar ikinci sütunun başına gelip bir kez enter basılır ve bu sayede ikinci sütun tam bir paragraf olur herhangi bir uzantısı ilk sütuna karışmamış olur. İlk sütun ile ikinci sütunun aynı hizada olması için ilk sütunun başına gelip bir kez daha enter tuşuna basılır.
sıra geldi Kenarlık verme işlemine. Biçim/Kenarlıklar ve Gölgelendime/Kenarlıklar sekmesinde istenilen kenarlık rengi ve kalınlığı seçilir ve uygulama yeri olarakta paragraf seçilir. Gölgelendirme sekmesinden de istenilen dolgu seçilp tamam butonuna basılır.

Ekli dosyalar

• sutun.rar
    2.2 KB · Görüntüleme: 187
Geri