word de sayfa rengi

Kodla Büyü

ilknur166

Üye
merhaba hocam. ben word de bir dergi yapıyorum ve dergimin her sayfasının ayrı renkte olmasını istiyorum nasıl yapabilirim ? yardımcı olursanız sevinirim.

word 2007 için söylüyorum sayfa düzeüni ==> sayfa rengi hocam

Hocam word değilde bu iş için publisher daha kullanışlı.. Orada daha ayrıntılı ayarlayabiliyorsunuz. Wordde yaptığınız sayfa rengi çıktı aldığınzda gözükmez.. Ayrıca her sayfayı farklı renk yapmak isterseniz arkaya zemin rengi olarak resim ekleyebilirsiniz ya da her sayfayı farklı dosyada çalışmanız gerekebilir. Bence publisher ı deneyin :roll:

orası tamam da hocam her sayfamın ayrı renk olmasını istiyorum fakat istediğim bir rengi seçince tüm sayfaların hepsi o renk oluyor ama ben sadece bir sayfamın o renk olmasını diğerlerinin ise başka renkte olmasını istiyorum. bu nasıl olucak

tabikide biliyorum hocam ama ben denemeye çalıştım yapamadım siz öğretmenlerimden bir yardım alayım dedim. :(

ilknur166' Alıntı:
orası tamam da hocam her sayfamın ayrı renk olmasını istiyorum fakat istediğim bir rengi seçince tüm sayfaların hepsi o renk oluyor ama ben sadece bir sayfamın o renk olmasını diğerlerinin ise başka renkte olmasını istiyorum. bu nasıl olucak

Bu soruna ayrıntılı cevap verildi zaten yukarıda.. Sen ne kadar seçersen seç çıktı aldığında beyaz görünecek :) Ayrıca öğretmenin kesinlikle anlatmıştır sana ..

Madem öğrencisin ve illa word de yapman gerek, şu da olabilir; Sayfalara arka plan rengi verme. Tüm sayfalarda diğer işlemlerini yap. İşin bitince her sayfaya sayfanın tamamını kaplayacak şekilde bir dikdörtgen çiz ve içini boya(bunu yapabilirsin sanırım). Şimdi tüm yaptıkların altta kaldığı için o sayfayı kaplayan dörtgene sağ tuş / sıra/ en alta gönder seçeneğini uygula...

WORDDE ARKAPLAN RENGİNİ ÇIKTI ALABİLMEK İÇİN
DOSYA-SEÇENEKLER-WORD SEÇENEKLERİ-GÖRÜNTÜ-ARKAPLANRENKLERİ VE RESİMLERİNİ YAZDIR TIKLA.

Ekli dosyalar

• RENK.jpg
    RENK.jpg
    98.1 KB · Görüntüleme: 8,582
Geri