.... Word belgesindekileri başka bir word belgesine ekleme....

Kodla Büyü

bibucuk2

Üye
Arkadaşlar word de yapmak istediğim bişey var ama yapamıyorum
İstediğim şu : Bir word belgesinde yazdığım bir kaç bölümü başka word belgesindede yazılsın istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

NOT: Çalıştığım yerde komutan istedi. Suçluların kimlik bilgilerini falan dolduruyorlarmış. Ama aynı bilgileri 5-6 belge içinde uygulansın istiyorlar. Birçok kişi olduğunda tekrar tekrar soru sormak zorunda kalıyorlarmış.

Şimdiden teşekkür ederim...

kimsenin fikri yokmu arkadaşlar acele lazım adamı baya bi oyaladım eğer excelde olursa yazıları oraya götürüp de deneyebilirim lütfen bişeyler söyleyin bi fikir verin en azından

excel de yapılır hocam
diğer çalışma sayfalarındaki ilgili hücreye bilginin girilddiği ilk hücreyi göstermen yeterli

aslında basit ama tam olarak senin işini görebilecek bir örnek var. 5-6 sayfada kullanılacak aynı bilgiyi bir dosyaya kaydedin. Diğer belgede ekle menüsünden nesneyi seçin dosyadan oluştur diyin ve o dosyayı seçin.

Hepsi bu kadar. (Çift tıklayarak bu nesneye o sayfayı da değiştirebilirsin ayrıca)

volkan hocam teşekkür ederim ama sayfadaki herşey geliyo o şekilde benim dosyalarda farklı farklı yazılar var. Bazı yerlerde (tckimlik, ad, soyad gibi ) bölümler var sadece bu bölgeleri değiştirebilir miyim bu söylediğiniz şekilde. Yoksa ben mi yapamadım :(

örnek dosyaları koyarak detaylı bir açıklama yaparsanız daha iyi yorumlayabilirim.

word'de yapmak istiyorsanız
kopyala (istediğiniz alanı ya da metni)
özel yapıştır (istediğiniz yere)
ve bağ yapıştır (yapıştırma seçeneklerinden)
yapmalısınız...
kolay gelsin

adamın istediklerinin hepside aynı formatta deil ama işte en azından aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyor
hocam programlamada yaptığımız gibi düşünün örneğin tckimlik yazdığımızda bütün tc lere aynı şeyi yazsın diyor ama bunları farklı farklı sayfalarda olsun istiyor
anlatabilmişimdir umarım

bibucuk2' Alıntı:
hocam burda birkaçı var
adamın istediklerinin hepside aynı formatta deil ama işte en azından aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyor
hocam programlamada yaptığımız gibi düşünün örneğin tckimlik yazdığımızda bütün tc lere aynı şeyi yazsın diyor ama bunları farklı farklı sayfalarda olsun istiyor
anlatabilmişimdir umarım
Sayın bibucuk2
Yaptığınız suçtur bence. Bu bilgileri nasil yayınlıyorsunuz ?

haklısınız kaldırdım şimdi teşekkür ederim görmek isteyen arkadaşa anlatmanın başka bir yolunu bulabilirdim doğru söylüyorsunuz
peki bu konuda yardım edebilecek misiniz ?

Hocam pek analayamadım ama en azından bir fikir olur diye yazıyorum.
Excel ile wordu kullanarak bir çalışma yapabilirisiniz.
Excel de tablonuzu oluşturup bunu word de hazırladığınız şablona adres mekup birleştirme yöntemiyle her sayfa ya bir kişiye ait bilgileri dökebilrsiniz.

Ben de anlayamadım ne yapmak istediğinizi?
Yani bir yerde yazdığınız bir yazı aynı zamanda başka belgelerdede mi gözükmesini istiyorsunuz?
Eğer bunu istiyorsanız mutlaka excelde yapmanız gerekir.

Buyrun bu gönderdiğim dosyayı inceleyin
böyle bişey yapmak istiyorsun sanırım...

Bakın sizin tek yapacağınız şey.
Denildiği gibi bu işlemi word de değil exce de yapabilirsiniz..Bunu size bir örnek yaptırarak anlatabilirim ve hemen anlarsınız çok basit..
1.Yeni bir excel sayfası oluşturun ve A1 hücresine bir değer yazın.Örneğin: 15
2. Bir tane daha excel sayfası oluşturun ve B1 Hücresine gelin orda yapacağınız şey.
3."=" ibaresini koyarak ilk yarattığınız excel sayfasındaki A1 hücresini tıklamak ondan sonra da "Enter" tuşuna basın.
4. Göreceksiniz ki ilk yarattığınız sayfanın A1 hücresindeki "15" değeri 2. yarattığınız sayfadaki B1 hücresine gelmiş.
5.Ki ilk sayfadaki A1 hücresindeki "15" değeri değişse bile 2. sayfadaki değerde kendiliğinden değişecektir.
6. Bu sistemi kullanarak istediğiniz kadar sayfaya veri aktarabilirsiniz ;)

Not : Tırnak işareti içinde yazdım ki gözünüze çarpsın diye yaparken o tırnakları kullanmayın. Reklam yasakmı bilmiyorum ama www.networkakademi.net sitesine bi bakın ben bu kurumda eğitmenlik yapıyorum eğitmen olabilirsiniz ama öğrenmek ve geliştirmek güzeldir.. Eğer tekrar yapamazsanız bu sitedeki telefonlardan yardım isteyebilirsiniz..

anladığım kadarıyla wordde yaptığınız bir belgenin istediğiniz bir kısmını başka bir word dosyasında görüntülemek istiyorsunuz...
bunu yapmak için yer işareti ve dosya eklemeyi kullanmanız gerekir şöyle:
birinci dosya word1 olsun(verilerin alınacağı dosya)
ikinci dosya da word 2 olsun(Asıl dosya)

word 1den almak istediğiniz verileri seçip yer işareti ekleden yer işareti olarak kaydedin ve word1i kapatın,
daha sonra word2yi açın ve verileri eklemek istediğinz yere gelin ve ekle/nesne/dosyadan metin diyip word1i seçin ve yanda bulunan aralık seçeneğinden yer işaretinin adını yazın :+1:

cogullu' Alıntı:
anladığım kadarıyla wordde yaptığınız bir belgenin istediğiniz bir kısmını başka bir word dosyasında görüntülemek istiyorsunuz...
bunu yapmak için yer işareti ve dosya eklemeyi kullanmanız gerekir şöyle:
birinci dosya word1 olsun(verilerin alınacağı dosya)
ikinci dosya da word 2 olsun(Asıl dosya)

word 1den almak istediğiniz verileri seçip yer işareti ekleden yer işareti olarak kaydedin ve word1i kapatın,
daha sonra word2yi açın ve verileri eklemek istediğinz yere gelin ve ekle/nesne/dosyadan metin diyip word1i seçin ve yanda bulunan aralık seçeneğinden yer işaretinin adını yazın :+1:
Çok mantıklı :+1:

Geri