word belgesi yazdırılıyor pdf yazdırılmıyor. YARDIM!

Kodla Büyü

Fulya0108

Aktif Üye
arkadaşlar yazıcıda bir sıkıntı yok. word dökümanları yazdırılıyor. pdf belgesinde yazdır simgesi pasif de değil gayet aktif. korumasını falan da kaldırdım. şifre falan hiç bir şey yok. yazdır dediğimde hiç bir şey yapmadan öylece beklemeye alıyor yazdırma işlemini. ösymden de giriş belgesinin falan çıktısı alınmıyor. forumları inceledim kaç gündür. söylenilen bi çok şeyi yaptım bir de sizin fikirlerinizi alsam. şimdiden teşekkürler... :(

hocam daha önce bu sorunu foxitreader ile çözmüştük, ayrıca pdf de şifre yok demişsin ama istersen google da online pdf password remover diye arat pdf i web sitesine upload ediyorsun pür pak olarak sana geri teslim ediyor

ben çok araştırmaı değildim ozamanlar ama formt atmıştım.bendede oldu.hatta yazıcı pdf yazdırcağımız zaman görünmüyordu

hocam yazıcı görünüyor bende. yazdır butonu falan da aktif. sinir oldum valla. şu foxiti deneyeyim bi.

şunu da söleyim hocalarım güvenli olan dosyayı yazdırıyor. poster şeklinde çıktı almak istedim yazdırmıyor. ayrıca osymden de sınav giriş yeri çıktısı alınmıor :S

hocam benzer sorunu yaşadım
yazıcı sürücüsü işletim sistemi ile uyumlu değilmiş ve ayrıca yazıcının tam serisi olan driver yerine aynı marka yazıcının başka driveri yüklenmiş (marka aynı model farklı)
sürücüyü kaldırıp uygun sürücü yükleyince sorun düzelmişti.

hımm oyle mi sürücüsünü de yeni yüklemiştim ama herhangi bir sıkıntı yok gibiydi. siz de mi word belgeleri+ poster çıktısı almıyordu?

ama hocam şöyle de bir sey var pdf i hiç yazdırmıyor değil. poster boyutu olanı yazdırmıyor

Bende de aynı sorun olmuştu. Adobe readeri kaldırıp sitesinden son sürümünü kurdum düzeldi. Bi dene istersen.

son sürüm hocam. daha yeni yükledim. izinlere bakıyorum. her şeye izin verildi diyor.kağıt boyutu ile mi alakalı diyorum ama kağıdı a3 ayarlasam olur mu ki bi deneyeyim

evet yeni yüklemek son sürümü yüklediğim anlamına gelmiyor :D 11i kurdum yani :D

Ekli dosyalar

• pdf.JPG
    pdf.JPG
    74 KB · Görüntüleme: 1,400
Usb lablosu çoklaştırıcıya takılanca bazen yapıyor. Yazıcının Usb kablosunu kasaya direk tak.Sorun büyük ihtimalle çözülür.

Yazdır penceresinde Gelişmiş düğmesi görüntü olarak yazdır seçeneğini aktif yaparak deneyin hocam

Dosya boyutuna ve hdd kalan boyuta bakın.HDD dolu ise büyük boyutlu dosyaları yazdırmaz.

Geri