Word Belgesi Açma Sorunu

Kodla Büyü

S_RD_R

Aktif Üye
Herhangi bir word belgesini açmaya çalıştığım zaman varsayılan uygulama ayar penceresi açılıyor, açılan pencerede Word programını seçmeme rağmen dosya açılmıyor. Excel belgelerinde bu olmuyor sadece word belgelerinde oluyor. Her seferinde önce Word programını açıyorum, aç seçeneği ile belgeyi açıyorum. Varsayılan ayarlarını defalarca sıfırladım tekrar yaptım ama sadece word belgelerinde bu sorun çıkıyor. Office 365 programları yüklü. Daha önceden Office 2007 yüklüydü ama sorun ondan kaynaklansa excel belgelerini neden sorunsuz açsın. Bu sorunu yaşayıp çözebilen veya çözümü bilen var mı?
Ekran görüntüsü 2023-11-03 102911.png

Bu tür bir sorunla karşılaştığınızda, çeşitli adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz. İşte denemeniz gereken bazı çözüm önerileri:

Office 365 Güncellemeleri:
Office 365'iniz en son güncellemelere sahip olduğundan emin olun. Yeni güncellemeler sorunları çözebilir. Office uygulamalarınızı güncellemek için uygulama mağazanızı veya Office hesabınızı kontrol edin.

Office Onarımı:
Office 365'i onarmak, bozuk veya eksik dosyaları düzeltebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kontrol Paneli'ni açın.
Program Ekle/Kaldır veya Program ve Özellikler'e gidin.
Microsoft Office 365'i seçin.
Değiştir'e tıklayın.
Onarım veya Onarımı Tamamla seçeneğini seçin.
Varsayılan Program Ayarları:

Bilgisayarınızdaki "Varsayılan Programlar" ayarlarını kontrol edin.
Başlat menüsünden "Varsayılan Programları Ayarla" veya "Varsayılan Programları Değiştir" seçeneğine gidin.
Microsoft Word'u varsayılan program olarak seçtiğinizden emin olun.
Regedit Kullanma (Dikkatli Olun):

Windows'ta "regedit" komutunu kullanarak kayıt defterini açın.
HKEY_CLASSES_ROOT\.docx ve HKEY_CLASSES_ROOT\Word.Document.12 kollarını kontrol edin. Gerekirse bu anahtarları düzenleyin, ancak kayıt defteri üzerinde değişiklik yaparken dikkatli olun, hatalar sistem sorunlarına yol açabilir.
Office 2007 Kalıntıları:

Eğer önceki Office 2007 kurulumundan kalma dosyalar varsa, bunlar Office 365 ile çakışabilir. Office 2007'yi tamamen kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Office 365 Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Office 365'i kaldırın ve tekrar yükleyin.
Bu adımları uygulamadan önce önemli belgelerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, kayıt defteri üzerinde değişiklik yaparken dikkatli olun, yanlışlıkla sistemi bozabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, Microsoft Destek ekibiyle iletişime geçmek de yardımcı olabilir.

Teşekkür ederim hocam, yarın önerilerinizden daha önce denemediklerimi deneyeyim.

Bunun benzeri başıma geldi. Ofisi kaldırdım yeniden kurdum halloldu. Kurulumdan onar yaptım olmadı. Kaldırıp yeniden kurunca düzeldi herşey.

Geri