wirelles adaptör uzatma kablo ile çalışırmı?

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
masa üstü bilgisayarımda kablosuz internet kullanabilmek için wirelles adaptör aldım, bunu usb uzatma kablo ile kullanmak istiyorum, wirelles 5 metrelik uzatma usb kablo ile çalışırmı yada kaç metreye kadar kabloyu uzatabilirim, teşekkürler...

Re: Ynt: wirelles adaptör uzatma kablo ile çalışırmı?

Ben 2 metrelik kabloyla calistirmistim hocam. Mavi renkli kaliteli bir usb kabloydu. Uyduruk olmazsa bence 5 mt ile de çalışır

muhtemelen calismaz biz usbyi uzatmak yerine anteni tak sok olanlarda anteni cikarip anten uzatma kablolari ile anteni uzatirdik onda da acaip verim düsüyor. gecen wifi turk sitesinde usb yerine ethernet kablosu ile uzatma yapilirca cok kayip olmaz yaziyordu ona bi bakmak lazim.

gzegen' Alıntı:
muhtemelen calismaz biz usbyi uzatmak yerine anteni tak sok olanlarda anteni cikarip anten uzatma kablolari ile anteni uzatirdik onda da acaip verim düsüyor. gecen wifi turk sitesinde usb yerine ethernet kablosu ile uzatma yapilirca cok kayip olmaz yaziyordu ona bi bakmak lazim.
ürün aşağıda hocam antenli falan değil.

usb yi cat5 e dönüştür sonra cat 5 i tekrar usb ye dönüştür oda çok saçma olur.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 1,337
gzegen' Alıntı:
muhtemelen calismaz biz usbyi uzatmak yerine anteni tak sok olanlarda anteni cikarip anten uzatma kablolari ile anteni uzatirdik onda da acaip verim düsüyor.

Tamamen katılıyorum ancak elektronik bilgi ve becerisi gerektirir. Ben 1,5 m kablo ile denedim sıkıntı olmadı. 5 m kullanacaksınız çok kaliteli kablo alın. Piyasadaki USB uzatma kablolarının kalitesi ciddi anlamda fark ediyor. Ben A4 kamerayı bir çok kablo ile çalıştıramazken kaliteli bir kablo ile çalıştırabildiğimi biliyorum.

Geri