wireles şifre virüsü diye birşey varmı

Kodla Büyü

sadya

Üye
Merhaba arkadaşlar okulumda kablosuz modem var ve her hafta şifre değiştiriyorum buna rağmen bazı öğrenciler şifreyi öğreniyor modemde de şifre var
daha sonra bir öğrenci ağzından kaçırdı küçük bir virüs varmış ne kadar şifre değiştirseniz bize geliyor diye işin ilginç tarafı telefonla bağlanıyor ve şifre bir kere girilmiş sürekli değiştikçe oda değişiyormuş ve şifreyi unut derse birdaha kendini güncelleyemiyormuş
bilgisi olan varmı acaba teşekkürler

Sayın Hocam, Wireless şifrenizin zorluk derecesini (harf, rakam, özel karakter kullanarak) arttırın.
Modeminizin varsayılan kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirin.
Kablosuz ağ adınızı modem bilgilerini içermeyecek şekilde değiştirin.
Modeminizden bilgisayarınıza aktarılan IPv4 DNS adreslerini kontrol edin, mümkünse bunları değiştirin.
son olarak farklı bir modem kullanarak durumu tekrar gözden geçirin.

wps nin pini olabilir mi dedikleri acaba hocam. wpsyi kapatın bakalım neler olacak :eek: merakla bekliyoruz. o kadar basit olmaması lazım.

Re: Ynt: wireles şifre virüsü diye birşey varmı

Bu kadar da olmaz yani.
Daha çözemediyseniz bulmacayı?
Eminim başlığı gören herkes anında çözmüştür olayı.

Rootlu tablet ve telefonlarda şifreyi girdiğiniz anda öğrenirler. Eğer tahtalara veya laptoplara şifreyi giriyorsanız gene öğrenmesi son derece kolay.

hasari' Alıntı:
Rootlu tablet ve telefonlarda şifreyi girdiğiniz anda öğrenirler. Eğer tahtalara veya laptoplara şifreyi giriyorsanız gene öğrenmesi son derece kolay.
yaygın eğitimde olduğumdan olayla uzaktan yakından alakam yok :puhaha:

deephunter
Modeminizden bilgisayarınıza aktarılan IPv4 DNS adreslerini kontrol edin, mümkünse bunları değiştirin
üsteki seçenek hariç hepsini yaptım
Phascolarctos cinereus
wps nin pini olabilir mi dedikleri acaba hocam. wpsyi kapatın bakalım neler olacak :eek: merakla bekliyoruz. o kadar basit olmaması lazım.
hiç aklıma gelmedi birde bunuda deneyelim
COBOL
malesef halençözemedik hocam
hasari
ben modemden değiştiriyorum öğrencinin telefonu nasıl değişiyor olabilir onu çözmeye çalışıyoruz

inşallah bu öğrenciler keklemiyorlardır ama en sonunda öğrenciyi çağırıp öğrenecem burda sizinlede paylaşacam

cevaplar için teşekkürler

Hocam modemde wps özelliği açık ise ve modem öğrenciler in kolayca ulaşabileceği bir yerde ise öğrenebilirler. Wps özelliğini kapatmanızı öneriyorum.

Modem deki wps düğmesine basıp telefonların dan da kablosuz ağ taramayı açıp wps pin girişini aktif hale getirdiklerinde şifre telefona aktarilabiliyor.

Access pointler için de aynısını yapabilirler

sorun WPS hocam modem arayüzünden wps i kapatın bakalım nasıl kıracaklar :)

markette wps wpa tester diye bir program var onunla wps açığı olan tüm modemler kırılabiliyor.

wps kapattım ayrıca modem öğrencilerin ulaşamayacağı yerde ve modem arayüzde şifreli neyse wps kapattık bakalım sonuca :)

bir virüs almışlar ve kendileri birkaçyıldır üzerinde çalışıp geliştirmişler okul bilgisayarına atmışlar ağda hepsine sızmış bütün bu şekilde öğreniyorlarmış bilgisayarlarda lisanslı virüs programları olmasına rağmen yakalanmıyor okul kapanmasına yakın dosyayı bana gösterecekler zaten 3 -4 kişi bunu biliyormuş evet önerileriniz

Arp zehirlemesi,armitage,ettercap ile sniff...kisaca agi dinliyorlardir.wps kapat demelerinin nedeni ise kali backbox ile wifi sifre kirmayi deniyorlardir da uzak ihtimal..eger wpa2 kullaniyorsan kirmalari zor en az 7 karakterli sifre yaptiysan.telefonla hack olayinda ise kali nethunter var belki oradaki yazilimlarla yapiyorlardir kullanmadigim icin bilmiyorum.bence modemi guncelle ag sniff araclarina onlem al sikinti olmaz...

Re: Ynt: wireles şifre virüsü diye birşey varmı

Öğrencilerin kekleme olayı.
Telaş yok.Başarılar.

hocam kullandığınız modem TP-LİNK ise modeminizin güvenlik açığı olabilir. Tp-link in TL-WA500G modelini kullanıyordum, sürekli şifre değişmesi ve farklı sitelere yönlendirilme problemi yaşadım. meğer bu ve buna benzer bir kaç modemde böyle bir güvenlik açığı varmış. size tavsiyem geçici olarak başka bir modem takın. bakalım bu şifreyi çözüyoruz lafı şehir efsanesi mi değil mi öğrenirsiniz.

sadya' Alıntı:
bir virüs almışlar ve kendileri birkaçyıldır üzerinde çalışıp geliştirmişler okul bilgisayarına atmışlar ağda hepsine sızmış bütün bu şekilde öğreniyorlarmış bilgisayarlarda lisanslı virüs programları olmasına rağmen yakalanmıyor okul kapanmasına yakın dosyayı bana gösterecekler zaten 3 -4 kişi bunu biliyormuş evet önerileriniz
İtiraf ettilerse al hepsini disiplin kuruluna. Müdür, müdür yardımcıları ve disiplin kurulu üyelerinin önünde haklarında disiplin soruşturması başlatıldığına dair resmi evrakları gösterin. Yazılı ifadelerini alın. Bu sırada da disiplin cezası aldıktan sonra bilişim suçları kapsamında dosyalarının emniyete gideceğini ve mahkemeye sevk edileceklerini söyleyin. O zaman öğreniriz işin doğrusunu :+1:

sadya' Alıntı:

Bunu yapmışlarsa sakın disipline falan vermeyin. Size yaptıkları şeyi ispatlarlarsa ve bu lamer vakası değilse; ödüllendirin. Harbiden ödüllendirin, önlerini kesmeyin. Tebrik edin...

Ben virüs filan geliştirdiklerini sanmıyorum ama ola ki öyle bir şey varsa öğrendikten sonra yeteneklerini daha faydalı konularda kullanmaları için yönlendirmek gerekir.

Modemi güncelledim dediklerinizi yaptım uzun yeni bir şifre verdim benim yanımda telefonunu açtı ve sadece wifi yi açtı ve internete bağlandı.işin kötüsü mezun oldu yine birşeyler yaptım sonuç ne oldu bilmiyorum

mac filtreleme yapın.. Modemler genelde 15 tane mac adresine kadar sıkıntısız mac filtreleme yapabiliyor.

daha da kesmesse ve sorun devam ediceksen psense gisisinden ağ sunucusu kullanıp ip ve mac adres eşleştirip sorunu kökten çözebilirsiniz.

Geri