windowsu kuramıyorum

Kodla Büyü

krizantem27

Site Gezgini
arkadaşlar windowsu kuramıyorum xp cd sini taktıktan sonra
boot from atapi cd-rom
no emulation

mesajını alıyorum. uzun süre bekledikten sonra kurulum ekranı geliyor dosyaları yüklüyor ama bilgisayar yeniden başladığında kuruluma devam etmesi gerekirken tekrar

boot from atapi cd-rom
no emulation
mesajı veriyor ve tekrar yüklemeye çalışıyor. yani kuruluma devam etmiyor. problem ne olabilir? çözüm yolları nelerdir? dün akşamdan beri uğraşıyorum ama sorunu çözemedim.
yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

benim okuldaki bilgisayarlarda öyle oluyordu tam kapanırken cdyi çıkardığımda kurulum ekranına gelip cd isteyince takıyordum ve kurabiliyordum. umarım seninkisi de böyle olur.kolay gelsin...

klavyende bi tuş takılı kalmıştır :)

sürekli cd den önyükleme için bi tuşa basıyodur belkide ;)

Aynı problemle bende karşılaşıyorum ama burada yazan cevaplar işimi görmedi lütfen bir bilen varsa çözüm yöntemini yazabilirmi

Benzer sorunla geçen hafta karşılaştım güvenlik kartını da söktüğüm halde kurulum devam etmiyordu. Kurulum işleminde makina kendini yeniden başlattıktan sonra kuruluma sıfırdan başlıyor, önyükleme için bir tuşa basın yazısı hiç görünmüyordu.
Denediğim ama sonuç alamadığım çözüm yolları:
Klavyeyi, XP CD sini, CD Sürücüyü değiştirmek, BiOS tan açılış ayarlarını değiştirmek, BIOS pilini sökmek... Hiçbiri işe yaramadı.
Tamamen aynı model olan daha önce sorunsuz işletim sistemi kurduğum başka bir makina vardı. Sorunlu makinanın diskini temiz makinaya takıp biçimlendirdim. Acronisle diğer makinanın imajını yükledim şimdilik sorunsuz çalışıyor.
Tahminimce lanet güvenlik kartı kaynaklı bir sorun. Okulda sadece 2 makinada güvenlik kartı var.

ikinci açılışta bios dan açlışı değiştirin.
Cd rom dan değil de sadece hard disk yapın.
Böylece CD yi atlayacaktır, açılınca da zaten devam içim CD yi isteyecektir.

Geri