Windows Yazı Tipleri Kalınlaştı, Değiştirilmiyor

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kıymetli forum üyeleri, birkaç gün öncesinde xp görünümdeki menüler, başlıklar vs. resimde olduğu gibi kalınlaştı. Bunu xp temalarını değiştirerek, gelişmiş görünüm ayarlarıyla (herşey normal gözüküyor yazı tipleri) değiştirmeye çalıştım, yapamadım. Bu sounlar daha önce karşılaşan ya da çözüm yolu konusunda fikir sahibi olabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirlerse müteşekkir olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

d2l8zjpcqhtg8wial5wb.jpg

Hcam bu ayarları denedim, değişmiyor. Hatta görünüm kısmında gelişmiş ayarlar da normal gözüküyor.

o zaman masaüstünde sağ tıkla/özellikler/ayarlar/gelişmiş/genel/DPI ayarlarını değiştirin

Hocam o da olmadı. Bir program vardı kaldırdım. Kaldırırken yazı tipleri silinsin mi diye bir mesaj çıktı. Hayır dedim ondan sonra oldu. Simgeler vs. hep kalınlaştı. Excelde, wordde kimi pencerelerdeki sekmeler birbirine giriyor.

eemkj8nhxfyhuqppr1j7.jpg

Hocam bilgisayarı programı kaldırmadığın bir güne geri yükle.. O zaman PC in eski haline gelir. Programını kaldırırken yazı fontlarını da silersin artık.

bir de temanızı değiştirmeyi deneyin masaüstünde sağ tıkla/özellikler/temalardan değiştirebilirsiniz

Sistem geri yüklemeyi de denedim. Fakat windowsda yapılan güncelleştirmelerden olsa gerek geri yükleme kapanmış. Farklı bir kullanıcı denemedim ama bir bakayım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri