Windows Xp'den vazgeçememek...

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bazı devlet kurumlarında rastlıyorum hala xp kullananlar var hatta yeni pc alanlar bile format attırıp xp yükletiyor...bazen denk gelip uyarıyorum tavsiye ediyorum win 7 veya win 8'e geçin diye ama nafile...hayır sorun şu ki driver ve yazılım problemleri xp de daha fazla ondan sonra gelsin bilgisayarcı uğraşsın...bu arada ben de win 8'e yeni geçtim..hızına hayran kaldım.tüm sistemi tanıdı driver problemi yok...başlat menüsüne ihtiyaç olmadığına karar verdim...herkese tavsiye ederim...

Sistem özellikleri el vermediği için Xp'de kalmak mantıklı olabilir. Yeni sistemler için artık yeni işletim sistemleri kullanmak lazım.

Windows 8'i hangi donanım özellikleri için denedin?

katılıyorum windows 8 e geçmeyen pişman olur
benim p4 3.0 lık 8 senelik bilgisayarım çok iyi çalıştırıyor.

torrentlerde var hocam ben de Windows xp değil de Office 2003ten vazgeçemeyenlere çok rastlıyorum.

Bende çift rakamlara karşı bir antipati var

o yüzden 8 yerine 7 de direniyom ayrıca Win9 veya Win11 çıkarsa geçicem

Bide reklam geldi aklıma 9 olaydı iyiydi

olcaysahan' Alıntı:

bende de tam tersi hocam teklere karşı :D :puhaha:

xp'nin sadece ve sadece arama özelliğini arıyorum.
win7 ve win8'in dosya ve dosya içeriğini aramada iş yok.
Onun haricinde 7 de güzel 8 de. Favorim 8

eses' Alıntı:
olcaysahan' Alıntı:

bende de tam tersi hocam teklere karşı :D :puhaha:

hoccam ayrıca tv nin sesini açarken veya azaltırkende tek rakamlarda durmasına dikkat edermisin?

80lerde çocuk olmak gibidir XP,
Diyagram aramaktır Powerpoint 2003 te gençlik yılları,
tıpkısının aynısı gibi olabilmektir.
Ama vazgeçilmez değildir...

Bilinçli kullanıcılar için sorun yok ama amatör kullanıcı için XP tam bir baş ağrısı. Hangi antivirüsü-antispyware yi kullanırsanız kullanın 7 ve 8 e göre çok dayanıksız. Flash bellekten, internetten bulaşan bir zararlı ile kolayca kullanılmaz hale getiriyorlar.
1 GB ve üzerinde RAM i olan tüm makinalara Win 7 yüklüyorum. 1 GB RAM li makinayı en iyi performans ayarlarına getirip görselliği kapatıyorum . XP olmadığını kolay kolay anlayamıyorlar :) . Öğretmenler odasındaki PC ye 3 yıl önce kurduğum win 7 yi henüz çökertemediler. Sadece Microsoft Security Essentials ve USB Disc Security yüklü. Her gün takılan flash belleklerin haddi hesabı yok. XP kursa Deep Freeze tarzı bir programla ancak işin içinden çıkabilirdim
XP nin güzel yanı daha az sistem gereksinimi ile çalışabilmesi. 256 MB ve üzerinde RAM i olan PC ler için ideal.

XP ve Office 2003...
Vazgeçmek çok zor ama ayrılmalıyız artık :) Gerçi okuldaki bilgisayarlarda 512 mb ram var.

yeniliklere hep açığız,ama belli programlarla uyum sorunu veren WIN7 ve WIN8 in hızına aldanıp kurmaktansa tam anlamıyla oturmuş XP yi kullanmayı tercih ederim.

fahrican' Alıntı:
Bilinçli kullanıcılar için sorun yok ama amatör kullanıcı için XP tam bir baş ağrısı. Hangi antivirüsü-antispyware yi kullanırsanız kullanın 7 ve 8 e göre çok dayanıksız. Flash bellekten, internetten bulaşan bir zararlı ile kolayca kullanılmaz hale getiriyorlar.
1 GB ve üzerinde RAM i olan tüm makinalara Win 7 yüklüyorum. 1 GB RAM li makinayı en iyi performans ayarlarına getirip görselliği kapatıyorum . XP olmadığını kolay kolay anlayamıyorlar :) . Öğretmenler odasındaki PC ye 3 yıl önce kurduğum win 7 yi henüz çökertemediler. Sadece Microsoft Security Essentials ve USB Disc Security yüklü. Her gün takılan flash belleklerin haddi hesabı yok. XP kursa Deep Freeze tarzı bir programla ancak işin içinden çıkabilirdim
XP nin güzel yanı daha az sistem gereksinimi ile çalışabilmesi. 256 MB ve üzerinde RAM i olan PC ler için ideal.
:+1: Hocama katılıyorum. Xp varsa kesinlikle deepfreeze gibi program gerekli. Ben de 512 ramdan büyükse win7lite ı kurup klasik görünüm yapıyorum 2 yıldır 3 idare 1 öğretmen bilgisayarı hiç bir sorun çıkarmadı. Hatta idare bilgisayarının birinde 1 gb ram var. Güvenlik kameraları da o bilgisayara bağlı. Xp de iken haftasına hatalar verip çalişmaz hale geliyordu. Win 7 de sorun çıkarmaz oldu. Win 8 hızı iyi ama biraz da ev kullanıcılarına yönelik geldi bana Sanki win7 ye yeni tema eklemiş gibi. Mesela Win 7 dedki "disk bölümleri oluşturma" yok. Bence Win 8 deki hızı win 7 de görselliği azaltıp, başlangıçta çalışan lüzumsuz hizmetleri ve programları kapatıp elde edebilirsiniz.

m32m' Alıntı:
yeniliklere hep açığız,ama belli programlarla uyum sorunu veren WIN7 ve WIN8 in hızına aldanıp kurmaktansa tam anlamıyla oturmuş XP yi kullanmayı tercih ederim.
uyum sorununu denetim masası-sorun giderme den halledebilirsin, programları xp ayarında kaydedersen hiçbir programda problem çıkmaz.

Bilgisayarında hala office 2003 kullanan baş müdür yardımcıma 2007 kurmak istedim elimde o vardı diye.
İstemeyen idarecime, düz öğretmenler bile 2007 kullanıyor sizinki niye düşük versiyon olsun diyerek verdim gazı.
Öyle mi kullanıyorlar sorusundan 3 saniye sonra, tabi kur kur hocam dedi.
Sonra bitmeyen telefon trafiği, o nerde bu nerde :puhaha:
İsteyen istediğini kullansın :verymad:

Sistem özellikleri orta ve üst sınıf ise düşünmeden çakın win7 , win8 office paketi olarakta 2010 veya 2013 kurun günahı benim boynuma olsun. Gelişime ne kadar direnebilirsiniz. Eninde sorununda herkes üst sınıf yazılımlara terfi etmek zorunda.

DotCom' Alıntı:
Sistem özellikleri el vermediği için Xp'de kalmak mantıklı olabilir. Yeni sistemler için artık yeni işletim sistemleri kullanmak lazım.

Windows 8'i hangi donanım özellikleri için denedin?

AMD PHENOM 2 X6
4GB DDR3 RAM
FOXCONN A7 SERİSİ ANAKART
500 GB DİSK

xp misyonunu tamamladı artık çok güzel hizmet verdi. kolay değil tam 11 sene oldu artık elveda demeli. win 7 ve win 8 çok pratik ve driver problemi neredeyse hiç yok

Peace' Alıntı:
Adobe yazılımlarında sorun yaşamasam Pardus'tan şaşmam
Hocama katılıyorum. Bence devlet kurumlarının milli işletim sistemine geçmeleri gerekiyor.

XP ya canım benim ilk onla açmıştım sanki gözümü
ilk arabam, ilk sevgilim gibi.
okulların göz bebeği.

çok zor oldu ayrılmak.
unutamadım tabi.

hasari' Alıntı:
Sistem özellikleri orta ve üst sınıf ise düşünmeden çakın win7 , win8 office paketi olarakta 2010 veya 2013 kurun günahı benim boynuma olsun. Gelişime ne kadar direnebilirsiniz. Eninde sorununda herkes üst sınıf yazılımlara terfi etmek zorunda.
"Günahı Hasari'nin boynuna" diyip bastım korsan keyi. Günahsız 2013 güzelmiş :)

daima xp
win 7 kursam 10 gb harddisk havadan gitti zaten harddisk azına kadar dolu.
Şimdiye kadar benim işimi gördü. Şuan bi problem yok.
O zaman xp ye devam

Geri