<windows root>/system32/hal.dll hatası

Kodla Büyü

gozzde

Aktif Üye
Bir öğretmen arkadaşın netbookuna format atılması gerekiyordu. Cd-rom olmadığı için internetten araştırdım usbden format atma olayını. WinToFlash programıyla format attım,windows xp professionalı kurdum ama bilgisayar açılırken başlıkta yazan hatayı veriyor ve açılmıyor. Flashbelleği taktığım zaman çıakn seçenekler arasından Debug disk1 partition 2 seçeneğini seçince ancak windows açılıyor. Sorunu yine internetten araştırdım, genelde öneriler, windows kurtarma konsolunu çalıştırma, internetten hal.dll dosyasını system32 klasörüne kopyalama, windows açıkken üzerine tekrar windows kurma, hatta windows açıkken üzerine windows 7 kurma(sayısını tam hatırlamıyorum ama harddiskte en az 700 mb boş alan olması gerekiyor gibi bir hata verdi oysa 160 gb boş alan var harddiskte), tekrar format atma işlemlerini denedim olmadı.
Netbookun markası packard bell, yardımcı olabilirmisiniz?

Bilgisayariniz başladiginda

2. GUI MOde Setup
1. TXT MOde Setup
menusu gelecek ilk seferde 1.TXT Mode Setup secin.
Bu onemlidir yoksa "hal.dll" hatası alabilirsiniz.
USB diskinizi asla çıkartmayın.

hocam aynı sorunu bende yaşadım yukarıda yazdığı gibi o hatayı aldığınız zaman bilg. tekrar başlatın 2. GUI MOde Setup ı seçin sorun hallolacaktır

İlk seferde 1 numarayı seçtim. Setup açıldı format ve kurulum sorunsuz oldu. İkinci açılışta 2 numarayı seçiyorum, windows kurulduktan sonra, hata veriyor. neyse zaten şimdi usb multiboot 10 programıyla tekrar deniyorum.

Usb multiboot programıyla da olmadı. Seçeneklerden 1'i seçip windowsu kurmada sorun yok ama 2.seçeneği uygulamıyor hata veriyor hem usb multibootta hem de wintoflash programında. Neden?

Bilgisayarı tekrar kapatıp açtım da, 2'yi de seçtim ama olmuyor yine aynı hata çıkıyordu. Bilgisayarı flashbellekle verdim öğretmene. Bıktım usandım uğraşmaktan. Bir de rezil oldum zaten yapamayınca. Sanki bana bilgisayarını bozmuşum gibi muamele yaptı. 3 gün boyunca 2 ayrı programla 5 kere aynı işlemi yaptım, işlemi anlatan farklı onlarca site okudum nerede yanlış yaptım diye. Yanlış - eksik yapmadım. Nerede hata yaptığımı da anlamadım. Zaten bilgisayarın çalışmasını geçtim daha çok hatayı bulamamaya taktım. Neyse napalım..

arkadaşlar sorun HDD nin birkaç parçaya bölünmesinden kaynaklıymış. Ben de aynı sorunu yaşıyorum çözüm önerim önce TXT mod da başlatıp disk seçenekleri gelen yerden formatlanmamış disk varsa formatlamak ve ondan sonra denemek oda olmadığı zaman,bütün diskleri birleştirip tek parça haline getirdikten sonra kurulum yapmak.
Ben sorunu yaşıyorum ama ancak çözüm önerilerine bakabildim.Hafta sonu girdi araya.Pazartesi deneyeceğim.Kolay gelsin herkese. Özellikle yardım etmek isterken suçlu durumuna düşenlere Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum

Geri