Windows media center çıldırttı.

Kodla Büyü

uyurgezer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadşlar bir öğretmen arkadaş sınıfında kullandığı dizüstü bilgisayarını getirdi az önce. Winows 7 proffesional kurulu. bilgisayarda ki windows media center diye bir program var. otomatik kendi kendine açılıyor. bilgisyardaki tum her şey onun simgesi ile görünüyor. mesela word programını açıcam, tıklıyorum medıa center açılıyorYüklü programlar listesinde görünmüyor. nasıl düzeltecem bunu?

hocam benim başımada geldi yeni yönetici hesabı oluşturdum sonra diğer kullanıcıyı kaldırdım sorun çözüldü

arkadaşın bilgisayarında aynı sorun vardı aşağıdaki yöntemle düzeltmiştim umarım faydalı olur.
(alıntı)

- yeni bir kullanıcı hesabı açıp yönetici olarak ayarladım. (bunu yapmazsak sistem hiçbir ayara izin vermiyor)
- yeni açtığım hesaptan '' denetim masası > programlar ve özellikleri > windows özelliklerini aç veya kapat '' çıkan listeden '' media features '' işaretini kaldırıp tamam dediğimde bir süre işlem yaptıktan sonra yeniden başlatmak isteyip istemediğimi sordu ve tamam dedim.
- yeniden başladığında eski hesabımdan girdim ve exe dosyaları artık eski haline dönmüştü.
- kullanıcı hesaplarından sonradan açtığım hesabı sildim ve sorun ortadan kalktı.

Geri