windows başlıyor ekranı gelip bilgisayar kendini resetliyor.

Kodla Büyü

123456

Aktif Üye
windows başlıyor ekranı gelip bilgisayar kendini resetliyor.
bu neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bendede aynı sorun var.öğretmen pc kendini resetliyor durmadan.bilen varsa yardım lütfen....

bilgisayarın sürekli kendini resetlemesi fazla ısınmasından ya da donanımsal bi problem olmasından kaynaklanabilir.Havalar soğuduğuna göre büyük bir ihtimalle donanımsal bir problem vardır:)

Eğer yapabiliyorsan F5 le güvenli modda aç ve sistem geri yükleme yap.Ama ben denediğimde güvenli modda bile açamamıştım.Sonra format atıp driverları yüklediğimde problemin güvenlik kartından kaynaklandığını anladım.

Eğer problem güvenlik kartındaysa iki fikir verebilirim;

1.Güvenlik kartını iptal etmek
2.Bios da device priority den açılışta ilk sırada güvenlik kartını ayarlamak(IBA ya da Network ROM olabilir.Network ROM a karşı çıkanlar olabilir onun güvenlik kartıyla alakası yok diye ama ben denedim oldu.)

Bu arada Bios ta menü seçeneğini "Normal" değil de "Advanced" ayarla.Diğer türlü bu dediğim seçenekleri göremeyebilirsin.

Kolay gelsin

bence ısınma problemi vardır. işlemci fanını kontrol et. çok kirliyse temizle. ramden kaynaklandığını sanmıyorum.ramde problem olsa açılmaz zaeten. farklı bi nedenide olabilir. mümkünse çalışan bi bilgisayarın işlemcisini alıp kendi makinenizde deneyin.

evet güvenlik kartı hem işe yaramıyor hem de sürekli sorun yaratıyor. bana ghost kurulu 15 tane öğrenci bilgisayarı geldi sürekli dosya siliniyo, bilgisayar açılmıyo...nerdeyse 15 günde bir aynı bilgisayarlara ghostla yeniden yükleme yaptım. galiba en iyisi güvenlik kartlarını çıkarıp deep freeze yüklemek

Bu tavsiyeler olmassa ,
Donanımda problem vardır, kandansetör, dirençlerden birinin ayakları kopmuş veya çatlamış olabilir... hehe :)

dalga geçmek veya çok bilmişliğimden değil, benimde başıma geldi. İl kordinatörlerinden Allah razı olsun, en alakasız yerden olayı çözdüler, hemde lehim ile.... İşlemcinn dibinde elimi bilem zor soktuğum bir yerde mini minnacık bir parçanın ayağı çatlamış, yaptılar..

benımde basıma gelmıstı ama bende windows başlıyor demeden reset cekıyordu bende donanımdamı yazılımda mı sorun varmı diye ılk once BIOS ayarına girdim ve 5 dk dolandım ve sorun yoktu XP yeniden kurdum ve sorun cıkmadı muhtemelen XP acılısında bir dosya silinmıstır

Geri