Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

windows başlıyor ekranı gelip bilgisayar kendini resetliyor.

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında 123456 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. 123456

123456 Aktif Üye

windows başlıyor ekranı gelip bilgisayar kendini resetliyor.
    bu neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

2. redoknot

redoknot Aktif Üye

ramden veya işlemciden olabilir

3. sedat01

sedat01 Aktif Üye

Bendede aynı sorun var.öğretmen pc kendini resetliyor durmadan.bilen varsa yardım lütfen....

4. zyagmur

zyagmur Üye

bilgisayarın sürekli kendini resetlemesi fazla ısınmasından ya da donanımsal bi problem olmasından kaynaklanabilir.Havalar soğuduğuna göre büyük bir ihtimalle donanımsal bir problem vardır:)

Eğer yapabiliyorsan F5 le güvenli modda aç ve sistem geri yükleme yap.Ama ben denediğimde güvenli modda bile açamamıştım.Sonra format atıp driverları yüklediğimde problemin güvenlik kartından kaynaklandığını anladım.

Eğer problem güvenlik kartındaysa iki fikir verebilirim;

1.Güvenlik kartını iptal etmek
    2.Bios da device priority den açılışta ilk sırada güvenlik kartını ayarlamak(IBA ya da Network ROM olabilir.Network ROM a karşı çıkanlar olabilir onun güvenlik kartıyla alakası yok diye ama ben denedim oldu.)

Bu arada Bios ta menü seçeneğini "Normal" değil de "Advanced" ayarla.Diğer türlü bu dediğim seçenekleri göremeyebilirsin.

Kolay gelsin

5. fahri42

fahri42 Üye

Güvenlik kartını çıkarıp bir dene.

6. denizlerb

denizlerb Süper Üye Süper Üye

bence ısınma problemi vardır. işlemci fanını kontrol et. çok kirliyse temizle. ramden kaynaklandığını sanmıyorum.ramde problem olsa açılmaz zaeten. farklı bi nedenide olabilir. mümkünse çalışan bi bilgisayarın işlemcisini alıp kendi makinenizde deneyin.

7. dervisahmet

dervisahmet Seçkin Üye Seçkin Üye

hmen açılışta resetleniyosa bence windows sorunu tekrar kursan iyi olur

8. onureren

onureren Aktif Üye

evet güvenlik kartı hem işe yaramıyor hem de sürekli sorun yaratıyor. bana ghost kurulu 15 tane öğrenci bilgisayarı geldi sürekli dosya siliniyo, bilgisayar açılmıyo...nerdeyse 15 günde bir aynı bilgisayarlara ghostla yeniden yükleme yaptım. galiba en iyisi güvenlik kartlarını çıkarıp deep freeze yüklemek

9. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Bu tavsiyeler olmassa ,
    Donanımda problem vardır, kandansetör, dirençlerden birinin ayakları kopmuş veya çatlamış olabilir... hehe :)

dalga geçmek veya çok bilmişliğimden değil, benimde başıma geldi. İl kordinatörlerinden Allah razı olsun, en alakasız yerden olayı çözdüler, hemde lehim ile.... İşlemcinn dibinde elimi bilem zor soktuğum bir yerde mini minnacık bir parçanın ayağı çatlamış, yaptılar..

10. islamoglu58

islamoglu58 Üye

benımde basıma gelmıstı ama bende windows başlıyor demeden reset cekıyordu bende donanımdamı yazılımda mı sorun varmı diye ılk once BIOS ayarına girdim ve 5 dk dolandım ve sorun yoktu XP yeniden kurdum ve sorun cıkmadı muhtemelen XP acılısında bir dosya silinmıstır

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal