windows ağ oturumunu açmak için geçerli sertifikayı bulamadı

Kodla Büyü

bilo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kablosuz ağdan bağlanmak istediğimde böyle bir problemle karşılaşıyorum...neden oalbilir acab..diğer arkadaşlar bağlanıyor benim laptopta bağlanamıyorum

garip gelebilir ama bu tarz bir sey bizimde basımıza geldi. Sistem saatini değiştirince cozulmustu. Valla garip gelecek hocam ama en fazla 5 dakkanı alır denemekten zarar gelmez.Belki bizde baska bir hata felan vardır bilemiyorum cozulmustu.

saygılarımla

arkadaşlar kablosuz ağdan bağlanmak istediğimde böyle bir problemle karşılaşıyorum...neden oalbilir acab..diğer arkadaşlar bağlanıyor benim laptopta bağlanamıyorum
aynı problem okuldaki 2 bilgisayarda da var. çözümünü bilen varmı?

ecezehra' Alıntı:
aynı problem okuldaki 2 bilgisayarda da var. çözümünü bilen varmı?
Bios pilleri bitmiştir saati güncel tutamıyorlar. Sitelerin sertifika sürelerinin geçtiğini belirtip güvenlik sebebiyle açmıyorlar.
Bios pilini değiştirin saati güncelleyin sorun çözülecektir.

hocam okulda interneti access point cihazları ile dağıttık. daha sonra bu cihazlar yetersiz gelince 4cihaz daha bağlattık. Yeni takılan cihazlara farklı şifre tenımlamışlar windows 7 kurulu bilgisayarlarda problem olmadı ama xp kurulu bilgisayarlar eski cihazlara bağlanıyor. ama yeni cihazlara bağlanırken sertifika hatası veriyor.

xpleri güncellediniz mi güncellemeleri yükledikten sonra bir deneyin bakalım ne olacak.

Boşuna format atmayın hocam şifreleme yönteminden kaynaklanıyor. AP şifrelerini wep yaparsanız sorun çözülecektir. Sanırım xpler yeni şifreleme yöntemlerini tanımıyor.
Bunu da yapın olmaz ise format atabilirsiniz. :)

Başlat >Ayarlar>Denetim Masası>>Yönetimsel Araçlar>Hizmetler’i çift tıklatın.

Eş Ağ .....ile başlayan tüm satırları otomotik hale getirin.

Boşuna format atmayın hocam şifreleme yönteminden kaynaklanıyor. AP şifrelerini wep yaparsanız sorun çözülecektir. Sanırım xpler yeni şifreleme yöntemlerini tanımıyor.
Bunu da yapın olmaz ise format atabilirsiniz.
hocam bencede xp kurulu bilgisayarlar yeni şifrelemeyi tanımıyor.şifrelemeyi wep yapmayı da denedim. şifrelemeyi wep yapıyorum ama kaydetmiyor.

Başlat >Ayarlar>Denetim Masası>>Yönetimsel Araçlar>Hizmetler’i çift tıklatın.

Eş Ağ .....ile başlayan tüm satırları otomotik hale getirin.
eş ağ ile başlayan bir satır bulamadım

ecezehra' Alıntı:
Bunu da yapın olmaz ise format atabilirsiniz.
hocam bencede xp kurulu bilgisayarlar yeni şifrelemeyi tanımıyor.şifrelemeyi wep yapmayı da denedim. şifrelemeyi wep yapıyorum ama kaydetmiyor.
Ap şifresiz yapıp deneyin bakalım.

Aynı sorunla bende karşılaştım. Windows xp sp2 bilgisayarda sertifika hatası veriyor ve kablosuz ağa bağlanmıyordu.

access point veya modemin şifreleme sistemi wpa2 idi. şifreleme sistemini wpa yapınca sorunsuz bağlandı.
bilginize.

Geri