windows açılmıyor direk biosa açılıyor!!

Kodla Büyü

abdal

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün laptopum kafayı yedi. Markası Asus. Her açılışta biosa gidiyor windows açılmıyor. Hardisk başka bilgisayarda denedim çalışıyor. Bu konuda bana yardım edin. Sizce sorunun kaynağı nedir?

Denemediğim yöntem kalmadı. Kafayi yemek üzereyim. Ram cikarip taktım başka hard disk denedim olmadı.

İnternette bulduğum cevaplardan biri ama yapamadım. '''Sanirim 8 olan sisteminizde daha önce UEFI boot Etkin yada Secure Boot etkindi.
Haliyle Win7 yapmak için UEFI ayarini CMS ila LEGACY Enabled , Secure Boot : Disable yapmaniz gerekiyor bu ayarlari kontrol edin. CMS/Legacy ayari bazi sistemlerde UEFI devre disi birakildiktan sonra ki resette görünmeye baslar.

Pc niz deki 8 i silmissiniz saniyorum biosta yüklü isletim sistemi kaydini bulamadigi için otomatikman ayarlari açan bir döngüye girmis, Reset Setup Defautls ile varsayilan ayarlara döndügünüzde isletim sistemi EFI olarak diskte olmadigi için bu hatayi alabilirsiniz...

EFI nin getirisi olan GPT disk biçim ile iligli sorun yasarsaniz MBR - GPT çevrimleri ile ilgili arastirma yapabilirsiniz.''

Geri