Windows 7 32 Bit'e Python Kurulumu

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşalr iyi günler. Laboratuarda eski bilgisayarlar var ve python kuracağım. Komut satırından değilde basit bir ide ile yazdırayım kodları isteiyorum ve visual studio code kurdum ama python için uzantı kurmak istiyor. Makineler eski olduğu için destekten dolayı uzantıyı kurmuyor.

Sorun olmadan kurabileceğim ve çalışacak bir ide var mı? Python'ın eski sürümünü kurdum. Yani günceli değil, python3 ile destek sorununu bir nebze aştım ama ide kullansak daha güzel olur gibime geliyor.

Yoksa o komut satırı ekranında çalışmak zorunda kalacağız.

İnternet sorunu var. O olmasa replit sitesini kullanacağım ama maalesef yeni binaya taşındık o sebeple ağ yok. Ağ yada internet olmadan çalışan birşey lazım bana.

Dediklerinize bakayım. Eski sürüm lazım bunlarda. Yada win7 32 bit üzerinde çalışan bir editör.

Thonny yada mu editörü deneyebilirsin hocam
Sabah 09:11 -->Eski bir bilgisayarda thonny editör'ü denedim oldu hocam. Teşekkürler.
Gece 21:15 --> Kendi bilgisayarımda bir Mu editör'ü deneyeyim dedim baya bir uzun sürdü kurması. Win7'de de böyle ise baya uğraştırır.

Bu bağlamda içinde python olmadan kodları çalıştırdı thonny editor. Bu bakımda işimi görecek büyük olasılıkla.

Son düzenleme:
Geri